Borussia Dortmund odpadła z Pucharu Niemiec

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

18 stycznia 2022, 23:01 • 1 min czytania 11 komentarzy

Puchar Niemiec w tym sezonie zaskakuje. Za burtą jest już Bayern Monachium, a dziś z rozgrywek wyleciała Borussią Dortmund. BVB przegrało z drugoligowym St. Pauli 1:2.

St. Pauli to obecny lider 2. Bundesligi, który świetnie radzi sobie na własnym boisku. Natomiast nie ma co ukrywać – porażka BVB jest sporą niespodzianką. Zwłaszcza, że przecież dortmundczycy dopiero co rozbili efektownie Freiburg aż 5:1. Dzisiaj też Borussia wyszła niemal najsilniejszym składem – brakowało właściwie jedynie Mahmouda Dahouda, a poza tym na boisku byli Haaland, Reus, Hazard, Hummels czy Bellingham.

Do przerwy St. Pauli prowadziło 2:0 po trafieniu Etienne Ameyido (były gracz BVB) i samobójczym golu Witsela. Po przerwie goście zdołali odpowiedzieć tylko bramką Haalanda z rzutu karnego.

Z Pucharem Niemiec pożegnały się też drużyny Mainz (porażka z Bochium), TSV Monachium (awansowało Karlsruher) oraz FC Koeln (dalej gra HSV).

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.