Wysokie zwycięstwo Rakowa w sparingu. Dublet Gutkovskisa

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

26 czerwca 2022, 16:01 • 1 min czytania 11 komentarzy

Raków Częstochowa wysoko ograł Chojniczankę Chojnice w sparingu. Wicemistrzowie kraju pokonali beniaminka 1. Ligi 5:1.

To drugie zwycięstwo zespołu Marka Papszuna w drugim letnim sparingu – wcześniej Raków ograł Lechię Gdańsk. Dziś w starciu z pierwszoligowcem Papszun wystawił niemal najsilniejszy wyjściowy skład, a w przerwie zmienił większość graczy.

To jednak nie przeszkodziło w wysokim ograniu przeciwnika. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się Koczerhin oraz Długosz. Po przerwie dubletem popisał się Gutkovskis i gola dorzucił też Wdowiak. Chojniczanka odpowiedziała trafieniem Mikołajczaka po rzucie karnym.

Częstochowianie rozegrają jeszcze dwa sparingi w trakcie letnich przygotowań – dwukrotnie zagrają z Wisłą Płock. Chojniczanka z kolei zmierzy się jeszcze z KKS-em Kalisz.

Skład Rakowa na 1. połowę: Kovacević – Racovitan, Arsenić, Rundić – Seroesci, Gwilia Sapała, Długosz – Ivi, Piasecki, Koczerhin.

Skład Rakowa na 2. połowę: Trelowski – Tudor, Krzyżak, Svarnas, Lederman, Papanikolaou, Sturgeon, Wdowiak, Czyż, Kun, Musiolik (w 60. minucie wszedł Gutkovskis)