Benfica i Maccabi bliżej awansu. Podsumowanie środowych meczów el. do Ligi Mistrzów

18 sierpnia 2022, 00:41 • 2 min czytania 37 komentarzy

W środę mogliśmy obejrzeć pozostałe trzy mecze eliminacji do Ligi Mistrzów.

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się już o 18:45. Było to starcie Karabachu Agdam z Viktorią Pilzno. W tym pojedynku padł remis. Owszem, Azerowie mieli przewagę, która miała pokrycie w statystykach. Oddali dwanaście strzałów, w tym siedem celnych. Ponadto częściej niż Czesi utrzymywali się przy piłce. Viktoria natomiast tylko raz zdołała posłać futbolówkę w światło bramki rywala. Mimo to udało jej się dowieźć bezbramkowy remis do końcowego gwizdka.

Później przyszedł czas na konfrontacje bardziej renomowanych drużyn, bo tak trzeba nazwać potyczkę między Dynamem Kijów a Benficą. W nim lepsi okazali się ci drudzy. Ekipa z Portugalii wyszła na prowadzenie już w 9. minucie za sprawą trafienia Brazylijczyka Gilberto. Pół godziny później było już 2:0, gdyż w 37. minucie  bramkę zdobył Goncalo Ramos. Jednak na tym piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego poprzestali. Piłkarzom z Ukrainy natomiast nie pomógł później nawet doping kibiców na stadionie Władysława Króla w Łodzi. Nie zdołali oni skierować bowiem piłki do bramki przeciwnika ani razu. W rewanżu czeka ich więc bardzo trudne zadanie w postaci odrobienia dwubramkowej straty z pierwszego meczu.

Równolegle do starcia na obiekcie ŁKS-u, odbywał się mecz w Haifie. Tamtejsze Maccabi mierzyło się z Crveną Zvezdą. Gospodarze strzelili pierwszą bramkę już w 18. minucie. Jej autorem był 27-letni Haitańczyk – Frantzdy Pierrot. Niemniej zespół z Izraela pierwszą połowę kończył niezadowolony. Wszystko dlatego, że Serbowie odpowiedzieli na ich trafienie dwukrotnie w 27. i 39. minucie meczu. Na listę strzelców wpisali się odpowiednio – Aleksandar Pesić oraz Guelor Kanga. Jednak rozmowa motywacyjna szkoleniowca Maccabi w przerwie przyniosła odpowiedni efekt. Minął lekko ponad kwadrans, a jego podopieczni ponownie prowadzili. Wyrównującą bramkę zdobył strzelec pierwszego gola, Pierrot, a decydujące trafienie zanotował Surinamczyk – Tjaronn Chery. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Maccabi.

WYNIKI ŚRODOWYCH MECZÓW ELIMINACJI LIGI MISTRZÓW:

• Karabach Agdam – Viktoria Pilzo 0:0
  • Dynamo Kijów – Benfica Lizbona 0:2 (Gilberto 9′; Ramos 37′)
  • Maccabi Haifa – Crvena Zvezda 3:2 (Pierrot 18′; 51′; Cherry 61′ – Pešić 27′; Kanga 39′)