Bjelica znów wściekły na VAR. „To pole do manipulacji, cyrk!”

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

08 marca 2021, 08:17 • 2 min czytania 2 komentarze

Nenad Bjelica zostawił w Ekstraklasie niezłą średnią punktową wykręconą w Lechu, rozczarowanie po nieudanym ataku na mistrzostwo z Kolejorzem, ale i legendarne hasła. „To jest cirkus i skandaloza” – wpisały się na stałe do języka piłkarskiej polszczyzny. Jak się okazje – Chorwat nadal walczy z VAR-em i sędziami. – Przez VAR pole do manipulacji decyzjami sędziowskimi jest większe niż wcześniej – grzmiał po meczu Osijeka z Goricą.

Obecny trener ekipy z Osijeka miał prawo się zirytować, bo poziom emocji w tym starciu był bardzo wysoki. Jego zespół do 88. minuty przegrywał 0:1. Następnie dobrze znany nam Damjan Bohar wyrównał z rzutu karnego, a w piątej minucie doliczonego czasu gry Erceg trafił na 2:1. Bjelica wpadł w ekstazę, ale jego radość szybko została wyhamowana – sędziowie VAR dostrzegli spalonego przy tej bramce i mecz zakończył się remisem.

Moja opinia o VAR? Ona się nie zmieniła odkąd wyjechałem z Polski. To rysowanie linii to cyrk. VAR to też jakiś cyrk. Oni rysują te linie tak, jak im się podoba, nikt tego nie rozumie – grzmiał na konferencji prasowej Bjelica.

Nigdy nie pojmę tego, jak oni to robią. Bo to nie są jasne zasady. Pole do manipulacji za czasów VAR jest jeszcze większe. Rozumiem, że sędzia czasem popełni oczywisty błąd i VAR to skoryguje. Ale tutaj mówimy o spalonym na jeden centymetr. Gdy patrzę na te milimetrowe spalone i linie, które rysują przez pięć minut… Ludzie, to nonsens – kontynuował.

Jego Osijek zajmuje obecnie miejsce wicelidera. Gdyby sędzia uznał im gola na 2:1, to zrównaliby się punktami z liderującym Dinamem Zagrzeb. Ci mają jednak jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.