Dwie bramki zaliczki? Mało. Tottenham odpada z Ligi Europy!

18 marca 2021, 21:38 • 2 min czytania 9 komentarzy

Tottenham Hotspur przekonał się na własnej skórze o tym, że prowadzenie 2-0 to niebezpieczny wynik. Ekipa prowadzona przez Jose Mourinho właśnie z taką zaliczką udała się do Chorwacji, by zagrać w Dinamem Zagrzeb mecz rewanżowy o awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Do domu wraca z pustym rękoma.

Portugalski szkoleniowiec Kogutów dokonał wielu zmian w składzie w porównaniu z ligowym starciem z Arsenalem. Miejsce w jedenastce utrzymali tylko trzej piłkarze, a mianowicie: Hugo Lloris, Davinson Sanchez i Harry Kane. Zmiennicy – wśród, których byli między innymi Lucas Moura, Dele Alli i Moussa Sissoko – zdecydowanie nie wykorzystali swojej szansy.

W pierwszej połowie więcej okazji do zdobycia bramek mieli gospodarze, ale gole ostatecznie nie padły. To miało prawo uśpić gości z Londynu, bo Chorwaci mieli już bardzo mało czasu, by odrobić straty z pierwszego spotkania. Nadzieję dał im kapitalnym strzałem z dalszej odległości w 62. minucie Mislav Orsić. Ten sam zawodnik dwadzieścia minut później podwyższył prowadzenie byłego klubu Damiana Kądziora, co zwiastowało dogrywkę.

W niej 28-letni Chorwat przyklepał zdobycie tytułu bohatera Dinama. Skompletował hat-tricka, na którego Tottenham nie był w stanie odpowiedzieć żadnym trafieniem, choć świetną okazję ku temu miał choćby Harry Kane.

Tym samym Koguty wylądowały za burtą Ligi Europy i jest to niespodzianka, którą trudno będzie dziś przebić. Wyniki wszystkich spotkań rozegranych o godzinie 19 prezentują się następująco:

Dinamo Zagrzeb – Tottenham Hotspur 3-0 po dogrywce (0-2 w pierwszym meczu)