Kontuzja Wojciecha Szczęsnego

08 sierpnia 2022, 16:23 • 2 min czytania 6 komentarzy

Polski bramkarz doznał urazu w meczu sparingowym z Atletico Madryt. Klub wydał już specjalne oświadczenie dotyczące stanu zdrowia Szczęsnego.

Juventus przegrał w niedzielnym sparingu aż 0:4. Bramkarz reprezentacji Polski nie zdołał zachować czystego konta, ale był jednym z nielicznych graczy w swoim zespole, którzy zasłużyli na pochwały. W pierwszej połowie obronił rzut karny, wykonywany przez Joao Felixa. Włoskie media komentowały jego występ pozytywnie. „La Gazzetta dello Sport” oceniła go na notę 7 i była to najwyższa nota w zespole.

Kibice turyńskiego klubu mają jednak powody do zmartwienia nie tylko przez wysoką porażkę. Szczęsny, który jest podstawowym bramkarzem w klubie doznał w tym sparingu kontuzji. Wyeliminuje go ona z gry na początku sezonu. Włosi wydali już specjalny komunikat w tej sprawie.

– Ze względu na dyskomfort odczuwalny pod koniec pierwszej połowy spotkania z Atletico Madryt, Wojciech Szczęsny przeszedł dziś rano badania radiologiczne w centrum medycznym Juventusu. Wykazały one niewielkie uszkodzenie mięśnia przywodziciela w lewym udzie. Oczekuje się, że zawodnik będzie nieobecny przez około 20 dni – dodano.

32-latek na pewno opuści więc dwie pierwsze kolejki Serie A. Juventus rozpocznie sezon za tydzień – na własnym boisku podejmie Sassuolo.