Kontuzja Zielińskiego w meczu z Ajaxem i pochwały od trenera Holendrów

05 października 2022, 09:09 • 1 min czytania 5 komentarzy

Słodko-gorzki okazał się dla Piotra Zielińskiego występ na stadionie Ajaxu. Polski pomocnik rozegrał świetną pierwszą połowę, czego ukoronowaniem był gol na 3:1, ale już w przerwie musiał zostać zmieniony.

PARTNEREM PUBLIKACJI O LIDZE MISTRZÓW JEST KFC. SPRAWDŹ OFERTĘ TUTAJ

Powód? Jak podaje sam klub, Zieliński nie wybiegł na murawę po przerwie z powodu urazu prawej łydki. Jego występ w ligowym starciu z Cremonese stanął pod dużym znakiem zapytania.

Tymczasem naszego rodaka na pomeczowej konferencji bardzo chwalił trener Ajaxu, Alfred Schreuder. – Zieliński i Lobotka byli najlepszymi piłkarzami, radzili sobie bardzo dobrze – stwierdził, dodając, że przy Polaku dużo zyskuje Chwicza Kwaracchelia. – Gdy gra razem z Zielińskim, jest naprawdę mocny z piłką przy nodze.

Reprezentant biało-czerwonych świetnie zaczął ten sezon. W Serie A po sześciu kolejkach ma gola i cztery asysty, a w trzech spotkaniach Ligi Mistrzów zdobył trzy bramki i dołożył jedną asystę. Dorobek ten byłby jeszcze okazalszy, gdyby w Glasgow wykorzystał rzut karny, który wykonywał dwukrotnie.