Kiepskie noty Milika po meczu Marsylia – Rennes

11 marca 2021, 11:42 • 2 min czytania 0 komentarzy

Arkadiusz Milik rozegrał 71 minut dla Olympique Marsylia w meczu z Rennes, jego drużyna ostatecznie wygrała 1:0, ale Polak nie zebrał dobrych recenzji.

Milik w pierwszej połowie oddał jedyny celny strzał w wykonaniu gospodarzy. Dostał podanie za plecy obrońców i uderzył z woleja prawą nogą w kierunku bliższego słupka. Bramkarz gości zachował jednak czujność i wybił piłkę na rzut rożny. Oprócz tego momentu Polak był mało widoczny w debiucie trenera Jorge Sampaolego.

Francuskie media niezbyt dobrze oceniły postawę polskiego napastnika.

Portal coeurmarseillais.fr ocenił go na 4 w skali 1-10, co było najniższą notą w całym zespole razem z obrońcą Saifem-Eddinem Khaouim. „Dostał kilka dalekich podań, ale trudno było go znaleźć na boisku” – skomentowano.

W „L’Equipe” Milik także otrzymał „czwórkę”, razem z Khaouim i Payetem. Nikt nie został oceniony niżej. Generalnie gdzie nie spojrzeć, do tej trójki miano najwięcej zastrzeżeń. Na stronie lephoceen.fr Khaoui dostał 4, a Milik z Payetem po 4,5. „Niezbyt pożyteczny, mimo otrzymania kilku podań. Mógłby dawać więcej, on też musi się dostosować do tego zupełnie nowego systemu” – napisano w uzasadnieniu.

Na footmercato.net podkreślono celny strzał Milika i wywieranie presji na obrońcach, ale wytknięto mu fakt, iż kompletnie zniknął z radarów w drugiej połowie.

Polak na razie ma na koncie trzy gole w barwach Olympique Marsylia: dwa w Ligue 1 i jednego w Pucharze Francji.