Milik strzelił dwa gole w Lidze Konferencji [WIDEO]

17 lutego 2022, 23:10 • 1 min czytania 13 komentarzy

Arkadiusz Milik ostatnio zaskakuje formą. Niedawno był hat trick z Angers (5:2), później gol przewrotką z Metz (2:1), a teraz dwa trafienia w Lidze Konferencji. Napastnik reprezentacji Polski zdobył ustrzelił dublet w meczu 1/16 finału Ligi Konferencji z Karabachem. Olympique Marsylia ostatecznie wygrała 3:1.

Milik tuż przed przerwą najpierw dobił piłkę po uderzeniu głową jednego z kolegów, a po chwili wykorzystał dogranie Pape Gueye. Było to piąte i szóste trafienie niespełna 28-letniego piłkarza w tym sezonie Ligi Konferencji.

Ponadto Milik strzelił po pięć goli w rozgrywkach Ligue 1 i Pucharze Francji. We wszystkich rozgrywkach wystąpił w 23 meczach Marsylii.
Polski napastnik w meczu z azerskim Karabachem pokonał dwukrotnie byłego bramkarza Jagiellonii Białystok i Podlasia Biała Podlaska – Lukę Gugeszaszwiliego. Gruziński 22-latek w latach 2016-17 trenował z Dumą Podlasia, ale nigdy nie wystąpił w oficjalnym meczu pierwszej drużyny Jagi.
Milik został zmieniony w 68. minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Olympique Marsylia. Trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Dimitri Payet, a jedynego gola dla Karabachu strzelił Brazylijczyk Kady.