Fenerbahce – Dynamo Kijów. Tureccy kibice skandowali nazwisko Władymira Putina

28 lipca 2022, 08:31 • 2 min czytania 41 komentarzy

Do obrzydliwej sytuacji doszło na trybunach podczas meczu Fenerbahce – Dynamo Kijów, rozgrywanym w Stambule. Tureccy kibice, chcąc wybić ukraińskich piłkarzy z rytmu, skandowali nazwisko Władymira Putina.

Zespół Tomasza Kędziory awansował do kolejnej fazy eliminacji. W pierwszym meczu, rozgrywanym w Łodzi, padł bezbramkowy remis. Drugi skończył się remisem 1:1 (w podstawowym czasie gry), a w dogrywce Ukraińcy przesądzili o losach awansu. Samo spotkanie miało wiele dramaturgii – w 53. Yuksek (piłkarz Fenerbahce) wyleciał z boiska, cztery minuty później Dynamo otworzyło wynik (gol Witalija Bujalskiego, asysta Kędziory!), Turcy wyrównali dopiero minutę przed końcem spotkania, a wcześniej zmarnowali rzut karny.

Po bramce na 1:0 stambulskie trybuny zaczęły wyśpiewywać nazwisko rosyjskiego zbrodniarza, który bestialsko zaatakował Ukrainę.

Trener ukraińskiego zespołu, Mircea Lucescu, w ramach protestu zrezygnował z udziału w konferencji prasowej. Szkoleniowiec nie pojawił się na spotkaniu z mediami – po prostu w ciszy opuścił stadion.

W trzeciej rundzie eliminacji Dynamo Kijów zmierzy się ze Sturmem Graz. W kolejnej fazie może trafić na któregoś ze zwycięzców par AS Monaco – PSV, Union SG – Rangers, Benfica – Midtjylland.