Asysta Zielińskiego, Walukiewicz nie powstrzymał Osimhena [WIDEO]

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

26 września 2021, 22:44 • 1 min czytania 4 komentarze

Rozkręcił się nam z liczbami Piotr Zieliński. W czwartek zdobył pierwszą bramkę w tym sezonie w starciu z Sampdorią, a dziś w meczu z Cagliari zaliczył asystę przy trafieniu Osimhena. W obu tych przypadkach naprzeciw Napoli grały drużyny z Polakami w składzie.

Przypomnijmy, że Zieliński dopiero wraca do podstawowego składu Napoli. Zagrał w wyjściowym składzie z Leicester, a gdy już wrócił do gry od pierwszej minuty w Serie A, to z miejsca stał się kluczową postacią ekipy z Neapolu. Trzy dni temu ładnym strzałem lewą nogą ze skraju pola karnego ustalił wynik starcia z Sampdorią (4:0). A dziś zaliczył asystę przy trafieniu Osimhena.

Snajper Napoli wyprzedził w tej sytuacji Sebastiana Walukiewicza, który w tym sezonie wrócił wreszcie do składu Cagliari. Polak w drugiej połowie tego starcia zobaczył jeszcze żółtą kartkę.

Napoli wygrało 2:0 – po przerwie z rzutu karnego do siatki trafił jeszcze Insigne. Ekipa Zielińskiego tym samym pozostaje liderem Serie A – mają komplet zwycięstw po sześciu kolejkach oraz imponujący bilans bramkowy 16:2.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.