Reprezentacja Polski U-19 przegrała z Finlandią

06 października 2021, 20:12 • 1 min czytania 26 komentarzy

Reprezentacja Polski U-19 przegrała 1:3 z Finlandią w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Biało-czerwoni od początku byli wyraźnie gorsi od przeciwników i przegrali zasłużenie. Pierwszy gol dla Finów padł już w 21. minucie gry, tuż przed przerwą Finowie podwyższyli swoje prowadzenie. W drugiej połowie trafienie kontaktowe zanotował z karnego Aleksander Buksa, ale podopiecznym Mariusza Rumaka nie udało się wyrównać. Końcówka spotkania była popisem ofensywnej nieudolności Polaków, z czego bezlitośnie skorzystali Finowie. Na trzy minuty przed upływem podstawowego czasu gry Henri Salomaa (na co dzień gracz włoskiego Lecce) pogrążył polską kadrę i ustalił wynika na 3:1.

Był to pierwszy mecz eliminacyjny dla obu ekip. W drugim spotkaniu grupy 5. Ukraińcy pokonali 4:2 Maltę. Mariusz Rumak poprowadził jak dotąd kadrę U-19 w trzech spotkaniach i przegrał wszystkie z nich (z Norwegią, Danią oraz Finlandią).