Jakimi wynikami zakończyły się czwartkowe mecze I Ligi?

Arek Dobruchowski

Autor:Arek Dobruchowski

11 sierpnia 2022, 22:51 • 1 min czytania 6 komentarzy

W czwartek rozegrano trzy mecze, które zamykały 5. serię gier w I Lidze. Ruch Chorzów miał szansę wskoczyć na fotel lidera, ale tylko zremisował z Górnikiem Łęczna (1:1). Termalica rozprawiała się z Chrobrym Glogów (3:1), a Chojniczanka Chojnice podzieliła się punktami ze Stalą Rzeszów (1:1).

Hitem 5. kolejki było starcie Ruchu Chorzów z Górnikiem Łęczna. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Konrada Kasolika w 20. minucie. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Łukasz Moneta. Do wyrównania w 81. minucie doprowadził Egzon Kryeziu. Oba gole padły po stałych fragmentach gry. Ruch nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie i z dorobkiem 11 punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli. Z kolei „Duma Lubelszczyzny” dalej bez zwycięstwa, która ma na swoim koncie zaledwie 3 punkty i są na 15. miejscu.

Wyniki czwartkowych meczów 5. kolejki:

Ruch Chorzów 1:1 Górnik Łęczna

Konrad Kasolik 20′ – Egzon Kryeziu 81′

Chojniczanka Chojnice 1:1 Stal Rzeszów

Tomasz Mikołajczak 3′ – Kacper Sadłocha 5′

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 Chrobry Głogów

Adam Radwański 52′, Muris Mesanović 56′, Marcin Grabowski 66′ – Rafał Wolsztyński 6′

WIĘCEJ O I LIDZE:

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.