Zieliński strzelił gola na Camp Nou. Napoli prowadzi z Barceloną [WIDEO]

17 lutego 2022, 19:36 • 1 min czytania 21 komentarzy

Piotr Zieliński zdobył bramkę w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy z Barceloną (1:1). Reprezentant Polski otworzył wynik meczu. 27-latek na raty wykorzystał dogranie Elifa Elmasa. Pierwszy strzał został obroniony, ale poprawka była już na tyle silna i celna, że Marc-Andre ter Stegen nie miał żadnych szans.

Najpierw Zieliński potężnie uderzył lewą nogą, po tym jak wymienił podania z Elmasem. Pierwsza próba polskiego ofensywnego pomocnika została obroniona przez bramkarza Barcy. Niemiec instynktownie obronił nogami. Momentalnie „Zielu” ruszył do dobitki i po chwili cieszył się z trafienia na jednym z najsłynniejszych stadionów świata.

To siódme trafienie Zielińskiego w tym sezonie w barwach Napoli. Pięć bramek zdobył w Serie A (ma też tyle samo asyst), a już dwie w Lidze Europy. Pierwszym trafieniem w tych rozgrywkach popisał się w meczu z Legią Warszawa (1:4), kiedy przy Łazienkowskiej wykorzystał rzut karny.

Do przerwy Napoli prowadziło w Katalonii. W drugiej połowie gospodarze wyrównali. Bramkę z rzutu karnego zdobył Ferran Torres. Barcelona do końca meczu przeważała, ale była bardzo nieskuteczna. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Rewanż odbędzie się 24 lutego (godz. 21.00) Neapolu.