PSV wygrywa i wraca na fotel lidera Eredivisie

23 grudnia 2021, 21:57 • 1 min czytania 1 komentarz

W tym sezonie rywalizacja w holenderskiej Eredivisie jest bardzo zacięta. PSV dzięki domowej wygranej w meczu przeciwko Go Ahead Eagles ponownie wskoczyło na fotel lidera i w tym momencie wyprzedza Ajax Amsterdam o zaledwie punkt.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Philippa Mwene. Austriak zdecydował się na indywidualną akcję zakończoną bramką po strzale lewą nogą. Przewaga PSV rosła z minuty na minutę. Goście w zasadzie nie mieli nic do powiedzenia. Utrudnili sobie jeszcze zadanie poprzez faul Jorisa Kramera, który za przewinienie wyleciał z boiska. W końcówce gospodarze zdobyli gola na 2:0 – bramka Cody’iego Gakpo.

Ciekawa jest sytuacja drugiej drużyny w ligowej tabeli. Ajax w osiemnastu kolejkach stracił tylko 4 bramki i strzelił aż 56. Sytuację zespołu prowadzonego przez Erika Ten Haga skomplikowały porażki z Utrechtem i AZ Alkmaar. Ajax w tym sezonie tracił punkty pięciokrotnie -wspomniane dwie porażki i trzy remisy (Go Ahead Eagles, Twente i Heracles Almelo). PSV również zdobywa wiele bramek (46) i choć straciło w tym sezonie zdecydowanie więcej bramek od Ajaxu (24), nieco skuteczniej punktuje. Różnica jest nieznaczna — zaledwie jedno oczko, ale w przypadku tak wyrównanej rywalizacji każdy punkt się liczy.