Ważne zwycięstwo Górnika Polkowice w 2. lidze

03 maja 2021, 17:16 • 1 min czytania 1 komentarz

Górnik Polkowice znów zwycięski w 2. lidze. Tym razem podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokonali 2:1 Skrę Częstochowa.

Dla polkowiczan to bardzo istotne zwycięstwo, pozwalające umocnić się na pozycji lidera na trzecim poziomie rozgrywek. Górnik ma wprawdzie w tej chwili tylko trzy oczka przewagi nad drugą w stawce Chojniczanką, ale ekipa z Chojnic rozegrała o trzy mecz więcej. Lepiej zatem patrzeć na różnicę między Górnikiem a trzecim w tabeli GKS-em Katowice (obie drużyny mają na koncie 27 spotkań). W tej chwili przewaga Górnika nad GieKSą wynosi pięć punktów. Skra Częstochowa plasuje się natomiast na piątym miejscu w lidze, choć ostatnio seryjnie przegrywa. I jak tak dalej pójdzie, to wyleci z czołowej szóstki, a to właśnie ekipy z miejsc od trzeciego do szóstego powalczą w barażach o awans do 1. ligi.

Wynik dzisiejszego spotkania otworzył w doświadczony, już blisko 37-letni Mateusz Piątkowski, lecz samobójczy gol Rafała Karmelity w 82 minucie pozwolił Skrze na niespodziewane wyrównanie. Górnik się jednak nie podłamał i ponownie wyszedł na prowadzenie, którego już rywalom nie oddał. Cztery minuty po swojaku Karmelity, decydującego gola na swoim koncie zapisał Mariusz Szuszkiewicz.

Teraz przed Górnikiem wyjazdowe starcie z Garbarnią Kraków.