Kolejne wygrane drużyn Helika i Białkowskiego (video)

05 kwietnia 2021, 19:24 • 1 min czytania 0 komentarzy

W dobrych humorach wielkanocny poniedziałek kończą Michał Helik i Bartosz Białkowski. Ich drużyny zwyciężały w 40. kolejce Championship.

Barnsley Helika pokonało 2:1 na wyjeździe Luton Town i nadal zajmuje miejsce w strefie barażowej o Premier League. Drużyna polskiego obrońcy od dłuższego czasu znajduje się w bardzo dobrej formie. W ostatnich piętnastu ligowych spotkaniach odniosła dziesięć zwycięstw, cztery razy zremisowała i tylko raz przegrała.

Co do Helika – warto zauważyć, że po środowym występie na Wembley zaliczył już w klubie drugi 90-minutowy występ.

Na fali wznoszącej znajduje się także Millwall. Białkowski i koledzy zaliczyli czwartą wygraną w ostatnich pięciu meczach. Londyńska ekipa ma jeszcze niewielkie szanse powalczenia o baraże. Do szóstego Reading na sześć kolejek przed końcem traci osiem punktów.

W poniedziałek gorycz porażki przełknął jedynie Kamil Jóźwiak, który dla Derby County grał od 62. minuty wyjazdowego starcia z Reading.

Luton – Barnsley 1:2 (0:1)
0:1 – Dike 27′
0:2 – Dike 59′
1:2 – Collins 83′

Stoke – Millwall 1:2 (0:1)
0:1 – Wallace 36′
1:1 – Brown 41′
1:2 – Bennett 71′