Ajax i Sporting miażdżą w Lidze Mistrzów

07 września 2022, 20:39 • 2 min czytania 3 komentarze

Spektakularnie rozpoczęły zmagania w Lidze Mistrzów ekipy Ajaxu Amsterdam i Sportingu Lizbona. Ci pierwsi pokonali 4:0 Glasgow Rangers, natomiast drudzy zwyciężyli 3:0 z Eintrachtem Frankfurt.

Holendrzy bardzo szybko udowodnili swoją wyższość nad Rangersami. Już po 33 minutach prowadzili trzema bramkami i było jasne, że Szkoci w tym spotkaniu nie zdołają odrobić strat. Po prostu brakowało im czysto piłkarskich argumentów, by przeciwstawić się ofensywnej nawałnicy Ajaxu. Swego rodzaju podsumowaniem całego spotkania może być w tym przypadku akcja bramkowa Mohammeda Kudusa, autora gola numer trzy dla „Joden”.

Jeśli chodzi o starcie we Frankfurcie, nie było ono aż tak jednostronne. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Defensywa gospodarzy pękła po godzinie gry. W 65. minucie do siatki trafił Marcus Edwards, kilkadziesiąt sekund później wynik podwyższył Trincao. No i Eintracht już się nie podniósł.