Gustafsson: Duże rozczarowanie, ale jednocześnie też duma

29 lipca 2022, 08:17 • 2 min czytania 21 komentarzy

Pogoń Szczecin przegrała w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji z Broendby 0:4. – Odczuwamy teraz rozczarowanie, ale jednocześnie jestem też dumny z zawodników, że do samego końca grali na pełnym zaangażowaniu. Że chcieli zmienić losy tego spotkania – komentował trener Portowców Jens Gustafsson.

Pogoń przed przerwą sprawiała lepsze wrażenie od zespołu z Danii, tyle że ogromne pomyłki golkipera Dantego Stipicy i lewego obrońcę Luisa Maty kosztowały ją stratę dwóch bramek.

Przede wszystkim towarzyszy mi uczucie dużego rozczarowania. Dwa ogromne błędy pociągnęły nas w dół w pierwszej połowie. To spowodowało, że mecz stał się dla nas bardzo trudny. Wiedzieliśmy, że rywale są świetni w kontratakach, a my musieliśmy atakować. W tym przypadku było to dla nas wyjątkowo wymagające – stwierdził szkoleniowiec granatowo-bordowych.

Portowcy musieli jeszcze bardziej się otworzyć, co poskutkowało następnymi dwoma trafieniami ekipy spod Kopenhagi.

Przegrywaliśmy czterema bramkami, ale piłkarze dalej atakowali. Jak gdyby to spotkanie miało się nigdy nie skończyć. Ten charakter dziś nie pozwolił nam odnieść zwycięstwa, ale w przyszłości pomoże nam w tym. Zobaczyliśmy na boisku drużynę, która nigdy się nie poddaje, a w szczególności w sytuacji, kiedy wszystko obraca się przeciwko niej. Jestem pewny, że to jeszcze zadziała na naszą korzyść – podsumował Gustafsson.