Wyniki ćwierćfinałowych meczów na igrzyskach olimpijskich

31 lipca 2021, 15:49 • 2 min czytania 8 komentarzy

Nie ma co ukrywać – rywalizacja piłkarska w Tokio szczególnie mocno nie elektryzuje kibiców. Nas też. Co nie zmienia faktu, że w dzisiejszych spotkaniach 1/4 finału naprawdę sporo się działo. Awans Brazylii, hokejowy wynik w starciu Korei Południowej, wygrana po serii rzutów karnych japońskich gospodarzy. Zwłaszcza ciekawie ułożyła się konfrontacja Hiszpanii z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Zawodnicy „La Furia Roja” rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki, a następnie dokonali dzieła zniszczenia i pokonali rywala 5:2.

Hiszpanie są jednym z faworytów do złota na tym turnieju. Jednak ekipa naszpikowana gwiazdami i znanymi nazwiskami prawie odpadła z turnieju. Prawie, bo w ostatniej akcji doliczonego czasu gry Rafael Mir wykorzystał niefrasobliwość iworyjskiej obrony, która nie potrafiła wybić piłki z własnego pola karnego. Tym samym uratował skórę Unaia Simona – bramkarz wcześniej wpuścił babola. Co ciekawe – autor trafienia na 2:2, na placu gry pojawił się minutę wcześniej, chwilę po tym, jak WKS wyszedł na prowadzenie i wszystko wskazywało na to, że ostatni europejski zespół pożegna się z igrzyskami.

W podstawowym czasie cztery bramki, z czego dwie już podczas trzech dodatkowych minut. Nieźle. Naprawdę wielkie emocje. W dogrywce rzut karny wykorzystał Mikel Oyarzabal, a tuż przed końcem dodatkowej drugiej części rywalizacji Rafael Mir dwukrotnie pokonał bramkarza rywala, przy dość biernej postawy załamanych Iworyjczyków.

A co tam się działo podczas innych spotkań? Brazylia pokonała Egipt po trafieniu Matheusa Cunhy i było to jedyne trafienie w tym spotkaniu. Za to na brak goli nie można było narzekać w meczu Meksyk – Korea Południowa. Radosny futbol to mało powiedziane. Obrona Korei istniała tylko teoretycznie. Efekt? Sześć bramek w plecy. Na pocieszenie Koreańczycy strzelili jednak trzy (jedną w doliczonym czasie), tak więc uniknęli totalnej kompromitacji.

W dużo lepszym nastroju są Japończycy. Po 120 minutach męczenia buły z obu stron, o wszystkim rozstrzygnął konkurs jedenastek. Gospodarze z wapna strzelali bezbłędnie, a Nowa Zelandia nie wykorzystała szansy w drugiej i trzeciej serii rzutów karnych i żegna się marzeniami o medalu.

W półfinale Japonia zmierzy się z Hiszpanią. A w drugim starciu o awans do spotkania o złoty medal Brazylia podejmie Meksyk. Oba mecze odbędą się we wtorek.

Hiszpania – Wybrzeże Kości Słoniowej 5:2 pd. (2-2)

D. Olmo 30′, R. Mir 90+3′, 118′, 120+1′, M. Oyarzabal 98′ – E. Bailly 10′, M. Gradel 90+1′

Japonia – Nowa Zelandia 0:0, 4:2 k.

Brazylia – Egipt 1:0 (1:0)