Jak działa klub w Arabii Saudyjskiej? Maciej Gil, skaut Al-Fateh o kulisach swojej pracy

Opublikowane 12.01.2022 12:15 przez

Szymon Janczyk

Maciej Gil w Polsce pracował w Śląsku Wrocław i Koronie Kielce. Po odejściu z pierwszoligowca postawił na egzotyczny kierunek i został skautem saudyjskiego Al-Fateh. Dlaczego klub z Arabii Saudyjskiej buduje dział skautingu? Jak wygląda życie w tym kraju i tamtejsze zespoły niekoniecznie celują w piłkarzy z Europy? Ile się płaci w tamtejszej Ekstraklasie? Jakie są fakty i mity dotyczące Arabii i tamtejszej ligi? Zapraszamy za kulisy czołowych azjatyckich rozgrywek ligowych, które nam kojarzą się głównie z ogromnymi pieniędzmi. 

Czym zajmujesz się w Arabii Saudyjskiej?

Jestem głównym scoutem w klubie Al-Fateh, który występuje w Saudi Professional League, czyli na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju – odpowiednik Ekstraklasy.

Jak wygląda praca skauta w takim kraju?

Do klubu wpływa mnóstwo ofert od menadżerów. Naprawdę mnóstwo, bo wiadomo — każdy chce wytransferować zawodnika do Arabii Saudyjskiej, tu są pieniądze. Zarząd klubu jest dość rozbudowany i każdy z jego członków wysyła mi wszystkich piłkarzy, których ktoś im polecił. Mam sumiennie zweryfikować te oferty, obejrzeć zawodników, przygotować raporty i prezentacje. To jest jakieś 60% mojej pracy, a 40% to samodzielny skauting, oglądanie meczów — głównie lig w Algierii, Maroko, trochę w Tunezji i większość lig w Ameryce Południowej: Brazylia, Argentyna, Kolumbia i kilka mniejszych — i podsuwanie własnych propozycji. Jeśli chodzi o Europę, to nie śledzę tego zbyt uważnie, ale wiadomo: znam te ligi, Ekstraklasę znam bardzo dobrze. Jakieś tematy z Europy się pojawiają, ale nie jesteśmy pewni, bo w tym kraju Europejczycy często mają problem z szybką aklimatyzacją. Najlepiej adaptują się piłkarze z północy Afryki albo z Ameryki Południowej, z krajów, które wymieniłem.

Czyli jest research, weryfikacja. To ciekawe, bo my przeważnie patrzymy na te kluby tylko przez pryzmat pieniędzy i zachcianek szejków.

To ma potwierdzenie w przypadku Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Kataru. Znam kilku Europejczyków, którzy tam żyją i bardzo dobrze się tam czują. Do naszego klubu czy do naszej ligi mogliby przyjść tylko dlatego, że nasze rozgrywki są zdecydowanie najlepsze, jeśli chodzi o poziom sportowy. Finansowo nasze kluby pewnie też by ich przebiły, ale wszystko rozbija się o tę jakość życia.

Jak szukacie zawodników? Tworzycie jakiś profil, dbacie o to, żeby pasowali do kręgu kulturowego?

Rozmawiamy chwilę po tym, jak klub zakończył współpracę z trenerem Yannickiem Ferrerą, który był pół Belgiem, pół Hiszpanem, ale do tej pory mieliśmy sztab belgijski, który miał konkretnie sprofilowanych zawodników pod swoje wymagania. Prezydent też powiedział mi, że idziemy w tym kierunku, że priorytetem są zawodnicy z wymienionych regionów. Czasami ciekawi są też zawodnicy z Azji: Korea Południowa, Japonia, Uzbekistan. Dzieje się tak dlatego, że grając w Azjatyckiej Lidze Mistrzów, musisz mieć jednego zawodnika z tych krajów, żeby spełniać wymogi regulaminu. Nam na ten moment Liga Mistrzów nie grozi, po prostu jest to jakiś handicap i trzeba być przygotowanym na taką ewentualność.

Z drugiej strony np. zawodników z ligi tureckiej, oglądam tylko jeśli kończy im się kontrakt. Jest jakieś polityczne tarcie na linii Arabia Saudyjska — Turcja, a że wszystkie bądź większość klubów są w części miejskie, to arabscy ligowcy dostali sugestię by nie negocjować z klubami z Super Lig. Nie chcą, żeby państwowe pieniądze, które płacą klubom, były wydawane w Turcji. Dlatego też, jesteśmy w stanie sprowadzić zawodnika, który grał w Turcji w pewnym momencie swojej kariery, ale jeśli jest pod kontraktem w danej chwili to nie będzie dla nas interesujący.

Mówiłeś, że właśnie rozstaliście się z trenerem. Szkoda, bo w tym temacie także się wyróżnialiście. Na Transfermarkt Yannick nadal „pracuje” u was i widzę, że ma — a raczej miał — jeden z najdłuższych staży w lidze.

Nie warto patrzeć na Transfermarkt jeśli chodzi o arabskie kluby. Mają sporo nieaktualnych informacji. Baza danych na tym rynku u nich jeszcze kuleje. Natomiast co do trenera: tu znów dochodzi kwestia naszego prezydenta, on nie ma mentalności typowej dla tego regionu świata. Inne zespoły zmieniają trenerów bardzo szybko, my wytrzymaliśmy bardzo długo, około 2,5 roku. Gdy mnie jeszcze nie było, uratował ligę, potem zrobił dobry wynik.

Yannick już blisko 10 lat temu był asystentem w Arabii Saudyjskiej. Mówił, że kraj bardzo się zmienił, ale wiedział, w co wchodzi. To bardzo dobry trener, każdy był z niego zadowolony, nawet jeśli coś się wypaliło. Konkretny i zdecydowany, ale chce grać w piłkę. Nie jesteśmy zespołem, który muruje, to belgijska szkoła. W jego rodzinie jest dwóch innych trenerów, którzy pracują w Belgii, on jest najmłodszy z nich.

Co do trenerów — wasz klub naciął się kiedyś na Ricardo Sa Pinto.

Był tutaj, pytałem o niego. Powiedziano, że nie pasował tutaj mentalnie. Potwierdziło się to, co działo się w Polsce i innych klubach co wiemy z doniesień medialnych. Ogółem jednak w Arabii lubią szkoleniowców z Portugalii.

Ok, wracając do transferów: nie jest tak, że rzucacie się na każdego piłkarza, który ma fajne CV i chce tam grać, bo was na to stać?

Powiedziałbym, że są dwa mity: że Arabowie ściągają piłkarzy bez żadnego sprawdzenia i że nie znają się piłce. Myślę, że większe gwiazdy idą do MLS, tutaj trafiają znani zawodnicy, ale o określonym profilu. Na przykład Talisca czy Bafetimbi Gomis, Odion Ighalo albo Ever Banega. Ale też nie ma czegoś takiego jak rozwinięte działy skautingu, my dopiero zaczynamy to budować. Ostatnio byłem w Arabii i szkoliłem dwie osoby, które są naszymi skautami. Często jest tak, że to trenerzy decydują o tym, jakich zawodników chcą, bo kluby ściągają dobrych szkoleniowców, którzy wiedzą, jak budować zespół.

TONY KREATYWNOŚCI, MNIEJ ROZSĄDKU. HISTORIA EVERA BANEGI

To czemu wy idziecie w skauting, skąd pomysł na wyłamanie się?

Nasz prezydent jest bardzo otwartym człowiekiem. W naszym mieście i regionie od stu lat rządzą duże rodziny. On do jednej z nich należy, ma swoje biznesy, zarządza też klubem. Przedstawiciele tych rodzin to nasi sponsorzy. Jeden z nich ma salon KIA, inny pasaże handlowe, kolejny piekarnie, jeszcze inny prywatny szpital, z którego korzystamy. Są takie trzy, cztery rodziny, których przedstawiciele są w zarządzie klubu. On jest prezydentem, czyli przekładając na nasze warunki: kimś w rodzaju szefa rady nadzorczej. Kto inny jest z kolei prezesem.

Ogółem Arabia Saudyjska jest zamkniętym krajem, ciężko się tu dostać i złapać kontakt bez dojścia albo bez znajomości języka arabskiego. Tak jak powiedziałem, prezydent naszego klubu ma trochę inne podejście, także do zarządzania klubem. Mamy duże pieniądze na pensje czy premie, średnie kluby, które grają w Lidze Europy czy Lidze Konferencji raczej nie mogą z nami konkurować pod tym względem. Ale u nas dwa razy oglądamy dolara, zanim go wydamy. Nasz prezydent zgarnia nagrody za zarządzanie klubem, nie robimy kominów płacowych, nie chcemy przepłacać za transfery, jednak kluczową kwestią jest jak bardzo nam zależy na danym zawodniku.

Co to za nagrody za zarządzanie klubem?

Są to nagrody przyznawane przez federację. Nie wiem do końca na czym to polega. Wiem, że ma to związek z bilansem finansowym klubu w danym okresie. Jeśli chodzi o pieniądze, to Saudyjczycy dobrze zarabiają u siebie, także dlatego nie są chętni, żeby jeździć do Europy. Ogółem oni są zafascynowani tutejszymi rozgrywkami. Wiadomo, że znają największe kluby świata, ale najbardziej żyją Azjatycką Ligą Mistrzów. My sprzedaliśmy dwóch zawodników, Saudyjczyków, do Al-Nasr za kilkanaście milionów euro. To są bardzo duże pieniądze, zwłaszcza jak na transfer wewnątrzkrajowy. Oni są też w cenie, bo czterech zawodników z Arabii Saudyjskiej musi grać w meczu.

Czyli trochę jak w Chinach — Chińczycy przeprowadzali duże transfery wewnątrz ligi, bo musieli wystawiać swoich rodaków. A skoro tak, to ci byli z automatu drożsi niż w normalnych warunkach rynkowych.

Tak, a nie jest łatwo o dobrych Saudyjczyków. I tutaj wracamy do pomysłu utworzenia działu skautingu: nasz prezydent chce, żebym przeszkolił skautów, którzy będą pracowali w niższych ligach w Arabii: pierwszej, drugiej i rozgrywkach młodzieżowych. W ten sposób chce zarabiać na transferach.

Jakie warunki panują na tych niższych szczeblach?

Jest wyraźna różnica poziomów pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Jesteśmy w stanie wyciągnąć bez żadnego problemu każdego zawodnika z niższych lig. Tylko działa też prawo rynku, bo na tych piłkarzy patrzy też Al-Hilal czy inne czołowe kluby. Oni zgarniają wyróżniających się zawodników, płacą za nich duże pieniądze. To nie jest dla nich żadne ryzyko, mogą pozwolić sobie na nietrafione transfery.. Dlatego otwieramy dział skautingu, żeby ich wyprzedzać.

Szkolenie młodzieży: jak to wygląda? Pytam też o infrastrukturę, nie tylko o poziom szkolenia.

Są posiłki z Europy, u nas w akademii mamy hiszpańskich trenerów w każdej kategorii wiekowej. W innych klubach także są Hiszpanie czy Portugalczycy. Starają się wdrażać metodologię, bo to tak naprawdę początki szkolenia, o jakim mówimy w przypadku klubów europejskich. Jeżeli chodzi o infrastrukturę, to znam tylko nasz przykład — mamy bardzo dobre warunki. Właśnie zrobiliśmy dwa dodatkowe boiska, więc mamy ich już pięć. Jedno dedykowane pierwszej drużynie i cztery dla akademii. Obok mamy stadion, który przechodzi renowację, to obiekt miejski, na którym będą mogły grać dzieci i młodzież.

W naszym regionie jest kilka zespołów. My w najwyższej klasie rozgrywkowej, a w pierwszej lidze: Hajer — grał tam Łukasz Gikiewicz — który gra w tym mieście, Al-Adalah, z którą dzielimy stadion. Derbów nie mamy, chyba że liczymy mecz z Al-Ettifaq – klub z miasta Dammam, które dzieli nas półtorej godziny drogi.

Gustav Wilkhem i Ali Zegan z Al-Fateh podczas sparingu z Torino

Gustav Wilkhem i Ali Zegan z Al-Fateh podczas sparingu z Torino

Jak wielu Saudyjczyków gra w piłkę?

Nie wiem, czy to sport narodowy, ale chyba najważniejszy w państwie. Reprezentacja pewnie pojedzie na mistrzostwa świata, dobrze sobie radzi. W Arabii Saudyjskiej są rozgrywki młodzieżowe na kształt naszej Centralnej Ligi Juniorów. To liga U-19, ogólnokrajowa, latają na mecze samolotami po całej Arabii. U-17, U-15 – tak samo. Jeśli chodzi o ligi seniorskie to poza ekstraklasą są jeszcze dwie.

Co z polskimi piłkarzami? Mówiłeś, że niekoniecznie interesują was Europejczycy, ale z drugiej strony znasz dobrze nasz rynek. Mógłbyś wyciągnąć kogoś, kto akurat da radę.

Kiedyś w naszym klubie był Michał Janota, który nie grał za dużo. Wzięli wtedy innych obcokrajowców, on był ósmym, dziewiątym, nie zawsze się łapał. On tam nie pasował, bo to nie jest mobilny zawodnik, to jest kreatywna „dziesiątka”. W tej lidze piłka jest otwarta, jest dużo faz przejściowych, trzeba biegać, atakować wolne przestrzenie. Warunki też są takie, że w 60-70 minucie gry jest ciężko pod względem wydolnościowym. Michał z tego co słyszałem też nie grał na swojej nominalnej pozycji gdzie mógłby pokazać swoje wszystkie atuty. Były tematy z Polski, ale żaden nie był blisko. W poprzednim okienku byliśmy zainteresowani jednym zawodnikiem, jednak nie chcę zdradzać nazwiska. Na pewno nie możemy kupić takich piłkarzy jak Jakub Moder czy Kacper Kozłowski, to oczywiste. Ale wyróżniający się obcokrajowcy mogą być w kręgu naszych zainteresowań.

Są sporadyczne, pojedyncze tematy, jednak nie są to zwykle Polacy. Nam trudniej się zaadaptować, chociaż oczywiście to zależy od każdego z osobna, od tego jakim jest człowiekiem. Ja oceniam piłkarzy według dwóch kategorii: pierwsza — czy pasuje do ligi i kraju, czy się tu odnajdzie, druga — czy pasuje do naszego zespołu i profilu, którego potrzebuje trener. Nam niekoniecznie pasowałoby to miejsce do życia.

Dlaczego?

Ciężko się tu żyje. Obcokrajowcy mieszkają w hotelu, raczej bez rodzin. Mamy kilku Europejczyków: bramkarza z Ukrainy Maksyma Kowala, Ivana Santiniego z Chorwacji, dwóch Marokańczyków, Algierczyka, Peruwiańczyka. Ten ostatni, Christian Cueva, to ciekawy przykład. Jest na wysokim kontrakcie, wynajął sobie willę dla całej rodziny, żeby mu się tu dobrze żyło.

Nasze miasto to miasto kategorii B. Nie jest to top, ale niczego nie brakuje. To nie Rijad czy Jeddah. Inna ciekawostka — zagraniczni piłkarze, którzy znają ligę arabską, czasami nie chcą do nas przyjść, bo wiedzą, co to za miejsce a oni chcą żyć tylko w tych dwóch miastach, w — nazwijmy to — kategorii A. Tam są piękne, zamknięte osiedla i luksus. W Jeddah jest np. bardziej europejsko. U nas największym atutem jest to, że mamy blisko do Dubaju, Bahrajnu czy Kataru i niektórzy zawodnicy latają tam, gdy mają kilka dni wolnego.

Wracając do pytania: po kilku miesiącach pracy tutaj wiem już, kto by to wytrzymał, a kto nie. Początkowo myślałem, że zawodnik, który robi różnicę w Ekstraklasie, może być gwiazdą ligi arabskiej. Teraz myślę, że tak nie jest, że mógłby się nie zaaklimatyzować. Prezydent powiedział mi to już na początku: nie każdy piłkarz z Europy, o którym myślisz, da sobie tu radę.

Jak rozumiem ty nie mieszkasz na stałe w Arabii Saudyjskiej.

Nie, mieszkam trochę tu, trochę tam. Na ten moment taka przeprowadzka nie jest dla mnie możliwa ze względów rodzinnych. Umówiłem się, że będę tam co trzy miesiące na kilka tygodni. Na co dzień rozmawiamy na Zoomie, WhatsAppie z prezydentem czy członkiem zarządu odpowiedzialnym za stronę sportową i transfery. Gdybym był singlem, nie miał małego syna, to nie byłoby dla mnie problemem pojechać tam na rok/dwa. Ale mając rodzinę na ten moment raczej się nie zdecyduję. Dla syna temperatury tam są kosmiczne, tak naprawdę i tak siedzielibyśmy ciągle w hotelu.

NAJBOGATSI WŁAŚCICIELE KLUBÓW PIŁKARSKICH NA ŚWIECIE

A jak poradzić sobie z tymi temperaturami? Jak zminimalizować ryzyko dla piłkarzy?

Kiedy tam pojechałem i wyszedłem o 10 z hotelu, bo myślałem, że to będzie jeszcze dobra godzina, to od razu wróciłem, bo nie dało się wytrzymać. Od 8 do 16 nie wychodzi się na zewnątrz. Wewnątrz jest klimatyzacja, więc jest ok. Po godz. 17 zaczynają się treningi, wtedy nie jest już tak ciepło. Ja akurat byłem w Arabii w okolicach października i było wtedy ok. 35 stopni. Dla nich to już prawie zima, dobre warunki do treningu. Mecze też najczęściej zaczynają się po godz. 17. Wtedy robi się ciemniej, jest delikatny orzeźwiający wiatr, można grać i trenować.

Europejczycy muszą się na pewno jakoś suplementować, żeby wytrzymać tam na co dzień, ale bogatsi Arabowie mają pewien sposób. Na uboczu miasta mają wille wypoczynkowe, mocniej zalesiony teren, tam jest chłodniej i tam spędzają całe dnie. Oglądają sobie mecze, odpoczywają. Jeśli możesz sobie na takie ranczo pozwolić, to możesz przyjemnie spędzić dzień. Nawet raz tam zmarzłem!

Aha, jeszcze ostatnio była ciekawa sytuacja, bo podczas meczu ligowego spadł deszcz. I to obfity, ulewa. Oczywiście dla nas to normalne, ale tam pada zwykle ok. 10 dni w roku. Czasami nawet trzy dni. Więc to była niespotykana sytuacja.

Mówiliśmy o Polakach czy piłkarzach z Ekstraklasy w Arabii Saudyjskiej. A odwrotnie? Wiadomo, że nie przyciągniemy nikogo z tej ligi zarobkami, ale poziom sportowy, wizja gry w Europie, otoczka — dałoby radę kogoś przekonać?

Saudyjczyka na pewno nie, oni tu mają za wygodnie. Choć jeśli chodzi o umiejętności, to myślę, że nasz młody napastnik i prawy obrońca to zawodnicy, którzy byliby w stanie grać w Europie. Mają fajny potencjał, taka Belgia — daliby radę. Inni zawodnicy mogliby być zainteresowani, zwłaszcza jak po np. dwóch latach zarobi sporo pieniędzy, a będzie miał dość życia tutaj. Natomiast nie jest to rynek, który polecałbym polskim klubom. Nie wyobrażam sobie np. żeby Brazylijczyk z tej ligi zamienił Arabię na Polskę. Wiadomo, różne są sploty wydarzeń i czynniki wpływające na transfer, ale nie widzę w tym sensu.

To powiedzmy wprost, ile zawodnik może zarobić na grze dla Al-Fateh?

Jeśli podpisze dwuletni czy trzyletni kontrakt, to bardzo dużo. Możemy założyć, że widełki to milion — dwa miliony dolarów za sezon. Nie jesteśmy klubem, który płaci najmniej, ani też nie jesteśmy klubem płacącym najwięcej. Jesteśmy średniakiem, który nie wydaje głupio pieniędzy. Zwykły arabski ligowiec dobrze tutaj żyje, dobrze zarabia. Ci ocierający się o reprezentację — bardzo dobrze.

Kibice interesują się klubami, żyją tym wszystkim?

Żyją, żyją. My mamy średnią widownię na poziomie 8-10 tys. osób, do 12 tysięcy. Pojemność naszego stadionu to 15-18 tysięcy, więc nie jest źle. Na półfinale Azjatyckiej Ligi Mistrzów Al-Hilal kontra Al-Nasr było 25 tysięcy widzów. To było już w pandemii, a mają tu restrykcje. Bez aplikacji, szczepienia czy testu nie wejdziesz na stadion, policjanci nie wpuszczą cię za bramy. To trochę wpływa na frekwencję, ale Saudyjczycy lubią piłkę. Mają swoje studia pomeczowe, przedmeczowe. Nie wiem tylko co tam mówią, bo kompletnie tego nie rozumiem!

Pewnie, że nie znasz się na piłce i robisz fatalne transfery.

(śmiech) Jeszcze nie miałem okazji ściągać wielu piłkarzy, dopiero będę mógł się wykazać.

To za jaki transfer będziemy mogli cię rozliczać?

Teraz ściągnęliśmy Brazylijczyka Petrosa, który grał już w Arabii, konkretniej w Al-Nasr. Znaliśmy go dobrze, do tego dodatkowo go zweryfikowałem. Stwierdziliśmy, że będzie lepszą opcją niż kilku zawodników z Europy, mówię tutaj o piłkarzach, którzy np. nie łapią się do pierwszego składu np. Sevilli, bo o takich myślimy. Ale będę się starał namawiać ich, żeby spróbować czegoś nowego. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

WIĘCEJ O ARABII SAUDYJSKIEJ:

SZYMON JANCZYK

fot. archiwum prywatne

Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Ekstraklasa
22.01.2022

Bielsa, Wolves, psychologia i odbudowa Lecha. Barry Douglas o swojej karierze

Barry Douglas jest jednym z niewielu obcokrajowców, którzy po całkiem udanej zagranicznej karierze wracają do Ekstraklasy. W rozmowie z Weszło szkocki defensor opowiedział o Polsce i drugim podejściu do Lecha Poznań, a także o tym, co robił w przerwie między obydwoma epizodami w Wielkopolsce. Sukcesy w Turcji, praca z Marcelo Bielsą i Nuno Espirito Santo, […]
22.01.2022
Ekstraklasa
21.01.2022

„Dawno postanowiliśmy, że to okienko Piasta Gliwice będzie inne od poprzednich”

Piast Gliwice niezwykle sprawnie działa w zimowym oknie transferowym. O ostatnich nabytkach klubu, odejściu Patryka Sokołowskiego, wolno odpalających Torilu i Munozie, sytuacji z młodzieżowcami i paru innych sprawach w Turcji z dyrektorem sportowym klubu z Okrzei Bogdanem Wilkiem rozmawiał Szymon Janczyk. Zapraszamy.  Czy to najlepsze okienko transferowe Piasta Gliwice w ostatnich sezonach? To się dopiero […]
21.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Weszło
19.01.2022

Aschraf odchodzi. Duża kwota odstępnego

Najlepszy piłkarz Wisły w tym sezonie? Prawdopodobnie Aschraf El Mahdioui. Ale „piłkarz Wisły” to już sformułowanie nieaktualne. Holender przenosi się za grube pieniądze do Arabii Saudyjskiej. I pisząc o „grubych pieniądzach”, wcale nie przesadzamy. Wczoraj ujęliśmy to jako „ofertę nie do odrzucenia” i ta faktycznie taka jest. Według naszych informacji Al-Taawon płaci za piłkarza „Białej Gwiazdy” […]
19.01.2022
Liczba komentarzy: 16
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kacper
Kacper
11 dni temu

Dobry artykul! Dzieki Szymon. Ciekawie poznac inna strone futbolu!

Mariano
Mariano
11 dni temu
Reply to  Kacper

Jest mnóstwo świrów którzy na co dzień oglądają ligę marokańska, turecka, czy np zambijska. Może warto byłoby dać ogłoszenie i poszerzyć w ten sposób ilość osób zaangażowanych w projekt?

Stanislav Levinsky
Stanislav Levinsky
10 dni temu
Reply to  Mariano

Marco Gaccio się tym zajmuje

Znawca
Znawca
11 dni temu

To taki skaut, że nawet nie wie że u nich w drużynie gra Norweg. I o czym my tutaj mówimy? Skautem to mogę zostac ja, który zna się bardzo dobrze na śledzeniu piłkarzy

Kaczor Donald
Kaczor Donald
11 dni temu
Reply to  Znawca

Chyba młodym skautem jak Hyzio, Dyzio i Zyzio.

Ogwu
Ogwu
11 dni temu
Reply to  Znawca

Kwestia dostania się, czasem czuję się jak frajer że po nocach łapę peruwiańskie streamy żeby oglądać ich ligę a od rana dla odmiany streamy azjatyckie. Myślę że byłoby sporo chętnych żeby oglądać takie mecze, ocenić zawodników i zrobić notatki.

Lukasz 2
Lukasz 2
11 dni temu

Czasami ciekawi są też zawodnicy z Azji: Korea Południowa, Japonia, Uzbekistan. Dzieje się tak dlatego, że grając w Azjatyckiej Lidze Mistrzów, musisz mieć jednego zawodnika z tych krajów, żeby spełniać wymogi regulaminu”.

Co, kurwa?! Wyobrażacie to sobie w Europie? Aby spełniać wymogi regulaminu Ligi Mistrzów UEFA, każdy klub musi mieć jednego zawodnika z Niemiec, Anglii i Hiszpanii. Nawet te ze Skandynawii, Europy wschodniej i południowej.

vtn
vtn
9 dni temu
Reply to  Lukasz 2

To nie tak. Po prostu jedno miejsce dla obcokrajowca w Lidze Mistrzów przysługuje wyłącznie piłkarzowi z innego kraju AFC, a te wymienione prezentują po prostu najwyższy poziom i najłatwiej Saudyjczykom o zawodników z tych krajów.

Only kadra
Only kadra
11 dni temu

Kupił akcje za grosze (jak w Kts weszło) i już jest skautem w Arabii Saudyjskiej 🙂 brzmi dumnie 🙂

GNZ
GNZ
11 dni temu

Najpierw: „Mamy duże pieniądze na pensje czy premie, średnie kluby, które grają w Lidze Europy czy Lidze Konferencji raczej nie mogą z nami konkurować pod tym względem” dalej natomiast: „Na pewno nie możemy kupić takich piłkarzy jak Jakub Moder czy Kacper Kozłowski, to oczywiste” xD

Kaczor Donald
Kaczor Donald
10 dni temu
Reply to  GNZ

O co ci chodzi? Powiedział po prostu, że nie stać ich na piłkarzy za 10 mln euro, ale za 5-7 już tak. W LE grała Legia, której nie stać na takie transfery, podobnie jak połowy innych klubów z LE/LK.

Leo
Leo
10 dni temu

Z tego co kojarzę to ten Gil miał słabe oko w Śląsku jako skaut. Taki trochę mitoman.

Syl
Syl
10 dni temu

Cześć. Skomentuje troszkę choć nie mieszkam już na bliskim wschodzie trochę czasu. Otóż, w Arabii da się normalnie żyć bez zamknięcia w hotelu, jeśli koleś piłkarz zarabia miliony dolców za sezon to spokojnie bierzesz wille na osiedlu strzeżonym i tyle. Hotele z resztą savteż niczego sobie. Klimat? Kwestia przywyknie is. Zarąbiście gorąco ale wieczory i poranki są super. Wiadomo że to kraj szariatu, ale zawsze można as coś porobić, wyjsc do zarabistych restauracji których jest mnóstwo, można kupić alkohol od taksówkarzy jeśli ktoś zainteresowany. Rijad czy Jedda lub Dammam to inny świat bo duże miasta. Mecz Al Hilal z Al Gharaffa w ACL oglądało 60tys ludzi jak tam byłem, i taka atmosfera że masakra! Świra na punkcie piłki mają. Ale jak mówi ten skaut, blisko do Emiratów, w Abu Dhabi można nieźle się zabawić więc nie mają co kolesie narzekać. Nie jest tam źle. Kasa niesamowita. Dużo Amerykanów i Europejczyków.

Suche Info
23.01.2022

Dusan Vlahović miał podjąć decyzję. 60 milionów euro na stole

Dusan Vlahović jest jednym z najgorętszych nazwisk zimowego okienka transferowego. Serba kusił Arsenal oraz Juventus, ale zdaniem „Tuttosport” piłkarz podjął już decyzję. O transferze Vlahovicia mówi się od dłuższego czasu. Napastnik Fiorentiny znalazł się na celowniku Arsenalu, a klub z Premier League był w stanie przeznaczyć na niego kilkadziesiąt milionów funtów. Okazuje się jednak, że […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Sandecja Nowy Sącz zainteresowana piłkarzem Cracovii

Do Turcji kolejny raz docierają wieści od pierwszoligowców. Jak udało nam się ustalić, grająca na zapleczu Ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz chce wzmocnić skrzydła. „Sączersi” interesują się zawodnikiem Cracovii, Danielem Pikiem. 21-letni Daniel Pik jest zawodnikiem Cracovii od 2018 roku. Jego ostatnie miesiące w Krakowie to jednak gra w rezerwach klubu i brak szans w Ekstraklasie. […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław poinformował, że Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie w Turcji. Napastnik wrócił do Polski ze względu na sprawy rodzinne.  Fabian Piasecki został ściągnięty z wypożyczenia do Stali Mielec. Piłkarz dołączył do Śląska Wrocław jeszcze przed wyjazdem do Turcji, a następnie udał się na zgrupowanie z resztą zespołu. Niespodziewanie musiał jednak zdecydować się na szybki powrót […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Christian Eriksen blisko powrotu do gry. Trafi do Premier League

Christian Eriksen jest coraz bliżej powrotu na boisko. „Daily Mail” donosi, że Duńczyk porozumiał się już z Brenford i podpisze kontrakt w ciągu 72 godzin. Od czasu dramatycznego spotkania podczas mistrzostw Europy, Eriksen nie zaliczył ani jednej minuty. Najpierw sporo czasu poświęcił na rekonwalescencję, później zaś musiał pogodzić się z ograniczeniami prawnymi, które uniemożliwiły mu […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Milik o odejściu z Marsylii: – To fajnie. Ja nic nie wiem

Według francuskich mediów Arkadiusz Milik znajduje się na wylocie z Marsylii. Polak miałby trafić do Hiszpanii lub Włoch. W wywiadzie po meczu z Lens osobiście odniósł się do tych rewelacji. Zdaniem wielu przygoda Milika we Francji powoli dobiega końca. Napastnik rzekomo znajduje się na liście transferowej i Marsylia chętnie wysłucha ofert za reprezentanta Polski. W […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Kevin De Bruyne wśród najlepszych. Dogonił Davida Beckhama

Kevin De Bruyne dołączył do grona najskuteczniejszych asystentów w historii Premier League. Belg zanotował już 80 ostatnich podań. We wczorajszym meczu przeciwko Southampton (1:1), Kevin De Bruyne zanotował kolejną asystę na poziomie Premier League. Było to jego 80 ostatnie podanie w historii występów w angielskiej ekstraklasie. Tym samym Belg dołączył do grona najlepszych w dziejach. […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Watford zwolni kolejnego trenera? Od czterech lat pracowało tam ośmiu

Jak podaje „The Telegraph”, włodarze Watfordu są bliscy zwolnienia Claudio Ranierego. Włoch miałby stracić pracę po trzech miesiącach.  Właściciele Watfordu od lat znani są ze swojej impulsywności w kwestii doboru szkoleniowców. Od 2018 roku w ich klubie pracowało aż ośmiu trenerów. Tylko jeden z nich – Javi Gracia – poprowadził drużynę w więcej niż 50 […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Papszun o pracy w Legii: – Jeśli na coś się umawiamy, a to się zmienia, nie ma tematu

Marek Papszun porozmawiał z Adamem Sławińskim podczas zgrupowania Rakowa Częstochowa. Trener zabrał głos w sprawie swoich przenosin do Legii Warszawa. Marek Papszun wypowiedział się na temat swoich negocjacji z Wojskowymi. Szkoleniowiec nie krył rozczarowania nagłą zmianą na stanowisku dyrektora sportowego. Jacek Zieliński niespodziewanie zmienił Radosława Kucharskiego. – Jeśli na coś się wcześniej umawiamy, a to […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Aleksander Paluszek na kolejnym wypożyczeniu

Górnik Zabrze podjął decyzję o skróceniu wypożyczenia Aleksandra Paluszka. Stoper został ściągnięty z FK Pohronie, ale nie wrócił do Górnika. Wypożyczono go do Skry Częstochowa. Na początku bieżącego sezonu Aleksander Paluszek udał się na Słowację, by bronić barw FK Pohronie. Zdołał zaliczyć 11 występów i zanotować jedną asystę. Ostatnio nie grał jednak regularnie i Górnik […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Aston Villa chce kolejnego transferu. Piłkarz Juventusu na celowniku

Aston Villa w bieżącym okienku transferowym dokonała już trzech ruchów. Na tym jednak nie koniec, bowiem ekipa z Birmingham przymierza się do kolejnego transferu. Na ten moment włodarze z Villa Park sprowadzili już Coutinho z Barcelony oraz Lucasa Digne’a z Evertonu. Udało się również zakontraktować Robina Olsena z AS Romy. „Daily Mail” podaje jednak, że […]
22.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN rozbije bank na Szewczenkę?!

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy 31 stycznia. Jak donosi „Sport.pl”, Cezary Kulesza może zrobić wiele, by za sterami kadry stanął Andrij Szewczenko.  Jednym z powodów, dla których kandydatura Ukraińca była początkowo eliminowana, są jego zarobki. Teraz okazuje się, że PZPN może zrobić ukłon w stronę szkoleniowca i zaproponować mu naprawdę gigantyczny kontrakt. Szewczenko chce dostawać […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Legia Warszawa w poszukiwaniu bramkarza. Złożyli kolejną ofertę

Legia Warszawa nie ustaje w poszukiwaniach nowego bramkarza. Mistrzom Polski zależy, by tę pozycję wzmocnić jeszcze w styczniowym okienku transferowym. Złożyli kolejną ofertę. Legia Warszawa chce, by przed końcem tego sezonu między słupkami stanął nowy bramkarz. Wojskowi uważają, że mimo obsady w postaci Cezarego Miszty, Kacpra Tobiasza oraz Artura Boruca, pozycję tę należy wzmocnić. W […]
22.01.2022