Bodo i FC Kopenhaga ze zwycięstwami. Podsumowanie wtorkowych el. do Ligi Mistrzów

16 sierpnia 2022, 23:50 • 2 min czytania 21 komentarzy

We wtorek sześć zespołów walczyło w eliminacjach do Ligi Mistrzów. We wszystkich meczach nie zabrakło emocji.

Jedyny mecz, w którym nie doszło do rozstrzygnięcia odbył się w Szkocji. Glasgow Rangers zremisowało z PSV Eindhoven 2:2. Pierwszy cios wyprowadzili goście, a konkretnie Ibrahim Sangare. Odpowiedź ze strony gospodarzy nadeszła już trzy minuty później. Stan rywalizacji wyrównał nowy snajper szkockiej ekipy, były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk – Antonio Colak. Kibice Rangersów ucieszyli się w 70. minucie za sprawą Toma Lawrence’a, ale już osiem minut później uciszył ich Armando Obispo. W Glasgow – remis.

Zostajemy na północy Europy. Bodo/Glimt na własnym stadionie pokonało Dinamo Zagrzeb 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w 37. minucie strzelił Amahl Pellegrino. Dla piłkarzy z Zagrzebia była to pierwsza porażka od 20 kwietnia, kiedy to przegrali z Hajdukiem Split 0:1. Była to też pierwsza przegrana w roli trenera Dinamo Ante Cacica. Piłkarze z Zagrzebia wyglądali na boisku dość przeciętnie, a ich jedynym pomysłem było ciągłe wrzucanie piłki w pole karne. W rewanżu Chorwaci z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą, w tym sezonie udowodnili już bowiem, że potrafią grać dużo lepiej.

W ostatnim z dzisiejszych meczów FC Kopenhaga (bez kontuzjowanego Kamila Grabary w składzie) pokonała mistrzów Turcji – Trabzonspor 2:1. Gole na wagę zwycięstwa strzelili Viktor Claesson i Lukas Lerager, Turków przy życiu utrzymał Anastasios Bakasetas. Przed Duńczykami wyjazd na trudny teren. Ostatni raz na własnym stadionie Trabzonspor przegrał 26 sierpnia 2021 roku, w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy z AS Romą.