Symboliczny mecz przy Łazienkowskiej. Szachtar remisuje z Celtikiem

14 września 2022, 21:02 • 2 min czytania 90 komentarzy

Szachtar Donieck zremisował 1:1 z Celtikiem Glasgow. Po kilku latach wróciła tym samym do Polski Liga Mistrzów. To pierwszy mecz fazy grupowej, jaki ukraińska drużyna zagrała przy Łazienkowskiej.

PARTNEREM PUBLIKACJI O LIDZE MISTRZÓW JEST KFC. SPRAWDŹ OFERTĘ TUTAJ

Stadion Legii Warszawa wypełnił się niemalże po brzegi. Szachtar prowadził kampanię skierowaną do polskich kibiców. Bilety były dostępne w atrakcyjnych cenach. To z pewnością sukces ukraińskiego klubu. A przecież Celtic to najmniej atrakcyjny z rywali, z jakimi zmierzy się zespół z Doniecka. Na rozkładzie czekają jeszcze RB Lipsk i Real Madryt.

Na stadionie nie brakowało miłych gestów. Na trybunach pojawiła się masa polskich i ukraińskich flag. Mariusz Lewandowski, zasłużony piłkarz Szachtara, został gorąco przywitany przez najważniejsze osoby w klubie.

Z kolei kibice Celtiku wywiesili kilka dni po śmierci Elżbiety II transparent „F*ck the crown” (WIĘCEJ TUTAJ).

Szkoci wyszli na prowadzenie już w 11. minucie po samobójczym trafieniu Artema Bondarenki. Przy trafieniu doszło do niecodziennej sytuacji – gdy piłka po strzale Reo Hatate zmierzała do siatki, mógł ją dobić do pustaka inny z Japończyków, Kyogo Furuhashi. Piłkarz ostentacyjnie nie dotknął piłki, by nie zabierać trafienia swojemu rodakowi. Nie miał przy tym pojęcia, że bramka zostanie zaliczona jako samobój piłkarza Szachtara.

Ukraińcy wyrównali po kilkunastu minutach za sprawą jednego z największych talentów tamtejszej piłki – Michajło Mudryka. 21-letnia gwiazda Szachtara urwała się Josipowi Juranoviciowi i mocnym strzałem pokonała golkipera Celtiku.

Obie bramki można zobaczyć poniżej:

Mecz miał bardzo symboliczny wymiar nie tylko za sprawą wielkiej pomocy, jaką Polacy obdarzyli Ukraińców. Jak zauważa Kamil Rogólski na Twitterze, dzięki temu remisowi Ukraińcy przeskoczyli Rosjan w rankingu UEFA.