Stępiński i Listkowski odpadli z baraży do Serie A

20 maja 2021, 20:49 • 1 min czytania 2 komentarze

Wynikiem 1:1 zakończyło się rewanżowe spotkanie pomiędzy US Lecce a Venezią FC. W pierwszym meczu ekipa Polaków przegrała 0:1, a więc odpadła z baraży o Serie A.

Polacy mogą czuć się przegrani podwójnie – obaj spędzili całe spotkanie na ławce rezerwowych. Siłą rzeczy pretensje nie będą skierowane do nich. A do kogo? Największe zapewne do Marco Mancosu, który nie wykorzystał karnego w 81. minucie.

Szanse na awans do Serie A ma jeszcze inny ze starych ekstraklasowych znajomych – Christian Gytkjaer. Jego AC Monza musi rozgromić AS Cittadellę, która pokonała ją w pierwszym meczu aż 3:0. W finałowym meczu barażowym czeka właśnie Venezia FC.

Stępiński jest wypożyczony do Lecce z Hellasu Werona. Zdobył w tym sezonie 10 bramek i zgromadził 3 asysty. Listkowski swój premierowy sezon zagranicą kończy z bilansem dwóch asyst w 642 rozegranych minutach. Mogło być lepiej.