USA wygrało Złoty Puchar CONCACAF

02 sierpnia 2021, 09:37 • 1 min czytania 8 komentarzy

Amerykanie ostatecznie wygrali mistrzostwa Ameryki Północnej, czyli Złoty Puchar CONCACAF. W klasyku tamtego regionu świata pokonali w finale Meksyk 1:0. Do wygranej potrzebowali dogrywki. W podstawowym czasie było 0:0, ale w 117 minucie Robinson strzelił decydującego gola.

Przypomnijmy, że obie drużyny miały ciężary w półfinałach. USA pokonało Katar 1:0 po golu dopiero w 86 minucie, Meksyk natomiast miał wyjątkowo ciężką przeprawę z Kanadą. Widać po Kanadzie, że chcą znaczyć w piłce więcej – Meksyk wygrał 2:1, decydującą bramkę zdobył w 9 minucie doliczonego czasu gry.

Królem strzelców został Almoez Ali z Kataru.

Ciekawostką natomiast jest fakt, że Amerykanie stracili przez cały turniej tylko jednego gola, a stracili go z rywalem najsłabszym – Martyniką, ogranym 6:1 w fazie grupowej. Wszystkie pozostałe drużyny – Haiti, Kanadę, Jamajkę, wspomniane Katar i Meksyk – ograli 1:0.