Sebastian Szymański w formie – kolejna asysta Polaka [WIDEO]

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

19 września 2021, 20:17 • 1 min czytania 5 komentarzy

Drugą asystę w tym sezonie zaliczył Sebastian Szymański. Tym razem polski pomocnik popisał się podaniem do Arsena Zakharyana przy golu na 1:0 w starciu z Soczi.

To piąty punkt Szymańskiego w klasyfikacji kanadyjskiej na początku sezonu Premier Ligi. Polak w każdym dotychczasowym meczu grał od pierwszej minuty – strzelił trzy gole (z FK Ufa, Achmatem Grozny i Lokomotiwem Moskwa) i zaliczył dwie asysty. To drugie decydujące podanie sprawiło, że Dynamo wyszło na prowadzenie w pierwszej połowie starcia z Soczi.

Dynamo Moskwa po ośmiu kolejkach jest wiceliderem rozgrywek – zdobyło 18 punktów w ośmiu meczach. Tym samym wyprzedziło Soczi, które przed tą kolejką zajmowało miejsce za plecami lidera z Petersburga.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.