Allegri o odpadnięciu Juve: – To nie porażka

17 marca 2022, 10:44 • 1 min czytania 16 komentarzy

Massimiliano Allegri w ciekawy sposób wypowiedział się po meczu z Villarreal. Jego drużyna przegrała 0:3 i trzeci raz z rzędu odpadła z Ligi Mistrzów na poziomie 1/8. Włoski trener mimo tego faktu zdawał się być… zadowolony.

Myślę, że drużyna grała dobrze przez ponad 75 minut. W drugiej połowie Villarreal zdecydował się bronić w bloku, mieli jedną szansę i wykorzystali ją. Piłka nożna taka jest – jeden moment może wszystko zmienić. Mieliśmy dobre okazje w pierwszej połowie. W drugiej mniej, ponieważ Villarreal zaczął bronić jedenastoma zawodnikami, wyraźnie próbując doprowadzić do dogrywki. Wtedy ten gol wszystko zmienił.

Włoski trener uważa ponadto, że nie powinno sprowadzać się tego dwumeczu do porażki „Starej Damy”. – W Europie jest dziesięć drużyn, które są na wyższym poziomie niż Juventus. To nie wstyd, to rzeczywistość. Niesprawiedliwie jest mówić, że to porażka.