Kuriozalna sytuacja w La Liga. Sędzia za wcześnie zakończył mecz [WIDEO]

26 kwietnia 2021, 09:21 • 1 min czytania 1 komentarz

W mocno nietypowych okolicznościach kończył się mecz Sevilli z Granadą. Prowadzący zawody Ricardo de Burgos Bengoetxea pospieszył się z ostatnim gwizdkiem.

Sędzia doliczył do tego spotkania cztery minuty, ale zakończył je po trzech minutach. Siłą rzeczy wzbudziło to ogromne protesty w ekipie gości, która przegrywała tylko 1:2 i mogła jeszcze liczyć na wyszarpanie remisu. Ostatecznie arbiter zorientował się w swojej pomyłce i piłkarze zostali ponownie zaproszeni na boisko, żeby dograć brakujące 60 sekund.

Nic ważnego już się w tym czasie nie wydarzyło. Sevilla wygrała i nadal liczy się w walce o mistrzostwo, tracąc tylko trzy punkty do prowadzącego Atletico.

Hiszpanie i tak otrzymali wersję light tego typu niedopatrzenia przez sędziego. W 2010 roku Sebastian Jarzębak kompletnie stracił orientację w czasie, dziękując za grę piłkarzom Korony Kielce i GKS-u Bełchatów w… 80. minucie. Później oczywiście się zreflektował.