West Ham uniknął kompromitacji z klubem z szóstej ligi

05 lutego 2022, 17:24 • 1 min czytania 7 komentarzy

Dzisiaj na boiskach w Anglii omal nie doszło do sensacji. West Ham w ramach 1/6 finału FA Cup mierzył się z Kidderminister Harriers FC, które gra w szóstej lidze. Zespół z Premier League potrzebował dogrywki, żeby wygrać spotkanie. Mało brakowało, a też błąd mogący kosztować ekipę Moyesa porażkę popełnił zmiennik Łukasza Fabiańskiego, Alphonso Areola.

Ekipa z szóstej ligi strzeliła bramkę w 19. minucie. Alex Penny wykorzystał dośrodkowanie Nathana Camerona i pokonał bramkarza „Młotów”. Ten źle zabrał się do piąstkowania piłki. To początek bardzo złego występu całej drużyny, bo West Ham nie stworzył w pierwszej połowie żadnego zagrożenia. Dopiero w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry „Młoty” doprowadziły do remisu i tym samym dogrywki. Swoich kolegów przed kompromitacją uratował Declan Rice.

To samo było w dogrywce. Też rzutem na taśmę West Ham dopiął swego, dosłownie w ostatnich sekundach przed ewentualnym konkursem rzutów karnych. Na 2:1 bramkę strzelił Jarrod Bowen.