Rewelacyjny Club Brugge lepszy od Atletico. Napoli gromi Ajax

04 października 2022, 23:38 • 2 min czytania 5 komentarzy

Za nami kolejny wtorek w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Dziś odbyły się mecze grup od A do D. Największą niespodzianką była wygrana 2:0 Club Brugge z Atletico Madryt. Zaskakująco wysoko wygrało też Napoli z Ajaksem. Klub Piotra Zielińskiego zwyciężył w Amsterdamie aż 6:1. Polak zdobył bramkę na 3:1. Dla reprezentanta Polski było to już trzecie trafienie w trwających rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Wysoko i pewnie wygrał teraz Bayern Monachium, który pokonał u siebie Viktorię Pilzno 5:0. Mistrzowie Niemiec z kompletem zwycięstw i bez straty bramki prowadzą w grupie C, gdzie dopiero trzecie miejsce po porażce 0:1 z Interem zajmuje Barcelona Roberta Lewandowskiego.

Największą niespodzianką wieczoru był kolejny triumf Club Brugge. Mistrzowie Belgii po zwycięstwach z Bayerem Leverkusen (1:0) i FC Porto (4:0), tym razem okazali się lepsi od hiszpańskiego Atletico Madryt.

Trzecim zespołem z kompletem zwycięstw po trzech rozegranych kolejkach jest również wspomniane już Napoli. Piotr Zieliński swojego gola (można go zobaczyć TUTAJ) w Amsterdamie strzelił tuż przed przerwą. Na drugą połowę już nie wyszedł. Został zmieniony przez Ndombele.

PARTNEREM PUBLIKACJI O LIDZE MISTRZÓW JEST KFC. SPRAWDŹ OFERTĘ TUTAJ

WYNIKI WTORKOWYCH MECZÓW 3. KOLEJKI LIGI MISTRZÓW:

Grupa A
Liverpool – Glasgow Rangers 2:0 (Alexander-Arnold 7, Salah 53 z karnego)
Ajax – Napoli 1:6 (Kudus 9 – Raspadori 18 i 47, Di Lorenzo 33, Zieliński 43, Kwaracchelia 63, Simeone 81; czerwona kartka: Tadić 73 z Ajaksu)

Grupa B
Club Brugge – Atletico Madryt 2:0 (Sowah 36, Jutgla 62)
Porto – Bayer Leverkusen 2:0 (Sanusi 69, Galeno 86; czerwona kartka: Frimpong 88 z Bayeru)

Grupa C
Inter – Barcelona 1:0 (Calhanoglu 45)
Bayern Monachium – Viktoria Pilzno 5:0 (Sane 7 i 50, Gnabry 13, Mane 21, Choupo-Moting 59)

Grupa D
Olympique Marsylia – Sporting Lizbona 4:1 (Sanchez 12, Harit 16, Balerdi 28, Mbemba 84 – Trincao 1; czerwona kartka: Adan 23 ze Sportingu)
Eintracht Frankfurt – Tottenham  0:0

Kolejne mecze zespołów z grup A, B, C i D odbędą się 12 października i będę to rewanże dzisiejszych spotkań.