Alarm przeciwlotniczy przerwał mecz w Ukrainie [WIDEO]

23 sierpnia 2022, 11:38 • 2 min czytania 77 komentarzy

Już w pierwszym dniu po wznowieniu młodzieżowych rozgrywek piłkarskich w Ukrainie doszło do niepokojącej sytuacji. Alarm przeciwlotniczy spowodował, że piłkarze musieli czym prędzej opuścić boisko.

Trudno w to uwierzyć, ale zbrodniczy atak Rosjan na Ukrainę rozpoczął się już pół roku temu. Na wschodzie kraju trwają zaciekłe walki, zachód zaś mimo trudnych warunków i ogromnej tragedii, która dotyka ich kraj stara się wracać do normalności. Jednym z kroków podjętych ku temu jest wznowienie krajowych rozgrywek piłkarskich.

Już dziś, 23 sierpnia o godzinie 12:00 wystartuje seniorska liga ukraińska. W meczu inauguracyjnym Szachtar Donieck podejmuje Metalist Charków. Rozgrywki młodzieżowe, U19 rozpoczęły się jednak już dzień wcześniej.

W trzecim poniedziałkowym meczu młodzieżowa drużyna Czornomorca Odessa podejmowała ekipę Weres Równe. Drużyna z Odessy wygrała 3:1, jednak samo spotkanie zakłócił alarm przeciwlotniczy. Ten rozległ się w 86. minucie meczu. Oba zespoły musiały natychmiast opuścić boisko i udać się do schronu.

Mecz został wznowiony po 25 minutach. Oba zespoły dostały pięć minut na rozgrzewkę i mogły dokończyć spotkanie. Nie ulega wątpliwości, że tego typu przykre sytuacje będziemy niestety widywać częściej…