Gumny autorem pierwszego polskiego gola w Bundeslidze w sezonie [WIDEO]

08 października 2022, 17:18 • 1 min czytania 13 komentarzy

Robert Gumny zdobył pierwszą bramkę w tym sezonie. Obrońca Augsburga doprowadził do wyrównania w starciu z Wolfsburgiem. To pierwsze trafienie polskiego zawodnika w Bundeslidze w sezonie 2022/23.

Po pierwszej połowie Augsburg przegrywał 0:1 z Wolfsburgiem po trafieniu Yannicka Gerhardta. Druga zaczęła się jednak po myśli miejscowych, którzy przejęli inicjatywę i wyprowadzali kolejne skuteczne ataki. Do wyrównania doprowadził Robert Gumny. Polski obrońca wykorzystał zamieszanie w polu karnym, umieszczając piłkę w siatce bramki Wilków mocnym uderzeniem od poprzeczki. Był to pierwszy w tym sezonie, a drugi dla Augsburga gol Gumnego, co możecie zobaczyć poniżej.

Jednocześnie bramka Gumnego była pierwszym trafieniem polskiego zawodnika w Bundeslidze w sezonie 2022/23. W spotkaniu oprócz Gumnego wystąpił Jakub Kamiński, który boisko opuścił w 69 minucie. Rafał Gikiewicz obejrzał mecz z wysokości trybun z powodu kontuzji.

>Imponująca passa Rafała Gikiewicza przerwana<<

W tym sezonie Gumny wystąpił już w siedmiu meczach Augsburga. Zdobył w nich jedną bramkę i zanotował tyle samo asyst.