Jakub Piotrowski dał zwycięstwo Łudogorcowi [WIDEO]

23 października 2022, 20:45 • 1 min czytania 1 komentarz

Łudogorec Razgrad pokonał na własnym stadionie Botew Płowdiw 1:0 w niedzielnym spotkaniu 15. kolejki ligi bułgarskiej. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 65. minucie  Jakub Piotrowski.

Pomimo sporej przewagi piłkarze Łudogorca bardzo długo nie potrafili znaleźć sposobu na rozmontowanie defensywy znacznie niżej notowanego Botewu, ale kiedy już się udało, to po bardzo ładnej akcji.

W 65. minucie meczu gospodarze wyszli z szybkim kontratakiem, który rozpoczął Aslak Fonn Witry. Norweg odegrał piłkę do Jakuba Piotrowskiego, który zagrał z klepki z Bernhardem Tekpeteyem i z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości Hidajeta Hankicia. Obrońcy Botewu byli zbyt bierni i tylko patrzyli na piłkę.

Polak został więc bohaterem Łudogorca, który dzięki temu zwycięstwu przesunął się na pozycję wicelidera ligi bułgarskiej. Dla Piotrowskiego było to już drugie trafienie w tym sezonie.