Błyskawiczny gol Kownackiego w 2. Bundeslidze

22 lipca 2022, 23:10 • 1 min czytania 15 komentarzy

Dawid Kownacki zdobył bramkę dla Fortuny Duesseldorf w meczu 2. kolejki rozgrywek 2. Bundesligi z SC Padeborn (2:1). To pierwsze trafienie napastnika po powrocie z wypożyczenia do Lecha Poznań.

Były gracz Kolejorza strzelił gola już w jednej z pierwszych akcji meczu, bo na listę strzelców wpisał się w 2. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Kowancki rozegrał 87 minut. W Fortunie zagrał też inny Polak Jakub Piotrowski, który pojawił się na murawie na ostatnich dziewięć minut. Było to drugie zwycięstwo klubu z Duesseldorfu w tym sezonie. W 1. kolejce klub Polaków pokonał Magdeburg (również 2:1). Fortuna jest obecnie liderem 2. Bundesligi.

W Padeborn poza kadra meczową znalazł się Adrian Gryszkiewicz, który tego lata przeniósł się do tego klubu na zasadzie wolnego transferu z Górnika Zabrze.