Serbowie ogrywają Norwegię, Szwajcaria Czechów. Dzień z Ligą Narodów

Autor:Paweł Paczul

27 września 2022, 22:57 • 2 min czytania 13 komentarzy

Najciekawszym meczem Ligi Narodów – w założeniu – było starcie Portugalii z Hiszpanią, ale o tym piszemy w osobnym tekście. Tutaj podsumujemy resztę wyników.

W dywizji A grano jeszcze jedno spotkanie – Szwajcaria podejmowała Czechy i wygrała 2:1, natomiast miała trochę szczęścia, bo Czesi zmarnowali w drugiej połowie rzut karny na remis. Czesi potrzebowali zwycięstwa, by utrzymać się w elicie, a skoro przegrali – w kolejnej edycji czeka ich walka piętro niżej.

W dywizji B dreszczowiec przeżyli kibice w Irlandii, gdzie gospodarze grali z Armenią. Wyspiarze prowadzili już 2:0, ale Armenia zdołała doprowadzić do remisu. Tyle że w końcówce straciła głowę, wyłapała dwie czerwone kartki i w ostatniej minucie straciła remis po golu z rzutu karnego. No i z pięcioma porażkami Armenia spada, zaś Irlandia ma utrzymanie. Z tej grupy awansowała Szkocja.

Z kolei w meczu o awans innego zestawienia Serbowie ograli 2:0 na wyjeździe Norwegię po golach Vlahovicia i Mitrovicia. Coraz ciekawsza serbska machina zdaje się dobrze funkcjonować przed mundialem. Tak jak „słoweński Zlatan”, czyli Benjamin Sesko. Zobaczcie na tę bramkę w meczu ze Szwecją (1:1):

I dla formalności – z dywizji C awans ma Grecja, która ograła dziś Irlandię Północną 3:1.