Maszyna Smudy ruszyła na podbój IV ligi. Wieczysta wygrywa 16:0

07 sierpnia 2021, 13:31 • 1 min czytania 39 komentarzy

Wieczysta Kraków w spektakularny sposób zainaugurowała rozgrywki w IV lidze (grupa małopolska: zachód). Podopieczni Franciszka Smudy w derbach Krakowa pokonali Clepardię aż… 16 do zera.

W wykonaniu Wieczystej spotkanie od samego początku było bliskie perfekcji. Krakowska ekipa dobitnie pokazała, że jej celem jest wywalczenie awansu już w tym sezonie, bez żadnego okresu przejściowego. Gospodarze (w składzie Plewka – Bąk, Michalski, Jampich – Linca, Gamrot, Pietras, Kumah – Majewski, Misak, Peszko) wyszli na prowadzenie w siódmej minucie, a potem było tylko lepiej. Dość powiedzieć, że Wieczysta na przerwę schodziła z wynikiem 10:0.

• Mateusz Krasuski

Co tu dużo mówić – to była demonstracja siły w wykonaniu Wieczystej. Pewnie wynik mógłby być jeszcze bardziej okazały, lecz ekipa Smudy ewidentnie spuściła z tonu po zdobyciu szesnastego gola, który jednocześnie pozwolił jej ustanowić rekord, jeżeli chodzi o rozmiar zwycięstwa w meczu ligowym.