Nihat kontra Cristiano Ronaldo | BRAMA DNIA

15 czerwca 2022, 15:16 • 2 min czytania 0 komentarzy

To kto dzisiaj wygrywa „Bramę dnia” – Nihat czy Ronaldo? Decyzja, jak zawsze, należy do was.

NIHAT KAHVECI VS CZECHY (15.06.2008)

Występ Turcji na mistrzostwach Europy w 2008 roku kojarzony jest przede wszystkim z totalnie zwariowanym starciem ćwierćfinałowym z Chorwacją, a także półfinałową konfrontacją z Niemcami, gdzie podopieczni Fatiha Terima do upadłego walczyli o awans pomimo olbrzymich osłabień i straszliwego zmęczenia. Ale prawda jest taka, że Turcy na tym turnieju już w fazie grupowej nieźle dokazywali. W pierwszej kolejce polegli z Portugalią. W drugiej pokonali gospodarzy, Szwajcarów, dzięki bramce zdobytej w drugiej minucie doliczonego czasu gry. No i wreszcie ostatnia seria spotkań, rozegrana dokładnie 13 lat temu. Turcy przegrywali w niej już z Czechami 0:2, lecz w końcówce rzucili się do odrabiania strat i koniec końców zwyciężyli 3:2. Choć na finiszu dostępu do tureckiej bramki strzegł przesunięty na tę pozycję z konieczności Tuncay. Ofensywny pomocnik.

To niewątpliwie jeden z najlepszych meczów w historii mistrzostw Starego Kontynentu. Fatalnymi błędami swoich rywali napędził Petr Cech, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Nihat Kahveci. Gol na wagę trzech punktów i wyjścia z grupy – miód, malina.

Uderzyć w taki sposób w takim momencie? Trzeba mieć jaja ze stali.

CRISTIANO RONALDO VS HISZPANIA (15.06.2018)

A tego spotkania sprzed trzech lat chyba nie trzeba nikomu przypominać. Niezapomniana batalia Portugalczyków z Hiszpanami na mundialu w Rosji, zakończona wynikiem 3:3. Wszystkie gole dla tych pierwszych zdobył Cristiano Ronaldo. Jego trafienie z rzutu wolnego w 88. minucie – magia.

Trzeba CR7 oddać, że potrafi zbudować napięcie.

No to co – Nihat czy Cristiano? Zapraszamy do głosowania.