Piłkarskie jaja w meczu Erzgebirge Aue z HSV [WIDEO]

01 października 2021, 22:02 • 1 min czytania 8 komentarzy

W pierwszym piątkowym meczu 2. Bundesligi Erzgebirge Aue zremisowało 1:1 z HSV. Oba gole padły w absolutnie kuriozalnych okolicznościach.

Gospodarze objęli prowadzenie w 23. minucie dzięki temu, że próbujący wyekspediować piłkę głową stoper Jonas David nastrzelił zaskoczonego Antonio Jonjicia, który zdobył chyba najmniej spodziewaną bramkę w swojej karierze.

Gdy już wydawało się, że Aue dowiezie to zwycięstwo, w czwartej minucie doliczonego czasu gry niezrozumiale zachował się obrońca Dirk Carlson. Goście trafili w poprzeczkę i można było zakładać, że Luksemburczyk spokojnie wybije piłkę poza boisko, byle dalej od bramki. Tymczasem zagrał tak, że wpakował futbolówkę do własnej siatki. Nikt go nie atakował, miał czas i mimo to popełnił tak fatalny błąd. Carlson momentalnie się rozpłakał, chyba był w szoku. Nie dziwimy się.