94 minuta meczu PSG z Manchesterem United. Marcus Rashford trafia z 11 metrów, czarny sen francuskich kibiców się spełnia. Paryżanie znów się kompromitują, odpadają z Ligi Mistrzów mimo przewagi wypracowanej w pierwszym spotkaniu. Tamto spotkanie było ostatnią europejską wpadką mistrzów Francji. Dziś wspomnienia wracają, bo do Paryża przyjadą „Czerwone Diabły”, które powalczą o punkty w fazie grupowej rozgrywek. Typujemy ten mecz w eWinner!

Bez Cavaniego, ale z wygraną? United kontra PSG – powtórka sprzed blisko dwóch lat

PSG – Manchester United

Ostatnie mecze PSG: WWWWW
Poprzednie spotkania Manchesteru: WPWWW

 • PSG w tym sezonie straciło tylko jedną bramkę. United mają już na koncie porażkę 1:6 z Tottenhamem
 • Marcus Rashford, Angel di Maria, Kylian Mbappe – każdy z tej trójki wypracował dwa gole w dwumeczu z 2019 roku
 • 10 goli – tyle piłkarze Manchesteru United zdobyli w 2. połowie meczów w obecnym sezonie

Nasze przewidywania

PSG straci gola po przerwie – kurs 1.92 w eWinner!

PSG bez czystego konta

Siedem meczów z rzędu z golem na koncie – to aktualna passa drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Trwa ona od finału Ligi Europy z Sevillą, jednak głównie chodzi nam o obecne rozgrywki. United aż cztery razy zdobywało przynajmniej trzy bramki w meczu. Co więcej, za każdym razem chodziło o spotkanie wyjazdowe. zresztą lista wyjazdowych gier, w których United zdobywali bramkę w tym roku, jest bardzo długa. Passa trwa już od 18 spotkań; po raz ostatni Manchester zagrał na „zero z przodu” w derbowym starciu z Liverpoolem w połowie stycznia. Od tamtego czasu strzela zawsze, a lista bramek rozkłada się tak:

 • 1. połowa – 23 trafienia (z czego pięć przeciwko Tranmere)
 • 2. połowa – 24 bramki

Widać, że kiedy Manchester trafia do siatki, to raczej robi to po przerwie. Natomiast gdy PSG traci gola, to właśnie po zmianie stron – tak było z Angers i Lens, tak było również w finale z Bayernem. I wreszcie – nawet kiedy „Czerwone Diabły” przegrywały, to udawało im się ratować honor, wpisaniem się na listę strzelców. To spora lista argumentów za tym, żeby podjąć ryzyko i postawić na brak czystego konta PSG w 2. połowie meczu.

Kto, jak nie on?

W kim swoje nadzieje muszą pokładać kibice Manchesteru United, skoro nie w nieobecnym dziś Edinsonie Cavanim? Wybór może być tylko jeden. Bruno Fernandes, czyli gwiazda, która od czasu przenosin do Anglii świeci jednolitym, wielkim blaskiem. W obecnym sezonie zdarzył się tylko jeden mecz, w którym nie miał udziały przy golu dla MU. Poza tym:

 • Luton – asysta
 • Brighton – gol i asysta
 • Tottenham – gol
 • Newcastle – gol i asysta

Bilans Bruno Fernandesa robi się jeszcze lepszy, kiedy uwzględnimy poprzedni sezon. Na krajowym podwórku, a więc w Premier League, EFL Cup oraz FA Cup, zanotował łącznie już 12 bramek i 10 asyst. Europejskie puchary zostawiamy specjalnie na osobny temat, bo tam był absolutnym filarem zespołu. A w zasadzie dwóch zespołów, bo Sporting również wypadł dzięki niemu świetnie. Liga Europy w wykonaniu Portugalczyka:

 • 8 goli
 • 4 asysty
 • 3.7 strzałów na mecz
 • 2.6 kluczowych podań na mecz

Sprawa jest prosta, czas przejść półkę wyżej i potwierdzić umiejętności w Lidze Mistrzów. Najlepiej już dziś, bo w eWinner stawiamy na gola lub asystę Fernandesa!

Weszło typuje

Bruno Fernandes – gol lub asysta. Kurs 2.40 w eWinner!

Suche Info
04.12.2022

Kamiński: W tych pierwszych meczach nie graliśmy w piłkę

Reprezentacja Polski pożegnała się z mundialem w Katarze po porażce 1:3 z Francją. Tuż po tym spotkaniu nasi kadrowicze dość niespodziewanie otworzyli się w kwestii stylu gry. Po Zielińskim i Lewandowski głos na ten temat zabrał Jakub Kamiński. Jak to się stało, że w meczu z Francją zagraliśmy w końcu inaczej? – Może zeszła z nas presja. Każdy oczekiwał, że z tej grupy wyjdziemy. Pokazaliśmy, że potrafimy grać dobrze na tle mistrzów świata. Liczę na to, […]
04.12.2022
Ekstraklasa
04.12.2022

Piłkarz Hapoelu na testach w Miedzi Legnica

Mundial trwa, ale kluby z Ekstraklasy nie śpią. Część ekip wróciła do treningów przed przerwą świąteczno-noworoczną, rozgrywa sparingi i oczywiście działa na rynku transferowym. Teraz – według naszych informacji – do Legnicy na treningi pod wodzą trenera Mokrego przyjechał piłkarz z ciekawym CV. Na razie jeszcze nie ma mowy o transferze, to tylko testy. Chodzi o Włocha z Hapoelu Beer Szewa. To Davide Petrucci. 31-letni środkowy pomocnik dołączył do zespołu Miedzi w piątek, co mogli już zauważyć kibice […]
04.12.2022
WeszłoTV
04.12.2022

KATARYNKI #10 – Czy ktoś panuje nad bałaganem w PZPN-ie?

04.12.2022
Mistrzostwa Świata 2022
04.12.2022

Robert Lewandowski nie jest szczęśliwy

Robert Lewandowski ustawił piłkę na jedenastym metrze. Wziął oddech. Ruszył do biegu. Zatrzymał nogę. Zawisł w chwilowym bezruchu. Powrót skutecznego stylu. Oddał strzał. I kicha. Hugo Lloris tylko na to czekał, ale Francuz przedwcześnie wyskoczył przed linię. Powtórka z rozrywki. Lewy wymienia futbolówkę. Bierze oddech, rusza do biegu, zatrzymuje nogę, wisi w chwilowym bezruchu. Znów ten skuteczny styl. Oddaje strzał. I gol. Jego drugi na tym mundialu. I drugi w historii […]
04.12.2022
Suche Info
04.12.2022

Mbappe: – Mam obsesję mundialu

Kylian Mbappe najpierw strzelił dwa gole reprezentacji Polski, a później spotkał się z dziennikarzami. Co powiedział po starciu z naszą drużyną francuski skrzydłowy?  – Jesteśmy zadowoleni, że przeszliśmy do ćwierćfinału. To nie był łatwy mecz. Myślę, że udało nam się go jednak opanować, choć mieliśmy bardzo trudne momenty. – Dużo osób pytało, dlaczego się nie wypowiadam w mediach. To nic osobistego. Nie mam nic przeciwko mediom czy dziennikarzom. Potrzebuję po prostu skupienia […]
04.12.2022
Suche Info
04.12.2022

Deschamps: – Polska grała o wiele bardziej ofensywnie niż w poprzednich meczach

– Polska grała o wiele bardziej ofensywnie niż w trzech ostatnich meczach, chociaż podstawowy skład nie wyglądał zbyt ofensywnie – mówił po meczu z Polską Didier Deschamps. Francuski selekcjoner podczas spotkania z mediami wypowiedział się na tematu problemów Francji w pierwszej połowie, rekordzie Giroud i wielkiej formie Mbappe.  O przebiegu meczu: Choć byliśmy faworytami, mieliśmy pewne trudności. To było do przewidzenia, że Francja pokona Polskę. Dobrze zaczęliśmy. Mieliśmy […]
04.12.2022
Mistrzostwa Świata 2022
04.12.2022

Robert Lewandowski nie jest szczęśliwy

Robert Lewandowski ustawił piłkę na jedenastym metrze. Wziął oddech. Ruszył do biegu. Zatrzymał nogę. Zawisł w chwilowym bezruchu. Powrót skutecznego stylu. Oddał strzał. I kicha. Hugo Lloris tylko na to czekał, ale Francuz przedwcześnie wyskoczył przed linię. Powtórka z rozrywki. Lewy wymienia futbolówkę. Bierze oddech, rusza do biegu, zatrzymuje nogę, wisi w chwilowym bezruchu. Znów ten skuteczny styl. Oddaje strzał. I gol. Jego drugi na tym mundialu. I drugi w historii […]
04.12.2022
Mistrzostwa Świata 2022
04.12.2022

Nie jesteśmy skazani na niski pressing. Jednak możemy grać odważniej

Przed przerwą z Francją nasza kadra udowodniła, że może grać zdecydowanie agresywnej na połowie rywala niż we wcześniejszych spotkaniach katarskiego turnieju. W całym meczu przynajmniej pięć razy zmusiliśmy panujących mistrzów świata do prostej straty. Do takiej ciągłej gry potrzeba jednak zdrowia, zgrania i odpowiedzialności. Tych trzech elementów finalnie zabrakło. Kilka razy sygnał do wyższego pressingu dawał Robert Lewandowski. W meczach grupowych z Meksykiem (0:0), Arabią Saudyjską (2:0) […]
04.12.2022
Mistrzostwa Świata 2022
04.12.2022

Zieliński i Bereszyński najlepsi. Noty po meczu z Francją

Źle nie było, ale wynik 1:3 z Francją trochę mówi o postawie naszych zawodników. Mieliśmy wyraźnych liderów – Bartosza Bereszyńskiego i Piotra Zielińskiego. Nie wszyscy utrzymali jednak ich poziom. Nie popisaliśmy się głównie w środku obrony. Oprócz Kamila Grosickiego, zawiedli również rezerwowi. Czas na pomeczowe noty. Kogo docenić, kogo zganić? WOJCIECH SZCZĘSNY – 5 Dwoił się i troił, by zatrzymać Francuzów tak jak wcześniej robił to w spotkaniach grupowych. […]
04.12.2022
Mistrzostwa Świata 2022
04.12.2022

Odpadliśmy z Francją, ale dziś zagraliśmy w piłkę

To, że reprezentacja Polski ma niewielkie szanse z Francją było jasne od początku. Pytanie brzmiało: czy przegramy po antyfutbolu czy przynajmniej damy sobie szansę na pokazanie czegoś ciekawszego. Na szczęście wybraliśmy wariant drugi. A że odpadliśmy po porażce 1:3 z mistrzami świata? Trudno, ale przynajmniej dziś graliśmy w piłkę i oczy nie bolały od patrzenia. W niedzielne popołudnie dostaliśmy wszystko to, czego tak bardzo brakowało nam w fazie grupowej. Wysoki pressing? Był. Ataki dużą liczbą zawodników? […]
04.12.2022
Mistrzostwa Świata 2022
04.12.2022

Czy odzyskaliśmy godność?

Rzadko kiedy poprzeczka oczekiwań wisi przed polską reprezentacją tak nisko. Zazwyczaj kibice, dziennikarze, eksperci oczekują zwycięstwa, no, co najmniej remisu, a dzisiaj wielu wzięłoby przyzwoitą porażkę z pocałowaniem ręki. Wszystko oczywiście wzięło się raz, że z tego, co prezentowaliśmy w fazie grupowej, a dwa – z klasy rywala. No i teraz jesteśmy po tej porażce. I pytanie: czy odzyskaliśmy godność? Przecieraliśmy oczy, gdy w pewnym momencie pierwszej połowy statystyka pokazała 46% posiadania Polaków, a 43% […]
04.12.2022
Mistrzostwa Świata 2022
04.12.2022

Toksyczna miłość. Wszystkie skandale matki Rabiota

– Jestem zaborcza, mam osobowość autorytarną, taka prawda, moje dzieci często mi to wypominają – przedstawia się bezwstydnie Veronique Rabiot. Jest milionerką, agentką, mąciwodą, prowokatorką, awanturniczką, postrachem trenerów, dyrektorów i prezesów, a także matką Adriena Rabiota, wokół którego kręci się całe jej życie. To obsesja pełna skandali i kontrowersji, dalece wykraczająca poza klasycznie pojmowaną matczyną miłość. Sam początek lipca 2019 roku. Upalne lato. „L’Équipe” […]
04.12.2022