Alphonso Davies został ukarany przez związek

22 marca 2021, 18:19 • 1 min czytania 6 komentarzy

20-letni gracz Bayernu Monachium otrzymał  od DFB karę dwóch meczów zawieszenia za brutalny faul z 12. minuty w spotkaniu przeciwko VFB Stuttgart. Oznacza to, że zabraknie go w hitowym starciu z RB Lipsk oraz w rywalizacji z Unionem Berlin

Młody Kanadyjczyk będzie musiał ponieść konsekwencje nierozważnego ataku na nogę Wataru Endo. Początkowo otrzymał tylko żółtą kartkę, jednak po analizie VAR sędzia pokazał mu czerwony kartonik i tym samym już w pierwszym kwadransie rywalizacji osłabił ekipę Bawarczyków. Ale w żaden sposób nie podcięło to skrzydeł Bayernowi. Ba, podziałało to na piłkarzy z Monachium jak płachta na byka. Nieco ponad 10 minut od tego zdarzenia prowadzili już 3:0. Ostatecznie wygrali mecz 4:0, a klasycznym hat-trickiem popisał się Robert Lewandowski.

W tym sezonie Alphonso Davies wystąpił w 17 spotkaniach ligowych i strzelił jedną bramkę. Wobec jego przymusowej absencji w poświątecznym szlagierze z RB Lipsk Hansi Flick na lewej obronie najprawdopodobniej wystawi Lucasa Hernandeza.

Dla Bayernu wyjazdowe spotkanie z „Bykami” (3 kwietnia) może się okazać  kluczowe w kwestii obrony tytułu mistrzowskiego. W przypadku ewentualnej wygranej będą już mieć nad nimi 7 punktów przewagi. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze 8 kolejek.