Serie A nie dla Palermo. Przykry wieczór dla Dawidowicza

17 czerwca 2018, 01:05 • 2 min czytania 9 komentarzy

Nie będziemy mieli kolejnych Polaków w Serie A. Palermo wygrało u siebie z Frosinone 2:1, ale w rewanżu uległo 0:2 i marzenia o awansie trzeba odłożyć. Sobotni wieczór był szczególnie pechowy dla Pawła Dawidowicza.

Rozpoczął on spotkanie w wyjściowym składzie, ale po paru minutach doznał kontuzji i sam zasygnalizował, że musi zejść. Będąc na ławce rezerwowych, w drugiej połowie obejrzał… czerwoną kartkę za zbyt mocne protesty. Co tak rozsierdziło Dawidowicza? Kompletne niezdecydowanie sędziego, który najpierw podyktował rzut wolny, potem zmienił decyzję na rzut karny, a na koniec wrócił do wolnego. No, trudno było się nie zirytować. Najwidoczniej jednak tylko nasz rodak przesadził.

Dziwnych zdarzeń mieliśmy więcej. W samej końcówce celowo kolejne piłki na boisko wrzucali kibice gospodarzy oraz… rezerwowi zawodnicy Frosinone. Nieładnie.

Dawidowicza w 8. minucie zmienił Przemysław Szymiński. Od początku grał Radosław Murawski, oddał nawet jeden groźny strzał z dystansu. Zszedł w 77. minucie.

Można podsumować sezon Serie B w wykonaniu trójki Polaków z sycylijskiego klubu.

RADOSŁAW MURAWSKI
39 meczów, 2561 minut, 1 gol

PRZEMYSŁAW SZYMIŃSKI
28 meczów, 2125 minut, 1 asysta

PAWEŁ DAWIDOWICZ
28 meczów, 1900 minut, 2 asysty

Dawidowicz na pewno miałby lepszy wynik, gdyby nie kontuzja uda, przez którą jesienią stracił pięć kolejek. Jaka będzie jego przyszłość? Nie wiadomo. Był jedynie wypożyczony z Benfiki. Palermo do końca maja mogło go wykupić za 3 mln euro, ale nie mając pewnego awansu, nie zdecydowało się na to. Teraz wiadomo, że Serie A w nowym sezonie nie będzie, więc wiele wskazuje na to, że wychowanka Sokoła Ostróda czeka kolejna przeprowadzka.