Czwarta wygrana z rzędu GKS-u Tychy, Stomil znów punktuje

16 września 2021, 23:18 • 2 min czytania 1 komentarz

Pierwsza liga nadrobiła zaległości, przynajmniej jeśli chodzi o siódmą kolejkę. Pisaliśmy wam już o tym, że po raz kolejny nie popisała się defensywa GKS-u Katowice, a w wieczornych meczach też nie zabrakło ciekawych rozstrzygnięć. Punktem wspólnym jest to, że coraz lepiej wyglądają drużyny, które sezon zaczęły znacznie poniżej oczekiwań.

Mowa tu o GKS-ie Tychy i Stomilu Olsztyn. Oczywiście trzeba pamiętać o innych ambicjach obu zespołów i innej skali przełamania. Zacznijmy może od ekipy ze Śląska. W pierwszych czterech kolejkach zespół Artura Derbina, który w poprzednim sezonie otarł się o Ekstraklasę, zdobył tylko dwa punkty. Falstart dość brutalny, ale w ostatnich meczach tyszanie idą jak burza. Wygrali kolejno z Sandecją Nowy Sącz, Zagłębiem Sosnowiec, Arką Gdynia i dziś z Chrobrym Głogów. Tak jak w weekend w stosunku 1-0. Jedyną bramkę w 89. minucie strzelił Tomas Malec.

Dzięki temu zwycięstwu GKS awansował na piąte miejsce i ma osiem punktów straty do lidera z Kielc.

Stomil? W dalszym ciągu jest ostatni, ale po tym, jak drużyna Adriana Stawskiego przegrała sześć meczów na otwarcie sezonu, strzelając w nich tylko jedną bramkę, trudno kręcić nosem na remis z Górnikiem Polkowice w spotkaniu wyjazdowym (który poprzedziła wygrana z Resovią w poniedziałek). Najpierw rzut karny wykonywany przez Piątkowskiego obronił wypożyczony z Lecha Krzysztof Bąkowski, a strzelanie zaczęło się w drugiej połowie. Wynik otworzył Szmyt z Górnika, a w 59. minucie wyrównał Reiman. Stomil poszedł za ciosem i prowadzenie dał mu Fundambu, ale kwadrans przed końcem za zmarnowaną jedenastkę zrehabilitował się Piątkowski i doprowadził do remisu.

Beniaminek z Polkowic zajmuje 13. miejsce z dorobkiem siedmiu punktów.