Liga Mistrzów: Ajax upokorzył BVB, Real bezlitosny dla Szachtara

19 października 2021, 23:37 • 2 min czytania 10 komentarzy

W ośmiu wtorkowych meczach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów padło aż 35 goli, co daje średnią 4,37 na spotkanie. Osobno piszemy o meczach PSG – RB LipskAtletico – Liverpool, ale warto też zajrzeć na inne stadiony.

Real Madryt zrewanżował się Szachtarowi Donieck za porażki z ubiegłego sezonu i rozbił ukraiński klub aż 5:0. Gospodarze dość długo dzielnie się trzymali, ale gdy w 37. minucie kuriozalnego samobója strzelił Krywociuk, wszystko się posypało. Po przerwie „Królewscy” wbili aż cztery bramki i uspokoili swoją sytuację w grupie po sensacyjnej przegranej z Sheriffem Tyraspol. Niektóre akcje były przednie. Luka Modrić kapitalnym podaniem asystował na 2:0, a kolejnego gola Vinicius strzelił po minięciu kilku rywali w polu karnym.

Mistrzowie Mołdawii znów postraszyli wielkiego faworyta. Na początku drugiej połowy po efektownym golu Sebastiena Thilla z rzutu wolnego (ten sam zawodnik zapewnił sensacyjną wygraną w Madrycie) mieli wynik 1:1, ale „Nerazzurri” zmobilizowali się i jeszcze dwukrotnie trafili do siatki.

Wydarzenie dnia to chyba upokorzenie Borussii Dortmund przez niesamowity Ajax. Ekipa z Amsterdamu wygrała aż 4:0 i nie pozostawiła gościom z Niemiec żadnych złudzeń. Najpiękniejszy gol? Zdecydowanie ten Antony’ego, który fantastycznie zawinął w dalszy róg tuż przy słupku.

Milan był na musiku w Porto, ale nie dal rady. Osłabieni wieloma absencjami „Rossoneri” polegli po płaskim strzale Luisa Diaza z linii pola karnego i nadal są bez punktów.