post
Avatar

Opublikowane 18.01.2020 14:43 przez

Michał Kołkowski

Dzisiaj w “Stanie Futbolu” gościem specjalnym Krzysztofa Stanowskiego był prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Tematów do omówienia pojawiło się naprawdę wiele, nie brakowało kontrowersji i ostrzejszych, wręcz gwałtownych wymian poglądów. Jeżeli ktoś nie miał dość czasu, żeby obejrzeć cały program, albo po prostu woli czytać wywiady niż ich słuchać – przygotowaliśmy wersję tekstową.

Całości oczywiście nie spisywaliśmy. Poniżej znajdziecie po prostu najważniejsze wypowiedzi prezesa Bońka.

Boniek o Lechii Gdańsk. Einstein powiedział bardzo mądrą rzecz – jeżeli ciągle będziesz popełniał te same błędy, nie możesz oczekiwać innych rezultatów. Liga w tym formacie jest z roku na rok gorsza. W ostatnich czterech latach mamy do czynienia z makabrycznym regresem polskiej Ekstraklasy. Nie wchodzimy nigdzie. Ja, jako prezes federacji, chciałbym mieć satysfakcję, by pochwalić się wynikami jakiejś polskiej drużyny w Europie. Widzę, co się dzieje w klubach i jestem tym zszokowany. Ile procent z budżetu klubu idzie na wypłaty dla piłkarzy? Tam nie ma żadnej polityki, nie ma żadnego rygoru. Każdy robi co mu się podoba.

Co do Lechii – na razie mówimy o faktach medialnych. Do Polskiego Związku Piłki Nożnej nie wpłynął wniosek żadnego piłkarza o rozwiązanie kontraktu z klubem. To są tylko fakty medialne. Procedura jest bardzo prosta. Nie ma w Polsce drugiej klasy społecznej, która ma do tego stopnia zabezpieczone kontrakty jak piłkarz. Czasami jest taka strategia klubu, żeby płacić piłkarzom z opóźnieniem. Ale jeżeli zawodnik nie dostanie pensji przez dwa miesiące, to ma prawo odejść z klubu i nikt mu nie zagrozi, a klub i tak przy następnym procesie licencyjnym musi udowodnić, że tę zaległość uregulował. Tak wygląda sytuacja. 31 maja muszą do nas trafić wszystkie dokumenty licencyjne na następny rok wraz z zapewnieniem, że wszystkie zaległe pensje do 31 grudnia 2019 roku zostały piłkarzom zapłacone. Czy to szkodzi wizerunkowi polskiej piłki? Nie. To szkodzi wizerunkowi Lechii Gdańsk. To tylko znaczy, że Lechia jest śmieszna i amatorska, jeżeli chodzi o działaczy. To nie jest problem polskiej piłki.

O odejściach polskich piłkarzy do klubów zagranicznych. Klub – jako podmiot gospodarczy, który chce się rozwijać – musi być trochę mądrzejszy. Musi umieć z piłkarzem rozmawiać. Dam prosty przykład Patryka Klimali. Bardzo dobry kierunek. Ten chłopak ma naprawdę wielkie umiejętności. Gdyby nie było przepisu o młodzieżowcu, ten Klimala jesienią pewnie w ogóle by w Jagiellonii nie grał, ale zostawmy to. Mamy dobry przykład. Klimala wchodzi, gra świetnie. Robią sobie w kontrakcie klauzulę odejścia – 4 miliony euro. Gdybym ja był prezesem klubu, zawarłbym w kontrakcie klauzulę: okej, cztery miliony euro, ale od czerwca 2020 roku. Bo jako prezes klubu chcę, żeby ten chłopak dla mnie cały rok grał. Bo mam ambicję, chcę zdobyć tytuł mistrza Polski, chcę awansować do europejskich pucharów. A tu nagle w połowie sezonu drużyna się rozpada. Kluby niby są właścicielami piłkarzy, a tak naprawdę to zawodnicy robią w Polsce z klubami co im się podoba.

Piłkarze będą dalej z Ekstraklasy uciekać. Dla mnie polska piłka kluba to jest dzisiaj garaż, z którego wyjeżdżają kolejne samochody. Nie Mercedesy, ale dobre, solidne auta. A my w ich miejsce sprowadzamy Trabanty. Czy polska piłka klubowa może być w takiej sytuacji lepsza?

O końcówce swojej prezesury. Mamy co robić. Mamy Euro, młodzieżowe reprezentacje Polski, mamy kilka projektów do zrealizowania. Ja nie mam żadnego prywatnego interesu, żeby się w Ekstraklasie dzisiaj grzebać. Nie mam akcji w żadnym klubie. Ale jednak chciałbym, żeby ta liga się odbudowała. Zrobić reset. Mamy już osiem lat doświadczenia z systemem ESA37. I co? Proste pytanie – kiedy nasze drużyny powinny być w najlepszej formie? W lipcu. Bo wtedy grają najważniejsze mecze dla przyszłości swojej i przyszłości polskiej piłki. Czy tak jest? Może czas się zastanowić, czy ta majowa kumulacja ligowych emocji, o której tak się pięknie mówi, nie powoduje tego, że nie ma już czasu na zresetowanie się przed eliminacjami do europejskich pucharów.

Zacznijmy od normalności. Kibice chcą kumulacji na koniec sezonu? Okej. Ale czy to jest system normalny? Podam prosty przykład. Piast Gliwice po zeszłym sezonie zasadniczym miał siedem punktów straty do Legii Warszawa, ostatecznie zdobył mistrzostwo Polski. A Wisła Kraków po trzydziestu kolejkach miała tylko sześć punktów straty do Cracovii, która awansowała do europejskich pucharów. Dlaczego Wisła nie miała prawa na zniwelowanie tej straty, a Piast miał? To jest wszystko postawione na głowie. Kumulacja majowa przeszkadza polskim klubom latem. Zawodnicy nie są w lipcu przygotowani do rywalizacji.

O infrastrukturze. Nie ma kraju w Europie, który ma lepszą infrastrukturę od polskiej. To nie jest zasługa PZPN-u, nie chwalę się tym. To wszystko dzieje się za publiczne pieniądze. A że Raków nie ma swojego stadionu? Gwarantuję, że jeśli w lipcu nowy obiekt Rakowa nie będzie co najmniej na wykończenia, to ten klub nie będzie w przyszłym sezonie grał w Ekstraklasie, choć jeżeli chodzi o wartość sportową, jest jednym z najlepszych w Polsce.

WARSZAWA 20.05.2019 GALA LOTTO EKSTRAKLASA - OFICJALNE ZAKONCZENIE SEZONU 2018/19 --- GALA POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE - THE OFFICIAL END OF SEASON IN WARSAW ZBIGNIEW BONIEK FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

O zarządzaniu klubem. Droga do sukcesu jest prosta – ściągać jak najmniej piłkarzy zagranicznych, ale za to jak najlepszych. Jak kupować, to piłkarzy za milion, za półtora, za dwa miliony. I szkolić. Nie zapominajmy, że w Polsce jest niesamowite parcie oddolne. W każdym miasteczku istnieje jakaś akademia, jakaś szkółka. Mamy z tego wielkie korzyści w piłce reprezentacyjnej, ale rok w rok osłabiamy się jako piłka klubowa. Co zrobić, żeby ten trend zmienić? To jest pytanie, nad tym się zastanówmy. Mówmy o normalności. Ja też byłem za tym, żeby tę ligę uatrakcyjnić. Klepnąłem reformę ESA37. Dochodzę do wniosku, że to był błąd. Przyznaję się do tego. I coś trzeba zmienić. A z prostej przyczyny nie możemy mówić o lidze dwunastozespołowej – polskie kluby mają potrzebę pieniędzy, nie możemy zmniejszać liczby meczów w Ekstraklasie. Jedyna formuła jaka ma sens to liga osiemnastozespołowa.

Trzeba też przemyśleć cykl rozgrywania meczów, bo nikt nie ma ochoty siedzieć przed telewizorem od piątku do poniedziałku. Eurosport miał pakiet poniedziałkowych meczów i zrezygnował. Tego nikt nie ogląda, kiedy wyrzuca się tam najsłabsze zespoły w lidze. 21 stycznia zarząd PZPN będzie na ten temat debatował.

O przepisie o młodzieżowcu. Komu to przeszkadza, że w tej – jak sami przyznajcie – tragicznej polskiej lidze jest obowiązek gry jednym młodzieżowcem? Czy jakikolwiek młodzieżowiec mógłby pojawić się w składzie ekstraklasowej drużyny nie grając wcześniej nigdzie przez pół roku? Obcokrajowcy tak robią. To tylko jedno miejsce w drużynie. Dla żadnego zespołu obecność młodzieżowca nie jest obciążeniem.

O wyjazdach do MLS. Nie znam przypadku, żeby dobry, młody piłkarz z Włoch wyjechał do MLS i tam się promował. Mnie, jako zdolnego piłkarza, taki kierunek by kompletnie nie interesował. Martwi mnie, że w klubach nie ma strategii. Że nikt tym piłkarzom nie powie: “Panowie, musicie zostać, bo za rok chcemy powalczyć o tytuł mistrza Polski”. Wszystko jest na sprzedaż. (…) Dzisiaj, żeby wyjechać z Ekstraklasy musisz być jej gwiazdą. Inaczej na zachodzie nie grasz.

O pieniądzach. Są podstawowym problemem polskiej piłki. Zobaczmy, na klub z Kazachstanu, do którego poszedł Góralski. Strzał, że Jacek dostał tam 800-900 tysięcy euro netto. Gdyby tak majętny właściciel pojawił się w polskim klubie, to wywalczyłby awans do fazy grupowej europejskich pucharów od razu. To nie jest tak, że my jesteśmy zapóźnieni i przed nami pięćdziesiąt lat odbudowywania pozycji. Możemy grać za rok w europejskich pucharach, kiedy pojawią się tutaj bogaci inwestorzy w Bliskiego albo Dalekiego Wschodu i przebudują całą drużynę. Jest smutne, że w Kazachstanie jest paru bogatych biznesmenów, którzy dla zabawy wchodzą w piłkę. Dlaczego nie ma takich ludzi w Polsce? Trudno mi powiedzieć. Pewnie bogaci ludzie nie chcą być w kontaktach z przedstawicielami jakichś zorganizowanych, kibicowskich grup.

O Jerzym Brzęczku. Mamy bardzo dobrego selekcjonera, przed Euro jestem absolutnie spokojny. Może i lepiej się stało, że losowanie nie było dla nas najszczęśliwsze. My robimy swoje, gramy swoje, wierzymy w klasę naszych piłkarzy. Naszym obowiązkiem jest co dwa lata meldować się na wielkiej imprezie i ten obowiązek spełniliśmy. (…) Brzęczek zrobił wywiad i powiedział w nim kilka niewygodnych faktów. Nie ma sensu teraz robić analiz jego wypowiedzi. Ja mam do niego zaufanie. Nasza drużyna gra to, co może grać. My byśmy chcieli mieć styl, ale trudno o to, gdy gra się w piłkę raz na trzy miesiące. Dziwię się, że dziennikarze cały czas nadają na Brzęczka. Przyszedł w trudnym momencie. Kadra była rozbita, wiem co się działo na i po mistrzostwach świata.

Brzęczek nie przegrał prawie żadnego meczu. Spokojnie. Powiedziałem kilka lat temu, że pojedziemy na mistrzostwa Europy? Pojechaliśmy. Powiedziałem, że pojedziemy na mistrzostwa świata? Pojechaliśmy. W 2020 roku wyjdziemy z grupy. Spokojnie.

JEROZOLIMA 16.11.2019 MECZ ELIMINACJE DO MISTRZOSTW EUROPY 2020 GRUPA G: IZRAEL - POLSKA --- QUALIFICATION FOR UEFA EURO 2020 MATCH GROUP G IN JERUSALEM: ISRAEL - POLAND RADOSLAW GILEWICZ TOMASZ MAZURKIEWICZ JERZY BRZECZEK JAKUB KWIATKOWSKI JACEK MARCZEWSKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

O Kubie Błaszczykowskim. Wyobrażacie sobie, żeby trener Brzęczek zabrał na Euro zawodnika, który nie gra, nie jest zdrowy i nic nie robi? Nie toczmy jakichś barowych dyskusji. My w Polsce najbardziej lubimy się kłócić. Na wszystko trzeba patrzeć z dystansem. Z jednej strony jak dziennikarze robią wywiad z Kubą Błaszczykowskim, to wydaje się, że rozmawiają z papieżem. A potem wielkie zaskoczenie, że Brzęczek tego papieża zabiera na zgrupowanie. Ustalcie jedną wersję.

O Nawałce. Powiedziałem mu kiedyś jako kumpel: “Nie rozmawiaj z mediami”. Selekcjoner zawsze będzie rozliczany za każde słowo, bo w mediach nic nie ginie. Najważniejsze to mieć wyniki. Jak selekcjoner reprezentacji Polski ma wyniki, jest szanowany.

O następcy na stanowisku prezesa. Mnie to nie interesuje. Ja dłużej nie będę prezesem PZPN. Na sto procent. I na pewno nie będę też żadnym wiceprezesem, ani człowiekiem, który wszystkim zarządza z drugiego szeregu. W marcu kończy mi się też mandat członkowski w Komitecie Wykonawczym UEFA. Cała Polska na pewno będzie zadowolona, że nie ma już swojego przedstawiciela we władzach europejskiej federacji. (…) Zastanówmy się, ilu prezesów wyszło ze związku bez połamanych nóg. Listkiewicz był przetrącony. Grzegorz Lato? Przetrącony. Dziurowicz? Przetrącony. To się tylko tak wydaje, że szefowanie związkowi jest łatwe. Niech prezesem PZPN zostanie człowiek, który ma jakąś ideę, jakąś strategię.

Marek Koźmiński i Cezary Kulesza chcą kandydować? Nie mam żadnych wieści na ten temat. Nic nie słyszałem! (…) Moim zdaniem prezesem nie powinien być nikt, kto rządzi klubem z Ekstraklasy. Liga ma swoją spółkę i niech się tam bawi. Czy wam się wydaje normalne, żeby Ekstraklasa miała swoją spółkę i swojego szefa PZPN? Aczkolwiek nie mówię, że Czarek Kulesza byłby złym kandydatem.

O swojej przyszłości. Mógłbym rozważyć zostanie w PZPN-ie i zajmowanie się sprawami zagranicznymi. Ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkich najwięcej zależy od tego, kto byłby następnym prezesem związku. Poza tym – nie mógłbym mieć żadnego wpływu na codzienne funkcjonowanie związku. Dzisiaj ja firmuję PZPN swoim nazwiskiem, nie było dnia, żebym tego żałował. Na pewno nie chcę się ukrywać za niczyimi plecami.

O nagrodzie sportowca roku. Powiem tak – ja zawsze respektuję demokrację. Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca opiera się na woli kibiców. Bartosz Zmarzlik został mistrzem świata, środowisko żużlowe go poparło, a środowisko piłkarskie miało ten plebiscyt gdzieś. Robert do nikogo nie miał żadnych pretensji. Gdybym ja wypełniał kupon, pierwszy byłby Zmarzlik.

***
Cały odcinek “Stanu Futbolu”, zapraszamy!

fot. FotoPyk

Michał Kołkowski

Opublikowane 18.01.2020 14:43 przez

Michał Kołkowski

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
08.05.2021

Sceny w Krakowie. Lech gra w piłkę, a Kuba gra na nosie Hyballi

Odkąd Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań, w stolicy Wielkopolski w zasadzie wszystko szło nie tak, jak powinno. Poznańska seria niefortunnych zdarzeń, zaczęła się wtedy, gdy nowy trener Kolejorzam z tylko sobie wiadomych względówm siedział na trybunach w trakcie meczu z Legią, a później lepiej było tylko przez 20 minut spotkania z Lechią Gdańsk. W […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Wielki Lewandowski, wielki Bayern

ROBERT LEWANDOWSKI JEST PIŁKARZEM WIELKIM.  Nic nie zepsuło się nam na klawiaturze. Caps Lock działa normalnie. Po prostu musieliśmy to pogrubić. Zależało nam na tym, żeby to zdanie wybrzmiało, choć to przecież banał, bo w przypadku Polaka wszystkie epitety i określenia dawno wyblakły. Robert Lewandowski rozniósł Borussię Monchengladbach. Przed meczem dziennikarze Bilda informowali, że w […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Lechia oddala się od pucharów. Może to i lepiej

Lechia Gdańsk dość zaskakująco, obiektywnie patrząc na jej potencjał, miała przed spotkaniem z Cracovią duże szanse, żeby na dobre włączyć się do walki o czwarte miejsce i puchary. Terminarz jej sprzyjał, bo potrafimy sobie wyobrazić trudniejszą ścieżkę niż ta, która wiedzie do Europy przez starcia z ekipami Probierza i Grzyba. No, ale wygląda na to, […]
08.05.2021
Hiszpania
08.05.2021

Tylko Real może cieszyć się z takiego wyniku. Barca remisuje z Atltetico

Ten mecz szumnie zapowiadano jako starcie o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona wreszcie mogła wskoczyć na fotel lidera, a Atletico stanęło przed szansą wyeliminowania jednego z konkurentów do tytułu. I co? Ano to, że po wszystkim cieszyć mogli się tylko sympatycy Realu. Dwóch rannych, żadnego zabitego, żadnego wygranego. Wprawdzie dla żadnej z ekip nie jest to jeszcze […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Szalony mecz w Dortmundzie. Sancho kluczowy w walce o Ligę Mistrzów

Lubimy te niemieckie hiciory. Może nie zawsze, ale przeważnie dużo się dzieje w meczach na szczycie Bundesligi. I – tak jak Kowal powtarza – w Ekstraklasie nie ma hitów, tak starcie BVB z RB Lipsk śmiało można nazwać hitem. Od 2:0 do 2:2 i piękny gol na 3:2. Borussia przybliżyła się do zagwarantowania sobie miejsca […]
08.05.2021
Ekstraklasa
08.05.2021

Nadzieja pomału gaśnie – Podbeskidzie coraz bliżej spadku

Starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wisłą Płock w 29. kolejce Ekstraklasy zapowiadało się ciekawie ze względu na położenie obu ekip w ligowej tabeli. Bielszczanie to w tej chwili główni kandydaci do spadku. “Nafciarze” przed pierwszym gwizdkiem sędziego również nie mogli być w stu procentach pewni utrzymania. Spodziewaliśmy się zatem, że – biorąc pod uwagę ciężar gatunkowy […]
08.05.2021
Weszło Extra
25.11.2020

Brawa od Realu i wielka bójka, czyli Maradona w Barcelonie

Argentyński bóg futbolu w Barcelonie? Brzmi znajomo, zwłaszcza, kiedy wspomnimy o noszeniu dychy na plecach. Jeśli jednak pomyśleliście, że chodzi nam o Leo Messiego, to musimy was rozczarować. Sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki miał swojego wielkiego prekursora w osobie Diego Maradony. Obydwu panów porównuje się ze sobą zdecydowanie zbyt często, przy czym równie często zapomina się, że […]
25.11.2020
Weszło
25.02.2020

Barcelona na wyjeździe? Papierowy tygrys

Barcelona podczas wyjazdowych meczów fazy pucharowej Ligi Mistrzów od dłuższego czasu straszy głównie nazwą. Dzisiaj katalońska ekipa z bardzo przeciętnej strony zaprezentowała się na Stadio San Paolo i zremisowała starcie z Napoli, choć włoski klub – delikatnie rzecz ujmując – nie przeżywa ostatnio zbyt udanych miesięcy. Ale trudno ten podział punktów traktować jako potknięcie, wypadek […]
25.02.2020
Weszło
25.02.2020

Polacy prawie rozbili Barcelonę, ale prawie robi różnicę

To mógł być jeszcze bardziej “polski” wieczór w Lidze Mistrzów, gdyby nie strzelecka indolencja Jose Callejona. Do dwóch asyst i gola Roberta Lewandowskiego, nasi rodacy z Neapolu mogli bowiem dołożyć dwa ostatnie podania, które pozwoliłby gospodarzom ograć Barcelonę. Ostatecznie skończyło się na jednej asyście i remisie, po meczu, który nikogo pod Wezuwiuszem nie porwał. My […]
25.02.2020
Weszło FM
25.02.2020

Weszło w esport #62

Katowice rozgrzewają się już przed weekendem z Intel Extreme Masters. W audycji porozmawialiśmy z dziennikarzami eweszlo.pl, Szymonem Groenke i Krystianem Terpińskim, którzy są już na miejscu i relacjonują to, co dzieje się w turnieju CS:GO. Zapraszamy do odsłuchu!
25.02.2020
Weszło FM
25.02.2020

Magazyn Lig Egzotycznych #90 – Luksemburg

Ekscentryczny właściciel, Polacy i piłkarze, którzy zarabiają kilka razy mniej, niż ich żony. Adam Kotleszka oraz jego goście: Łukasz Karpiak i Piotr Szymczuk zabierają Was do Luksemburga! PS. Piotr śpiewa na końcu odcinka, zapraszamy do odsłuchu!
25.02.2020
Weszło Junior
25.02.2020

Maciej Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski u-19

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że z dniem 1 marca 2020 roku nowym selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19 zostanie Maciej Stolarczyk. Zastąpi na tym stanowisku Bartłomieja Zalewskiego. 48-letni trener ostatnio pracował w Wiśle Kraków, ale ze względu na słabe wyniki “Białej Gwiazdy” został z niej zwolniony. Stolarczyk w przeszłości prowadził już młodzieżowe reprezentacje Polski. […]
25.02.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
08.05.2021

Liverpool pokonał Southampton, 90 minut Jana Bednarka

Liverpool jeszcze nie rezygnuje z walki o czwarte miejsce w tabeli. Po wygranej 2:0 z Southampton “The Reds” tracą do niego sześć punktów, a mają mecz mniej niż zajmujące obecnie tę lokatę Leicester. W zespole gości pełny występ zaliczył Jan Bednarek. Przy straconych golach nie zawinił, natomiast statystyki miał bardzo przeciętne. 1/5 w pojedynkach na […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Hyballa: Moją misją było utrzymanie. Skorża: Dziś nie było słabego ogniwa

Po meczu przy Reymonta wreszcie większe powody do zadowolenia miał prowadzący Lecha Poznań Maciej Skorża. Trener Wisły Kraków, Peter Hyballa znów musiał się tłumaczyć z niepowodzenia.  – Gratulacje dla Lecha Poznań, zwycięstwo tej drużyny było zasłużone. Wyszliśmy w ustawieniu 3-4-3, założeniem było stosowanie pressingu, natomiast nie wychodziło nam to, byliśmy spóźnieni, zawsze krok za przeciwnikiem. […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Sceny w Krakowie. Lech gra w piłkę, a Kuba gra na nosie Hyballi

Odkąd Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań, w stolicy Wielkopolski w zasadzie wszystko szło nie tak, jak powinno. Poznańska seria niefortunnych zdarzeń, zaczęła się wtedy, gdy nowy trener Kolejorzam z tylko sobie wiadomych względówm siedział na trybunach w trakcie meczu z Legią, a później lepiej było tylko przez 20 minut spotkania z Lechią Gdańsk. W […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Stokowiec: Graliśmy, jakbyśmy pchali autobus pod górę

Lechia Gdańsk tylko zremisowała u siebie z Cracovią, przez co oddaliła się od niej perspektywa gry w pucharowych eliminacjach poprzez zajęcie czwartego miejsca w lidze. Trener biało-zielonych Piotr Stokowiec odczuwał duży niedosyt.  – Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz, ale nie zawsze chcieć znaczy móc. Na pewno pierwsza połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Nie […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Rafał Boguski odejdzie z Wisły Kraków

Wiceprezes Wisły Kraków, Maciej Bałaziński poinformował przed kamerami Canal+, że Rafał Boguski wraz z końcem tego sezonu odejdzie z klubu. Jego kontrakt nie zostanie przedłużony. 36-letni Boguski piłkarzem Wisły jest od lata 2005 roku, gdy sprowadzono go z ŁKS-u Łomża. Początki miał trudne, więc na rok powędrował do GKS-u Bełchatów i po powrocie był już […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Wymowna radość Błaszczykowskiego po golu. Podbiegł do Kazimierza Kmiecika

Coraz głośniej mówi się o tym, że relacje Petera Hyballi z Jakubem Błaszczykowskim – de facto mocno przyczyniającym się do jego zatrudnienia – stały się napięte. Mimo że były kapitan reprezentacji Polski w ostatnim czasie jest zdrowy, nadal nie gra w pierwszym składzie. Radość Kuby po dzisiejszym golu z Lechem Poznań zdaje się potwierdzać, że […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Rekordowy sezon Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński w sobotnim meczu ze Spezią zdobył i zaliczył asystę, co oznacza, że pod względem indywidualnych liczb jest to rekordowy sezon dla pomocnika Napoli. Polak w tej edycji Serie A strzelił już 7 goli i zaliczył 9 asyst. W dotychczas najlepszym strzelecko sezonie włoskiej ekstraklasy (2018/19) miał na koncie sześć trafień, podobnie jeśli chodzi […]
08.05.2021
Anglia
08.05.2021

I oby finał Ligi Mistrzów był taki sam

Jeśli ktoś chciał wyciągnąć daleko idące wnioski na podstawie hitu tej kolejki Premier League, musiał się rozczarować. Kubeł zimnej głowy wylali już sami szkoleniowcy, którzy najpierw przestrzegli przed takimi praktykami, a chwilę później sami zamienili słowo w ciało. Po obu stronach brakowało bowiem kilku kluczowych piłkarzy. Przede wszystkim zaszalał Pep Guardiola, który w porównaniu do […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Wielki Lewandowski, wielki Bayern

ROBERT LEWANDOWSKI JEST PIŁKARZEM WIELKIM.  Nic nie zepsuło się nam na klawiaturze. Caps Lock działa normalnie. Po prostu musieliśmy to pogrubić. Zależało nam na tym, żeby to zdanie wybrzmiało, choć to przecież banał, bo w przypadku Polaka wszystkie epitety i określenia dawno wyblakły. Robert Lewandowski rozniósł Borussię Monchengladbach. Przed meczem dziennikarze Bilda informowali, że w […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Lechia oddala się od pucharów. Może to i lepiej

Lechia Gdańsk dość zaskakująco, obiektywnie patrząc na jej potencjał, miała przed spotkaniem z Cracovią duże szanse, żeby na dobre włączyć się do walki o czwarte miejsce i puchary. Terminarz jej sprzyjał, bo potrafimy sobie wyobrazić trudniejszą ścieżkę niż ta, która wiedzie do Europy przez starcia z ekipami Probierza i Grzyba. No, ale wygląda na to, […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Dwa gole Kurminowskiego, jeden Kiwiora. Żylina wygrywa 5:3

MSK Żylina pokonała dziś AS Trenczyn 5:3, a Polacy mieli w tym duży udział. Dwie bramki zdobył Dawid Kurminowski, a jedną Jakub Kiwior. Kurminowski łącznie w tym sezonie słowackiej ekstraklasy ma już na koncie 14 goli. Kiwior, który jest środkowym obrońcą, zanotował drugie trafienie. Żylina zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej i raczej […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Cudowny gol Lewandowskiego w meczu Bayern – Borussia M’gladbach [WIDEO]

Bayern do przerwy prowadzi 4:0 z Borussią M’gladbach, a Robert Lewandowski po golu w 2. minucie dołożył kolejne trafienie. Polak po dośrodkowaniu Thomasa Muellera fenomenalnie uderzył z powietrza w ekwilibrystyczny sposób i zaskoczył Yanna Sommera. To jego 38. bramka w tym sezonie Bundesligi. Do wyrównania rekordu Gerda Muellera brakuje mu dwóch goli. ROBERT LEWANDOWSKI. WOWWWWW […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Konrad Poprawa raczej nie dla Legii

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Konrad Poprawa po namyśle prawdopodobnie odrzuci ofertę Legii Warszawa. Obrońca Śląska Wrocław na tym etapie kariery woli przedłużyć kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Dotychczasowy wygasa mu w czerwcu. Poprawa zaczął wreszcie regularnie grać w Ekstraklasie po przyjściu trenera Jacka Magiery i wpadł w oko Legii. Jego dodatkowym atutem był […]
08.05.2021
Hiszpania
08.05.2021

Tylko Real może cieszyć się z takiego wyniku. Barca remisuje z Atltetico

Ten mecz szumnie zapowiadano jako starcie o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona wreszcie mogła wskoczyć na fotel lidera, a Atletico stanęło przed szansą wyeliminowania jednego z konkurentów do tytułu. I co? Ano to, że po wszystkim cieszyć mogli się tylko sympatycy Realu. Dwóch rannych, żadnego zabitego, żadnego wygranego. Wprawdzie dla żadnej z ekip nie jest to jeszcze […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Lewandowski strzela już w 2. minucie meczu Bayern – Borussia M’gladbach [WIDEO]

Bayern dzięki porażce RB Lipsk z Borussią Dortmund już przed pierwszym gwizdkiem meczu z Borussią M’gladbach miał zapewnione mistrzostwo Niemiec. Pół żartem, pół serio można więc stwierdzić, że teraz pozostaje skupić się rekordzie Roberta Lewandowskiego. I to spotkanie zaczęło się dla Polaka idealnie. Już w 2. minucie pozostał bez krycia w polu karnym i po […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Kasperczyk: Do postawy zawodników absolutnie nie mam zastrzeżeń

Podbeskidzie Bielsko-Biała tylko zremisowało u siebie z Wisłą Płock i ma już niewielkie szanse na utrzymanie. Trener Robert Kasperczyk był mocno rozgoryczony po tym spotkaniu.  – Bardzo żal tego meczu. Wiedzieliśmy, że gramy z drużyną doświadczoną, wyrafinowaną, opartą na ligowcach. Gdyby zsumować ich występy w Ekstraklasie, wyszłaby naprawdę duża liczba. Mimo to uważam, że spokojnie […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Szalony mecz w Dortmundzie. Sancho kluczowy w walce o Ligę Mistrzów

Lubimy te niemieckie hiciory. Może nie zawsze, ale przeważnie dużo się dzieje w meczach na szczycie Bundesligi. I – tak jak Kowal powtarza – w Ekstraklasie nie ma hitów, tak starcie BVB z RB Lipsk śmiało można nazwać hitem. Od 2:0 do 2:2 i piękny gol na 3:2. Borussia przybliżyła się do zagwarantowania sobie miejsca […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

“Hyballa upokarza Błaszczykowskiego. Chyba nie wie, z kim ma do czynienia”

Marek Motyka bardzo krytycznie podchodzi do ostatnich poczynań Petera Hyballi w Wiśle Kraków. Były zawodnik “Białej Gwiazdy” uważa między innymi, że niemiecki szkoleniowiec nie zachowuje się w porządku wobec Jakuba Błaszczykowskiego.  – Ostatnie wypowiedzi nt. Błaszczykowskiego i wpuszczanie go na kilka minut to była kompromitacja trenera. On nie wie chyba z kim ma do czynienia. […]
08.05.2021