Baggio czy Bebeto – kto ładniej kiwnął bramkarza? | BRAMA DNIA

09 lipca 2021, 09:50 • 2 min czytania 0 komentarzy

Gatigo.

ROBERTO BAGGIO VS HISZPANIA (1994)

Mundial w USA miał wielu fantastycznych bohaterów, lecz niewątpliwie największym ze wszystkich był Roberto Baggio. Ostatecznie zapamiętano go głównie z tego, że zmarnował rzut karny w finałowej konfrontacji z Canarinhos, ale wcześniej to właśnie „Boski Kucyk” w niesamowitym stylu prowadził reprezentację Włoch do wielkiego finału. Jego gol na 2:1 zapewnił Italii ćwierćfinałowe zwycięstwo nad Hiszpanią.

88. minuta, bramkarz kiwnięty z zimną krwią. Trzeba mieć zaufanie do swoich możliwości technicznych, by zdecydować się na tego rodzaju zagranie w takim momencie meczu. Takim momencie turnieju.

BEBETO VS HOLANDIA (1994)

Pierwsza połowa meczu Brazylia – Holandia? Bez bramek. Druga? 3:2 dla Canarinhos.

Absolutne szaleństwo i niebywała wymiana ciosów. Rozpoczęli ją piłkarze z Ameryki Południowej – najpierw trafił do siatki Romario, a niedługo potem jego partner z linii ataku – Bebeto. Ten drugi nie miał litości ani dla drzemiącej defensywy „Pomarańczowych”, ani dla interweniującego rozpaczliwie Eda de Goeya. Minął golkipera ze stoickim spokojem, wpakował piłkę do pustaka i z szerokim uśmiechem na ustach zademonstrował legendarną kołyskę.

No to która z tych bezczelnych kiwek podoba wam się bardziej? Głosujcie!