Hertha się broniła, ale jednak nie dała rady dowieźć 0:0. Borussia skromnie wygrywa

06 czerwca 2020, 21:08 • 3 min czytania 0 komentarzy

Ostrzyliśmy sobie zęby na starcie Dortmundu z Herthą, bo i BVB wygląda dobrze w lidze – tylko Bayern po restarcie okazał się mocniejszy – i klub ze stolicy zaskakuje. To już chyba nie jest ta ekipa co wcześniej. Bruno Labbadia zebrał tych piłkarzy do kupy, Hertha punktuje i nie męczy buły, potrafiła przecież ograć Union 4:0, Hoffenheim 3:0, wyrwać punkt z Lipska po ciekawym 2:2. Dlatego sądziliśmy: będzie dobrze. Cóż, trochę się mimo wszystko rozczarowaliśmy.

Może zmieśćmy pierwszą połowę w paru zdaniach, po co tracić wasz cenny czas – jeśli ktoś utknął w korku albo żona oglądała Pierwszą Miłość, czy co tam leci o tej porze, i nie chciała przełączyć, to nic straconego. Borussia nie zdecydowała się na taki szokujący ruch, jak celny strzał, Hertha była nieco odważniejsza, spróbowała raz, ale uderzenie Daridy odbiłby i Dahne, więc Burki po prostu złapał.

W sumie i tak czy siak było widać, że Borussia ma więcej jakości, ale nic z tego nie było. Parę niecelnych strzałów, jak ten Witsela z szesnastki i tyle. Hertha dobrze broniła, ciasno, twardo, a BVB nie było przekonujące. Ale cóż – po przerwie wystarczyła jedna akcja, żeby gospodarze udowodnili wyższość i jak się okazało, ustalili wynik na 1:0. Sancho posłał ciasteczko do Brandta, ten zgrał do Cana, a Niemiec idealną pasówką zaskoczył bramkarza po rogu. Widać na tym poziomie o to chodzi – możesz być ustawiony przez większość czasu dobrze, ale czasem „większość” to za mało. To nie jest Ekstraklasa, gdzie i piąty błąd pozostaje bezkarny. Tutaj gospodarze niewiele razy mogli poczuć krew, a i tak dopadli ofiarę.

No bo tak naprawdę Borussia nie może się pochwalić jakąś ogromną liczbą sytuacji podbramkowych. Tak jak do przerwy nie oddała celnego strzału, tak po przerwie – razem z bramką, były trzy. Nie popisał się jednak Sancho, który raz trafił z bliska w bramkarza, a powinien elegancką podcinką zapakować gola, wcześniej z sześciu metrów w ogóle nie trafił w ten przeklęty prostokąt.

Hertha? Też brakowało jej zęba z przodu, ale tutaj nie było tego jednego błysku jakości. Najbliżej był pewnie Esswein, ale po niezłym rozegraniu nie zmieścił piłki w świetle bramki.

Czyli… skoro nie było zęba, to nie możemy za wiele dobrego napisać o Piątku. Wszedł w 62. minucie, powalczył, poszarpał, złapał żółtą kartkę, ale wiadomo: nie po takie wpisy do protokołu Hertha go kupowała. Z kolei Piszczek powinien zebrać wysokie noty, skoro goście raczej nie robili smrodu pod polem karnym BVB, to Polak miał w tym swój udział. Raz zresztą wygarnął Piątkowi piłkę w polu karnym i upewnił się, że żadnego dymu z tego nie będzie.

Co ten wynik mówi nam o tabeli? Borussia zachowuje matematyczne szanse na mistrzostwo, ale wiadomo, że tytuł będzie odbierany w kategoriach cudu i Bayern krzywdy sobie nie pozwoli zrobić. Hertha nie traci jeszcze szans na puchary, ale pięć punktów do Hoffenheim to jednak spora strata. Natomiast Hoffenheim to nie Bayern, będzie tracił oczka, a jeśli berlińczycy podtrzymają formę z poprzednich spotkań… To jeszcze może się udać.

Borussia Dortmund- Hertha Berlin 1:0