Szybki gol, skromna wygrana. Na co stać naszą młodzieżówkę?

17 listopada 2020, 13:02 • 3 min czytania 0 komentarzy

Dla polskiej reprezentacji do lat 21 kwestia awansu na mistrzostwa Europy nie jest prosta. Jak za starych, dobrych czasów – nie dość, że my musimy wygrać, to jeszcze Hermiona musi wylosować zgniłozieloną fasolkę, a czarnoksiężnik musi odnaleźć wielki wóz w ciągu minuty. Jeśli to wszystko się spełni – jedziemy na EURO. Dobra, ale poważnie mówiąc, głupio byłoby wtopić z Łotyszami. Nawet jeśli szanse na załapanie się do grona najlepszych drużyn w Europie, są już tylko teoretyczne.

• Tylko dwukrotnie Polacy strzelili w eliminacjach więcej niż dwa gole – w dwóch starciach z Estonią

POLSKA WYGRA & UNDER 3.5 GOLA W MECZU – KURS 2.20 W TOTALBET!

Dlaczego wątpimy w siłę rażenia polskiej kadry? Mamy ku temu solidne powody. Pierwszy to fakt, że na zgrupowaniu zobaczymy eksperymentalny skład. Maciej Stolarczyk w swoim debiucie będzie musiał radzić sobie bez liderów zespołu. Ale bardziej istotne jest to, że nawet gdy liderzy na kadrze byli, to biało-czerwonym często brakowało skuteczności. Przed ostatnim meczem eliminacji nasz bilans wygląda tak:

• 6 meczów na under 3.5 gola
  • 3 spotkania, w których padły przynajmniej cztery bramki

Poza Estonią nasza młodzieżówka sobie nie poszalała. A i Łotysze nie są takimi ogórkami, jak mogłoby się nam wydawać. To znaczy – wygrana to oczywiście obowiązek. Natomiast nie jest tak, że młoda Łotwa jeździ po Europie i zbiera w czapkę od każdego. W ostatnich eliminacjach tylko raz przegrała sromotnie – z Rosją 1:4. Bilans ich przegranych spotkań wygląda tak:

• Rosja – 1:4
  • Bułgaria – 0:1
  • Rosja – 0:2
  • Estonia – 1:2
  • Polska – 0:1

Ponadto, gdy patrzymy na historię wcześniejszych meczów łotewskiej kadry, to dopiero w 2018 roku znajdziemy jedną, jedyną porażkę, która psułaby nasz typ – 2:3 z Ukrainą. Szanse na to, że w ostatnim spotkaniu się to zmieni? Raczej niewielkie.

PIERWSZY GOL PRZED 28.5 MINUTĄ – KURS 2.20 W SUPERBET!

Reprezentacja Łotwy ma za to inną przypadłość. W meczach tej kadry możemy spodziewać się szybkich ciosów. Tak było w trzech z pięciu ostatnich gier:

• Rosja – gol w 28. minucie gry
  • Serbia – bramka w 7. minucie meczu
  • Rosja – trafienie w 9. minucie spotkania

Także w starciu z Polakami, Łotysze skapitulowali przed upływem 30. minuty spotkania. Polska wygrała po golu Patryka Klimali w 27. minucie meczu. Także nasza poprzednia konfrontacja z sąsiadem skończyła się w podobny sposób. Powiemy nawet więcej – nasze mecze także cechuje fakt, że na bramki nie trzeba długo czekać.

• Serbia – 11. minuta meczu
  • Estonia – 4. minuta gry
  • Czarnogóra – 2. minuta spotkania

Jak widzicie, uwijamy się nawet szybciej niż Łotwa. Zresztą podobnie jak oni, mamy bilans 3/5 meczów z golem przed 28.5 minutą. A więc idealnie, żeby wyrobić się w widełki czasowe, które oferuje nam Superbet w swoim typie z atrakcyjnym, wysokim kursem.