Drugoligowy Holstein Kiel awansował do 1/2 finału Pucharu Niemiec

03 marca 2021, 20:41 • 1 min czytania 0 komentarzy

W ćwierćfinale DFB Pokal zmierzyły się ze sobą dwie rewelacje rozgrywek: Holstein Kiel i  Rot-Weiss Essen. Ostatecznie lepsza okazała się ekipa z Kilonii. Wygrała 3:0 z zespołem występującym w lidze regionalnej.

Holstein Kiel w poprzedniej rundzie pokonał SV Darmstadt, a w 1/16 finału sensacyjnie wyeliminował obrońcę trofeum – Bayern Monachium. Najpierw w ostatniej akcji meczu udało im się doprowadzić do dogrywki, a następnie w serii rzutów karnych wyrzucili za burtę niemieckiego dominatora.

W dzisiejszej rywalizacji piłkarze z północy Niemiec w 26. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Alexnadra Muhlinga, a 120 sekund później po bramce Janni-Luci Serry wygrywali już 2:0. Potem goście już spokojnie kontrolowali spotkanie i tuż przed końcowym gwizdkiem Joshua Mess przypieczętował awans do półfinału.

W taki oto sposób zakończył się piękny sen Rot-Weiss Essen. Drużyna występująca na czwartym poziome rozrywkowym wcześniej odprawiła z kwitkiem: Arminie Bielefeld (1. Bundesliga) Fortuna Dusseldorf (2. Bundesliga) oraz finalistę poprzedniej edycji DFB Pokal – Bayer Leverkusen.