post
Avatar

Opublikowane 18.05.2018 12:10 przez

Jan Ciosek

Lada dzień na Stadionie Narodowym odbędzie się impreza, jakiej świat jeszcze nie widział. To fakt, nie opinia. Marcin Najman, bardzo wątpliwej klasy bokser wagi ciężkiej, od pewnego czasu organizuje gale. Po serii małych imprez, postanowił pójść na całość. Narodowa Gala Boksu jest dla niego tym samym, czym dla hazardzisty postawienie dorobku życia na czerwone lub czarne w ruletce. Albo będzie spektakularny sukces, albo żenująca klapa. Na tydzień przed „największą galą boksu w historii Polski” sprawdzamy, która wersja jest bardziej prawdopodobna.

Żeby było jasne: PGE Stadion Narodowy to największy i najnowocześniejszy obiekt w Polsce. Stadion został zbudowany na EURO 2012, był areną choćby meczu otwarcia i jednego z półfinałów. W ciągu sześciu lat był jednak znacznie więcej niż tylko „domem” piłkarskiej reprezentacji Polski. Niedawno po raz kolejny odbyło się na nim choćby żużlowe Grand Prix. Rok temu obiekt był świadkiem gigantycznej gali KSW „Koloseum”. Organizatorzy sprzedali komplet biletów i chwalili się, że była to dzięki temu największa gala MMA w Europie i jedna z kilku największych na świecie. W międzyczasie na płycie Narodowego koncertowały największe gwiazdy światowej muzyki wszelkich gatunków, od Metalliki, przez Depeche Mode, aż po Zenka Martyniuka. Biało-czerwone trybuny były także świadkami znacznie bardziej oryginalnych imprez, jak choćby wielotysięcznego spotkania wiernych z kontrowersyjnym uzdrowicielem z Ugandy, księdzem Bashoborą. A jednak, gala, która odbędzie się za tydzień, to zupełnie inny poziom.

Czerwone Maki na ringu w Warszawie

Gale bokserskie tak naprawdę są organizowane odkąd ludzie wymyślili, że można założyć rękawice i w miarę bezpiecznie prać się po gębach. Kiedy w XX wieku boks zyskał gigantyczną popularność dzięki rozwojowi telewizji, nic już nie mogło stanąć na przeszkodzie w tworzeniu naprawdę wielkich imprez. Sprawdzony od lat scenariusz jest w sumie prosty: weź lokalnego bohatera, ściągnij mu ciekawego rywala, najlepiej z chwytliwą historią, dodaj kilka walk na rozgrzewkę i gotowe. Częsty przepis na sukces to także podlanie wszystkiego skandalicznym sosem. Stąd typowe dla ceremonii ważenia i konferencji przed galami festiwale obrażania, prowokowania, plucia, zaczepiania. Bokserzy nie są głupi, wiedzą, że ich zarobek zależy od tego, jak wiele ludzi kupi bilety na galę, lub obejrzy ją w telewizji. Dla podbicia zainteresowania są w stanie zrobić wiele.

Promotorzy bokserscy, jak mało kto, potrafią wyczuć społeczne nastroje. Stąd do stałego repertuaru dobrej gali dołączyły kolejne elementy. Najlepiej: walczy kilku naszych kontra kilku obcych. Nasi są mocno promowani i fetowani. Obcy wygadują bzdury w mediach i prowokują, za co potem w pełni zasłużenie obrywają po nosach. Przez kilka godzin mamy więc festiwal lania się po gębach, aż potem nagle – pod koniec wieczoru – następuje podniosły moment. Wychodzą hostessy z flagami, odgrywane są hymny i tak dalej. Elementy patriotyczne są więc obecne praktycznie na każdej gali.

Narodowa Gala Boksu idzie jednak dalej. I to nie o krok, a o cały spacer. Ta impreza została zorganizowana „w celu uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. Będzie hymn, będą „Czerwone Maki na Monte Cassino”, będzie patronat senator Anny Marii Anders, córki legendarnego generała Władysława Andersa. Będzie też odpowiednia selekcja zawodników. Nikt, kto nie wpasowuje się idealnie w patriotyczną atmosferę, nie będzie mógł wystąpić. Jednym słowem: choć na całym świecie gale bokserskie robi się od lat, i choć wydawać by się mogło, że wszystko już zostało wymyślone i zrealizowane, to takiej imprezy naprawdę jeszcze nie było. Pytanie tylko, co z tego wyjdzie?

Najman to nie jest bokser

Za wszystkim stoi Marcin Najman. Nie sam, bo z tajemniczym wspólnikiem, którego przedstawia jako „Jarosław, ale nie ten Jarosław”. Najman, przydomek ringowy „El Testosteron”, sportowo prezentuje się – delikatnie mówiąc – bardzo umiarkowanie. Jego porównywanie nie tylko do braci Kliczko, Anthony’ego Joshuy, czy Mike’a Tysona, ale nawet do Artura Szpilki, Adama Kownackiego, czy Mariusza Wacha, wygląda mniej więcej tak, jakby ktoś próbował zestawić Salaha, Ronaldo, czy Griezmana ze Śpiączką, Trochimem, czy Kupczakiem. Zawód teoretycznie ten sam, ale… No właśnie. Sami bokserzy byli mocno zażenowani po kolejnych ringowych popisach Najmana. Osiem lat temu wysłali do mediów list otwarty.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby nie pisać o Marcinie Najmanie w serwisach sportowych i nie przedstawiać go, jako pięściarza. Marcin nigdy nie był i nie będzie bokserem, nigdy ciężko nie trenował, a jedyne dwie prawdziwe walki (obie szybko przegrał) otrzymał dzięki autopromocji w tabloidach. Wszystkie pozostałe pojedynki Najmana odbyły się ze starannie wybranymi i opłaconymi przez niego przeciwnikami, a jedyny z nich, który miał więcej zwycięstw niż porażek, urodził się w 1960 roku! – mogliśmy przeczytać w liście. Podpisali go między innymi Krzysztof Włodarczyk, Krzysztof Głowacki, Przemysław Saleta, Maciej Zegan, Dawid Kostecki, ostatni polski medalista olimpijski w boksie Wojciech Bartnik oraz Albert Sosnowski i Mariusz Wach. Zwłaszcza te dwa ostatnie nazwiska są w tym przypadku ciekawe. Wach po latach zdecydował się na występ na gali organizowanej przez Najmana. Sosnowski dostał propozycję, ale na gali nie wystąpi. Jak mówił „El Testosteron” w programie „Ciosek na wątrobę” na antenie Weszło FM, żądania finansowe byłego pretendenta do pasa mistrza świata wagi ciężkiej, były zbyt wysokie.

Gdybym zaakceptował warunki Alberta za walkę ze mną, byłaby to prawdopodobnie największa wypłata w jego karierze poza pojedynkiem z Witalijem Kliczką – komentował. – A ja nie mam o sobie tak dobrego zdania, żeby płacić za walkę ze mną tyle, co za pojedynek o mistrzostwo świata.

Promotor, bokser, konferansjer…

Jeśli nie słyszeliście wcześniej o Narodowej Gali Boksu i w ostatnim akapicie coś wam nie gra, to tak – nie przeczytaliście źle. Marcin Najman to nie tylko organizator i promotor imprezy. On na niej także wystąpi, jako bokser. Początkowo miał się mierzyć z Arturem Binkowskim. Polski bokser od lat mieszkający w Kanadzie to wyjątkowy ananas. Konferencje prasowe i wywiady z jego udziałem to teatr jednego aktora. Nie brak jednak głosów, że Binkowski jest przykrym przykładem boksera, który przyjął zdecydowanie za dużo mocnych ciosów na głowę, a organizm dociążył dodatkowo masą używek. To by w pewien sposób tłumaczyło to, co zdarzyło się na czwartkowej konferencji prasowej przed Narodową Galą Boksu.

Binkowski (nawiasem mówiąc: świetna stylówa, szanujemy!) wparował na spotkanie z mediami dobre pół godziny po jego rozpoczęciu. Wywołany przez Rafała Jackiewicza podszedł do siedzących z przodu sali zawodników. Zaczął się z nimi po kolei witać. Miał wyraźne pretensje do Artura Szpilki, mówił coś o tym, że dzwonił do niego, a ten nie odebrał, ani nie oddzwonił. „Szpila” poderwał się, odepchnął swojego imiennika i był gotowy do bitki. W porę interweniowali ochroniarze, którzy wyprowadzili Binkowskiego z sali. Po wszystkim nikt w sumie nie potrafił wytłumaczyć, co się stało. Nie brak głosów, że wszystko jest grubymi nićmi szyte i z daleka pachnie ustawką.

I prawdę mówiąc: trudno by się było dziwić. Promocja gali na dobre jeszcze nie ruszyła. Na mieście nie widać dziesiątek plakatów, TVP też jakoś nie szaleje ze spotami. Marcin Najman wprawdzie zapewnia, że już sprzedano prawie 20 tysięcy biletów, ale nawet wśród uczestników gali trudno wskazać kogoś, kto do końca by w te szacunki wierzył. Zamiast tego, bilety na galę znalazły się w promocji na Grouponie, a Marcin Najman po konferencji z reklamówki rozdawał pakiety wejściówek zawodnikom. Samą konferencję – w przeciwieństwie do poprzedniej na Stadionie Narodowym – także trudno nazwać profesjonalną. W dużej sali w Pałacu Kultury i Nauki był Najman, najważniejsi uczestnicy gali (wszyscy w koszulkach promujących Narodową Galę Boksu i jej transmisję w systemie PPV za granicą), trener Andrzej Gmitruk. „El Testosteron” sam prowadził imprezę, zadawał pytania, odpowiadał, konsultował się z ochroną w sprawie Binkowskiego, wydzielał bilety. Słowem: człowiek orkiestra.

WARSZAWA 17.05.2018 KONFERENCJA PRASOWA PRZED BOXING NIGHT 14 NARODOWA GALA BOKSU --- PRESS CONFERENCE BERORE BOXING NIGHT 14 NATIONAL BOX GALA IGOR KOLACIN ANDRZEJ GMITRUK JEFF WOJCIECHOWSKI MARCIN NAJMAN EWA PIATKOWSKA IZU OGONOH ANDRZEJ SZPILKA ROBERT TALAREK FOT. ANNA KLEPACZKO/FOTOPYK / NEWSPIX.PL --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Przygotujcie się na grzmoty!

Za tydzień na PGE Narodowym ma być zupełnie inaczej. Będą konferansjerzy, oświetlenie, nagłośnienie, gwiazdy estrady z Edytą Górniak na czele (choć wystąpi także poseł Liroy, prywatnie przyjaciel Najmana). No i przede wszystkim – będzie Michael Buffer, czyli posiadacz najsłynniejszego bokserskiego głosu, facet, który za „let’s get ready to rumble” kasuje zazwyczaj 25 tysięcy dolarów. Do Polski przyleci w niedzielę, razem z żoną. Ma pozwiedzać nasz kraj, a w piątek cztery razy zawołać swoje opatentowane zdanie o grzmotach.

Buffer od lat bierze udział w najważniejszych galach na świecie. Zapowiada walki o mistrzostwo świata, starcia legend ringu, imprezy na wyprzedanych halach. Teraz będzie jednym z głównych bohaterów imprezy boksersko – patriotycznej. Nie głównym, bo trzeba przyznać, że poziom sportowy gali zapowiada się naprawdę bardzo dobrze, jak na polskie warunki. W głównych walkach wieczoru wystąpią trzej polscy zawodnicy wagi ciężkiej, wszyscy z papierami na naprawdę poważne boksowanie: Mariusz Wach, Artur Szpilka i Izu Ugonoh. Na Narodowym wystąpi także Ewa Piątkowska, która w starciu z Marią Lindberg będzie broniła tytułu mistrzyni świata federacji WBC. Wcześniej do ringu wyjdzie również były mistrz Europy i pretendent do pasa mistrza świata, Rafał Jackiewicz. No i oczywiście sam Marcin Najman.

Na razie jeszcze nie wiem, czy Michael Buffer zapowie także mój pojedynek. Rozmawiamy o tym – przyznał. Z całą sympatią, ale gdyby tak się stało, byłaby to prawdopodobnie jedna z najsłabszych pod względem sportowych walk, poprzedzonych słowami słynnego konferansjera. Bo cóż, od wspomnianego listu otwartego bokserów, Najman (15 zwycięstw – 4 porażki) walczył tylko dwa razy. W obu przypadkach – na swoich galach z rywalami debiutującymi na zawodowym (jakkolwiek to brzmi) ringu. Po raz ostatni w ringu widziany był prawie 5 lat temu. Jego rywal – Rihards Bigis z Łotwy – to też ciekawy rodzynek. Zadebiutował w wieku 19 lat, a po niespełna 4 latach, z bilansem 12 zwycięstw i 6 porażek (ani jednego zwycięstwa z rywalem o dodatnim bilansie), przestał boksować. Minęło 30 miesięcy i wraca, cały na biało – mierzyć się z promotorem wielkiej gali w Warszawie. Ku chwale Rzeczpospolitej!

JAN CIOSEK

Fot. Newspix.pl

Jan Ciosek

Opublikowane 18.05.2018 12:10 przez

Jan Ciosek

Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Inne sporty
28.03.2021

Formuła 1: Verstappen gonił Hamiltona, ale ten pokazał klasę

Wiadomo, bywa, że jesteśmy znudzeni dominacją Lewisa Hamiltona. Tego, co dziś wyczarował reprezentant Mercedesa nie sposób jednak nie docenić. Na zajechanych oponach, z Maxem Verstappenem na plecach, utrzymał prowadzenie do końca, inaugurującego sezon Formuły 1, wyścigu w Bahrajnie. To był prawdziwy popis siedmiokrotnego mistrza świata.  Na dobrą sprawę pytania przed tegorocznym sezonem Formuły 1 stawialiśmy […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Jak przekuć ból w sukces. Historia Pierre’a Gasly’ego

– Nie było kibiców, słynnych włoskich tifosich, ale to prezentacja zwycięzców na podium i tak była niesamowita. W końcu o to w tym wszystkim chodzi, żeby stanąć na najwyższym stopniu. Kiedy usłyszałem francuski hymn, chłonąłem wszystko jak gąbka. Wiedziałem, że pierwsza wygrana zdarza się tylko raz – tak Pierre Gasly wspomina swoją wygraną na torze […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Miocic zdetronizowany! Ngannou nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC

Stipe Miocic został zdetronizowany. Nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC został Francis Ngannou. Trzy lata czekał Kameruńczyk na ten rewanż. Po drodze demolował swoich rywali tak, że cały świat MMA był zszokowany. A gdy dziś dostał drugą szansę w walce o pas, to wykorzystał ją bezlitośnie. Waga ciężka ma nowego, przerażającego króla. Miocic w 2018 roku […]
28.03.2021
Inne sporty
26.03.2021

Nowa rola Justyny Kowalczyk-Tekieli. Pomoże… polskiemu biathlonowi

Jeszcze niedawno mało kto by się tego spodziewał, ale Justyna Kowalczyk-Tekieli rozstaje się z biegami narciarskimi. Mistrzyni olimpijska rozpoczęła pracę w Polskim Związku Biathlonu, w którym będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego. Co to oznacza? Jak zapewnia nas prezes PZBiath Zbigniew Waśkiewicz – wcale nie zostanie „przykuta” do biurka. Wciąż będzie blisko sportu, blisko zawodników. Tylko […]
26.03.2021
Inne sporty
25.03.2021

Skoki narciarskie. Fatalne skoki Stocha i Kubackiego, świetny Ryoyu i groźny upadek Tandego

Ostrzyliśmy sobie zęby na dzisiejsze zawody, rozgrywane na słoweńskiej Letalnicy. Wszak to Planica, królowa wszystkich skoczni, obiekt dalekich lotów. W ostatnim akcie tegorocznego Pucharu Świata liczyliśmy też na niezłe skoki Polaków. We wczorajszych kwalifikacjach Andrzej Stękała i Dawid Kubacki dali nam nadzieję na dobry wynik. Nie przekreślaliśmy też szans Piotrka Żyły, który w ostatnich dwóch […]
25.03.2021
Inne sporty
13.03.2020

Panowie, wyłączcie wasze silniki. I to raczej na dłuższy czas… Motorsport także odwołany

Dla kibiców sportów motorowych połowa marca to tradycyjnie czas, kiedy kończy się sen zimowy, a zaczyna wielkie ściganie. W tym roku miało być tak samo, najlepsi kierowcy świata już byli w Australii, gotowi do rozpoczęcia sezonu Formuły 1. A jednak, silniki nie zostaną odpalone, żadnego ścigania nie będzie. Królowa sportu motorowego zapada w ponowny sen […]
13.03.2020
Inne sporty
12.03.2020

Formuła 1? Nie, Formuła Covid-19! Jak się ścigać z koronawirusem

Turnieje tenisowe – odwołane. Gale sportów walki – odwołane. Mecze piłkarskie – jedne odwołane, inne – póki co – rozgrywane bez udziału publiczności. Wszystko oczywiście przez epidemię koronawirusa, która uderzyła w świat sportu z ogromną siłą. Tymczasem Formuła 1 właśnie szykuje się do rozpoczęcia sezonu, jak gdyby nigdy nic. No, dobra, jak gdyby nigdy nic […]
12.03.2020
Inne sporty
08.03.2020

Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą. Z tym, że chyba nie bardzo…

Czy są jakieś granice żenady? Cóż, patrząc na to, co wydarzyło się na ringu w Łomży – chyba nie w świecie boksu. Oto Artur Szpilka stoczył pierwszą walkę po powrocie do kategorii junior ciężkiej. Walkę słabą, żeby nie powiedzieć – żenującą. Ale jego kiepska postawa była niczym w porównaniu do tego, co pokazali austriaccy sędziowie. […]
08.03.2020
Inne sporty
07.03.2020

Jędrzejczyk przed walką o pas: Kocham rywalizację. Nawet gdy gram ze szwagrem w chińczyka, mocno walczę

W życiu Joanny Jędrzejczyk nie ma miejsca na nudę. Polska wojowniczka dziś w nocy stanie przed wielką szansą na odzyskanie mistrzowskiego pasa federacji UFC. W międzyczasie Joanna Jędrzejczyk jest po prostu Joanną Jędrzejczyk: pewną siebie, wyszczekaną, zdecydowaną i świadomą swoich możliwości wojowniczką. Po tym, jak mistrzyni UFC Weili Zhang pokazała polskim kibicom środkowy palec, JJ […]
07.03.2020
Inne sporty
24.02.2020

W skokach narciarskich się udało. Teraz szukamy następców Kubicy

Ulica Bielańska w Warszawie to tak naprawdę ledwie uliczka, jakiej przebiegnięcie zajęłoby dobremu sprinterowi może 15 sekund. Stoi tu kilka bloków, apteka, najmniejsza pętla autobusowa w mieście (dla jednego autobusu), osiedlowa siłownia, popularna klubokawiarnia i salon pielęgnacji psów, podobno najlepszy w kraju. Aha, i jeszcze siedziba PKN Orlen, największej polskiej firmy. Kimi Raikkonen, mistrz Formuły […]
24.02.2020
Inne sporty
23.02.2020

Król Cyganów królem świata! Tyson Fury zdemolował Wildera

Takie walki kochamy, dla takich walk zarywamy noce. Dziś nawet nie trzeba było rezygnować ze snu, a jedynie ustawić budzik na świt polskiego czasu. Choć wstawanie w niedzielę około piątej rano to czyste barbarzyństwo, to jednak żadnego fana boksu specjalnie namawiać nie trzeba było. W Las Vegas toczyła się walka, na którą świat czekał od […]
23.02.2020
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP (@grand_champ)
2 lat temu

„ku chwale ojczyzny” – Czyli ruskich i niemców? Albo ciapatych, jak głoszą wzniosłe hasła na murach takie jak „islamista brudna kurwa”. Bo w przeciwnym wypadku nie rozumiem co tu jest dla was takiego że Polacy będą dumni z tej gali

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu
Reply to  GRAND_CHAMP

Treść usunięta

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP (@grand_champ)
2 lat temu

nawet mnie rozsmieszyles 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

Takata
Takata (@takata)
2 lat temu

A na głównym banerze widzę, że jeszcze Trałka i Pogba mają być?

dambibi
dambibi (@dambibi)
2 lat temu

Bigis nie boksował bo się lał z cieniasami w MMA

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
2 lat temu

Jajca jak berety. Okazuje się, że starcie Wacha nie będzie pokazane nawet na otwartej antenie tylko w TVP Sport. Natomiast od dziś walką wieczoru ma być starcie gita Szpilki z emerytem Guinnem :D. Parodia, najbardziej interesująca walka przesunięta na początek, a Arturek wracający po porażce w walce wieczoru…

LOBO
LOBO (@lobo)
2 lat temu

Kiedy w końcu zatrudnią w weszło prawdziwego eksperta boksu oraz innych sportów walki? Jeżeli moje zdanie się nie liczy to Przemek Garczarczyk w jednym z ostatnich vlogów dosyć wymownie ocenił Cioska i jego działalność na weszło.

Ekstraklasa stan umysłu
Ekstraklasa stan umysłu (@pershing)
2 lat temu

„Żeby było jasne: PGE Stadion Narodowy to największy i najnowocześniejszy obiekt w Polsce. Stadion został zbudowany na EURO 2012, był areną choćby meczu otwarcia i jednego z półfinałów”.
A co to, Tomasz Hajto pisał kurwa dla was artykuł? 🙂

Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Manchester United wykorzystał wpadkę The Citizens

Po niespodziewanej porażce Manchesteru City z Leeds podopieczni Ole Gunara Solskjaera stanęli przed szansą zmniejszenia straty do rywala zza miedzy. Natomiast nie czekało ich dziś łatwe zadanie –  wyjazdowym przeciwnikiem był Tottenham Hotspur. Choć do przerwy przegrywali 0:1, to ostatecznie w drugiej odsłonie wrzucili wyższy bieg, podkręcili tempo i pokonali 3:1 londyńczyków. Do trafienia z […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Walukiewicz znów nie podniósł się z ławki

Sebastian Walukiewicz był jednym większych nieobecnych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Paulo Sousa pominął piłkarza, na którego wcześniej postawił Jerzy Brzęczek, w związku z tym zawodnik Cagliari grał tylko w młodzieżówce. Niestety sytuacja klubowa Polaka cały czas się nie poprawia.  20-latek siedzi na ławce rezerwowych. Dziś Leonardo Semplici nie znalazł dla niego miejsca w składzie na […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Podstawowy piłkarz Realu wypada do końca sezonu

Ciąg dalszy problemów zdrowotnych piłkarzy Realu Madryt. Lucas Vazquez, który wczoraj w meczu z FC Barceloną musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą, w tym sezonie już nie zagra.  Real oficjalnie poinformował, że Hiszpan ma problem z lewym kolanem, który wyklucza udział w kolejnych spotkaniach. W tym sezonie Vazquez występuje głównie na prawej obronie, gdzie udanie […]
11.04.2021