post Avatar

Opublikowane 02.05.2018 19:47 przez

redakcja

Walka ze stadionowym bandytyzmem nabiera tempa – całkiem niedawno opisywaliśmy sytuację, gdy mundurowi wlepili mandaty piłkarzom za przeklinanie po nieudanych akcjach. Szczecińska policja także nie próżnuje – na rozprawę czeka pani Joanna, która podczas meczu Pogoni z Sandecją Nowy Sącz ośmieliła się chwycić jubileuszową sektorówkę.

Kobieta pierwszy w życiu pojawiła się na meczu, ale policja właśnie ją wytypowała jako członkinię zorganizowanej grupy, która – poprzez rozwinięcie wielkiej, trzymanej w sumie przez jakieś sto osób flagi – próbowała zamaskować ultrasów, przebierających się w specjalne kombinezony i odpalających race.

– Wyszłam już ze stadionu i zostałam zatrzymana, gdy chciałam wsiąść z mężem do taksówki. Podbiegła do mnie pani policjantka i powiedziała, że jestem zatrzymana za „trzymanie sektorówki”. Ja się jej zapytałam, co to w ogóle jest, bo nawet nie wiedziałam – opisuje swoją sytuację pani Joanna dla Radia Szczecin. – Chłopak mnie poprosił, czy mogę potrzymać. Ja sobie stałam ze znajomymi no i złapałam ten róg. Nie wiedziałam, że to jest karalne, w ogóle nie byłam tego świadoma. W ogóle nigdy wcześniej na meczu nie byłam, bo meczów nie lubię. Mąż i moich dwóch synów mnie zabrało – tak mnie namawiali, siedemdziesięciolecie, fajnie będzie…

No cóż, okazało się, że nie było zbyt fajnie. Pani Joanna, na co dzień pracująca w przedszkolnej kuchni, a – jak się okazuje – od święta także pseudokibicka, nie jest jedyną osobą, która po meczu z Sandecją napytała sobie poważnych kłopotów z prawem. Choć, co ciekawe, jedną z zaledwie dwóch, które odpowiedzą za zbrodnicze trzymanie w dłoni stadionowej oprawy. Wokół pani Joanny stała cała gromadka dzieci, które też ściskały oprawę w piąstkach. Im się akurat upiekło.

-Zarzut wobec pani Joanny jest taki, że ona – trzymając tę sektorówkę – robiła to celowo, żeby kibice odpalający race mogli się tam schować. Pani Joanna trafiła na dołek, zabrano jej sznurówki, dostała koc i posiedziała tak do trzynastej dnia następnego. Dopiero wtedy zwolniono ją do domu – wyjaśnia Radek Jaczmiński z Radia Szczecin, który zajmuje się całą sprawą. – Panią Joannę, podobnie jak resztę zatrzymanych, potraktowano w trybie przyspieszonym, ale ona wciąż czeka wyrok z innych powodów. To dosyć osobista sytuacja, kwestia zdrowotna i właśnie z tych względów rozprawa została o jakiś czas odroczona.

-Dzisiaj zeznawał policjant, odpowiedzialny za to, żeby wyłapywać na stadionie ludzi naruszających prawo – dodaje Radek, który był na rozprawie. – Rozprawa tyczyła się drugiej z osób, która – obok pani Joanny – trafiła na dołek za trzymanie sektorówki. Ten policjant uzasadniał swoje wskazania tak, że wyłapuje ludzi, którzy jego zdaniem są prowodyrami, którzy są częścią zorganizowanej grupy kibiców i działają z premedytacją. Paradoks polega na tym, że gość nie był w stanie odpowiedzieć na żadne podstawowe pytania – jak często Pogoń gra u siebie, jak często pojawiają się na trybunach sektorówki i tak dalej.

I właśnie taki bystrzak wychwycił swoim nieomylnym okiem panią Joannę – przypomnijmy, pierwszy razy w życiu na meczu piłkarskim, z mężem i dziećmi u boku – jako uczestnika zorganizowanej akcji, mającej na celu odpalenie na trybunach materiałów pirotechnicznych. Dziś kobieta jest kłębkiem nerwów i kiepsko sobie radzi z całą tą paskudną sytuacją.

Niby brzmi to wszystko jak absurd, jak ponury dowcip, ale to przecież jest realna, ludzka tragedia. Już pal licho zakaz stadionowy, ale chodzi o co najmniej dwa tysiące złotych grzywny. To srogi cios w domowy budżet.

Kiedy pani Joanna znalazła się na dołku, obecni tam policjanci byli w ciężkim szoku, ze kogoś takiego w ogóle do nich doprowadzono. Mieli twierdzić, że ta meczowa obława to „decyzja z góry”. I tym sposobem pani Asia, zamiast spędzić sympatyczny wieczór z rodziną, wylądowała pod celą, z jakąś inną rezydentką, kompletnie pijaną.

Oto oficjalny komunikat w sprawie działań służb mundurowych podczas meczu.

„W związku z imprezą masową policjanci zatrzymali 21 osób. Większość z nich głównie za wniesienie bądź spożywanie alkoholu wbrew obowiązującym przepisom. Wśród nich są również osoby, które nie stosowały się do poleceń służby porządkowej, posiadające narkotyki, a także posiadające race. Czynności w sprawach zatrzymanych osób trwają, większość z nich odpowiada w trybie przyspieszonym co skutkuje szybkim wydaniem wyroku za załamanie prawa. Do tej pory skierowano 6 wniosków do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia. Policjanci w czasie imprezy masowej wylegitymowali blisko 500 osób i nałożyli blisko 140 mandatów karnych.”

(źródło: http://zachodniopomorska.policja.gov.pl)

140 mandatów! Naprawdę niezłe żniwo. Do tego 21 zatrzymanych osób, z których w zasadzie wszyscy zostali potraktowani w trybie przyspieszonym, więc zapadło już na ten moment kilkanaście wyroków. Zazwyczaj są to stadionowe zakazy i grzywny opiewające na kilka tysięcy złotych. W sumie siedemnaście osób dostanie karę w trymiga – zwykle chodzi o nielegalne picie alkoholu. Ale wśród pojmanych znalazł się też niejaki pan Marek, który zgrzeszył, bo nie usiadł na krzesełku, tylko stanął sobie na schodach.

– Skuli nas w kajdanki, nie z przodu, tylko z tyłu. Tak nas trzymali na komendzie, w radiowozach. Do momentu przewiezienia na izbę zatrzymań, byliśmy traktowanie jak przestępcy – relacjonuje pan Marek, któremu przyklepano trzy i pół tysiąca złotych grzywny. No i musi się upewnić, że z dekoderem wszystko gra, bo przez następne dwa lata mecze Pogoni będzie mógł oglądać wyłącznie w telewizji. Pana Marka – jak to na stadionie, każdy to kiedyś przeżył – ktoś podsiadł na jego krzesełku, ten nie chciał się wykłócać, więc grzecznie stanął sobie na schodach. Zresztą – na tyle, na ile się dało, z boku, żeby nikomu nie przeszkadzać. Widać to na zdjęciach, które sobie zrobił podczas meczu.

Trzeba jednak było ostro wojować o swoje siedzonko, bo szczecińska policja nie zna litości dla takich łobuzów.

Alkohol, narkotyki, race – okej, wszystko rozumiemy. Ale pościg za przypadkową dziewczyną, która bezmyślnie sięgnęła dłonią po sektorową oprawę? Zamknięcie na dołku znerwicowanej kobiety, groźba grzywny i zakazu stadionowego? To drugie i tak pani Joannie nie straszne, bo mało prawdopodobne, żeby postanowiła jeszcze kiedykolwiek pójść na jakiś mecz. Mało tego – pani Asia, korzystając z przedszkolnych doświadczeń, może sama zaordynować stadionowy zakaz mężowi i synom, organizując im od teraz przymusowe leżakowanie podczas spotkań Pogoni.

Opublikowane 02.05.2018 19:47 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 56
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mąż Janko Buszewskiej
Mąż Janko Buszewskiej

Apel do Pana Krzysztofa Stanowskiego

Witam serdecznie. Jestem mężem Janko Buszewskiej. Doszły do mnie niepokojące słuchy, jakoby moja żona udzielała się na Pańskim portalu. Moja żona kilka lat temu była zdrową, normalną kobietą, jednakże pewnego dnia straciła kontakt z rzeczywistością. Ja razem z całą naszą rodziną dokładamy wszelkich starań, by pomóc mojej żonie. Janko od 5 lat bierze leki przeciwpsychotyczne ( Ranofren), oraz uspokajające (afobam). Była też kilkukrotnie hospitalizowana w szpitalu psychiatrycznym w Gnieźnie. Niestety stan żony pogarsza się, na dodatek sąsiad poinformował mnie o wzmożonej aktywności Janko na portalu weszło. Panie Krzysztofie, bardzo proszę o odpowiedź oraz możliwą pomoc.

Pozdrawiam

KKS
KKS

Kłamiesz. Janko to facet. Jedynie stan zdrowia się zgadza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Świroos
Świroos

Joanna pamiętaj na sztywno :p

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

No taka akcja widelec, tyle że w Szczecinie tym razem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

Chyba to jest taka wielka ryba. Czemu obrażasz człowieka, którego nawet nie znasz? Co kto robi w łóżku nikogo nie interesuje. A już co ma Biedroń do aresztowania matki wracającej z rodziną z meczu i to jeszcze Pogoni (gdzie Szczecin a gdzie Słupsk? Oprócz tego że kibice się nie lubią, nie ma nic co łączy Biedronia z debilną akcją policji)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Wadą Biedrony nie jest gejostwo tylko to, że jest cyniczną kanalią, która dorwała sie do koryta po to, by bawić się z kochasiem podczas „podróży sł€żbowych.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski

Brawo polska Policja! Tak właśnie należy podstępować z kryminalistami, podkreślmy to z całą mocą: KRYMINALISTAMI! Od razu czuję się bezpieczniej wiedząc, że odpowiednie służby tak gorliwie dbają o moje bezpieczeństwo!
A potem wielkie oburzenie, że HWDP i JP 100%.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

To już kompletnie nie kumam. Ze Szczecina, a za Lechem :sui:

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

…wędrówką jedną życie jest czlowieka….

ach jak poetycko się zrobiło w ten majowy wieczór…

JesusChristPose
JesusChristPose

o jeszcze jeden cytat pasuje

człowieczy los nie jest bajką ani snem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

BarthuZz
BarthuZz

Podręcznikowe „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”.

JesusChristPose
JesusChristPose

no dokładnie

StryjekSylweriusz
StryjekSylweriusz

No i macie Bońka „zero tolerancji”. Szkoda też że zero mózgu. #nastadionie dostaniesz zakaz za nic. Nalezy ci się!

whooyemooye
whooyemooye

Przecież to nie Boniek tylko jakis wąs.

LOBO
LOBO

Akurat Boniek nie ma nic wspólnego do działań tych ćwierćinteligentów, klaunie.

Ten_typ
Ten_typ

Ja tu nie pisze czesto, ale to co przeczytalem… to jest jakaś paranoja! To się ciągnie od 2011 i Ci ludzie powinni odpowiedzieć za takie rzeczy!
Pracownik policji, który złapał ta kobietę powinien się zwyczajnie zapaść pod ziemie! Mi przed moimi dziećmi by było wstyd jakby się dowiedziały! Człowieku strzel se w łeb!

Virgill
Virgill

Byłem na tym meczu z całą Rodziną i szczerze powiem jak na prawie 16 tys ludzi było spokojnie i kulturalnie. Nie jestem wstanie zrozumieć nadgorliwości policji i karanie za nic…
wyglada na to ,że systemy się zmieniają a metody pozostają…
Szkoda bo taka nadgorliwość zniechęci do odwiedzania stadionów przez spokojnych i normalnych ludzi.

scrollo7
scrollo7

śmiejcie się śmiejcie weszlaki…już za niedługo wasz patologiczny syf zniknie ze stadionów i będzie to normalne miejsce dla rozrywki normalnych ludzi..zibi juz zapowiedział po PP

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Zatrzymaj więcej kobit co raz w życiu poszły na stadion. Promocja że hej. Mandaty za zmianę miejsca gdy połowa miejsc zajęta i inne pomysły.

scrollo7
scrollo7

synku: ja mówie stop patologii na stadionach; ,minusy i interpretacje słów zostawiam takim głąbom jak ty

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Nikogo nie obchodzi o czym bredzisz dziadziu. Normalnych ludzi bardziej martwi patologia policji niż twoje urojenia.

GranCarno
GranCarno

Efekt takiej sytuacji jest taki, że tak zwany normalny kibic będzie zniechęcony, a patologia wkurwiona. To jest właśnie najlepsza droga do usunięcia patologii, brawo tęgie głowy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

scrollo7
scrollo7

patuchy wasze miejsce nie na stadionach tylko przy ogórkach u niemca

83-110
83-110

scrollo7: a twoje w Tworkach, ewentualnie w Kocborowie popaprańcu… najlepiej zabierz ze sobą tą wronecką kurewkę mieniącą się kibicem amiki…
Napiszę ci tak prosto, po kibicowsku: spierdalaj stąd!!!!

scrollo7
scrollo7

widze ze dobrze znasz te miejscówki – sorki, mi obce smieciu spoleczny

DrMabuse
DrMabuse

1. Możecie mi wyjaśnić, co ma zdolność zidentyfikowania kobiety przez policjanta do znajomości przez niego częstotliwości pojawiania się sektorówek w sezonie?
2. Pani Joannę gratuluję dzielnego męża, który jak rozumiem dobrze wiedział co się dzieje pod sektorowką i dlatego wcisnął ją żonie i dzieciakom. Sprytne, widzę że inwencja kiboli w zrzucaniu odpowiedzialności rośnie.
3. Jak mnie ktoś podsiada, to idę do stewarda albo biletera.

GranCarno
GranCarno

3. Akcja miała miejsce w młynie, więc jakiekolwiek wyegzekwowanie swojego miejsca graniczy w tym przypadku z cudem. Dodam, że przy sprzedaży biletów była informacja co to za sektor, przynajmniej w punkcie, w którym sam odbierałem Panie informowały o tym.

Medalion
Medalion

Pretensje ta pani do męża kieruje – na młynie różnie może być 😛

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN

Pod celą, pod celą
Poezje się mielą
Gdzie Rawicz, gdzie Wronki.
Poezji tam pąki….

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Psy boją się kiboli, to aresztują przedszkolanki – najważniejsze są, drogie dzieci, statystyki wykrywalności przestępstw!

biggala2310
biggala2310

Prezydent Szczecina, któremu służy tamtejszą policja, jest oczywiście z Platformy. Od razu tak pomyślałem, zanim zdążyłem to sprawdzić. Ci debile już kilka lat temu ubzdurali sobie, że ogromnym zagrożeniem dla innych są osoby chodzące na mecze piłkarskie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

biggala2310
biggala2310

Komendantów wojewódzkich powołuje minister. Natomiast powiatowych, a Szczecin jest miastem na prawach powiatu, komendant wojewódzki po zaczerpnięciu opinii starosty lub prezydenta miasta. Komendanci powiatowi sprawują swe obowiązki w imieniu starosty/prezydenta miasta.

drHouse
drHouse

Polska w pigułce. Walczymy z jakimś zjawiskiem, ale od d..py strony. Bez przygotowania, przeszkolenia. Pewnie młody chciał się wykazać liczbami przed szefem. Jakby został skarcony, to może takich przypadków byłoby coraz mniej. Nie mam jednak wątpliwości, że sprawa zostanie zamieciona pod dywan, a zwykły człowiek ma się bujać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Typowe kulsony. W sobote aresztuja przedszkolanki, w niedziele niosa lektyke z proboszczem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Najbardziej w tym momencie lubię te dyskusje mądrych głów o strasznych zachowaniach polskiego bydła na stadionach i o tej Anglii i o tych 0 tolerancji i w ogole ach och i JA CZEKAM tak bardzo bardzo czekam az na wizji znajdzie sie ktos z jajami i powie w trakcie tej dyskusji ze jak ludziom daje sie na boisku Śpiączkę czy Piesia, zamyka normalnych ludzi za trzymanie sektorówki, wjeżdża sie im o 6 rano na chatę bo robią klubowe tv (Korona, juz nie pamiętacie co), robi z nich więźniów politycznych (Staruch), zabrania na wyjeździe wyjścia do kibla, daje catering jedno stoisko dla 500 osob po przejechaniu pol kraju a jeszcze do niedawna lawki i osmolone klatki na sypiących sie stadionach, i od tych samych ludzi jednocześnie wymaga sie Luwru, kultury, zostawiania kupy kasy na stadionach, zabierania całych rodzin to przeczy jakiejkolwiek psychologii, w Anglii byl turbo skandal gdyby tak potraktowano przypadkowych ludzi.
.
Komuś sie w tym kraju juz dąwno sufit na łeb spierdolil a następcy nie bardzo chca cos z tym robic bo raz na rok ktos ich spyta ilu groźnych chuliganów juz zatrzymali, wylegitymowali itd. ZRÓBCIE O TYM KIEDYS PRAWDZIWY REPORTAŻ

Kanał Sportowy
13.07.2020

Pazdan: „Nie chciałbym grać w drugiej lidze tureckiej”

– Mam tak skonstruowaną umowę, że mogę ją rozwiązać w wypadku degradacji. Nie chciałbym grać w drugiej lidze tureckiej, umówmy się. Chciałbym jednak zostać w Turcji. Odpowiada mi ta liga, przyzwyczaiłem się do niej, mam wyrobione nazwisko. Nie powinno być problemu – powiedział w programie „Misja Futbol” Michał Pazdan, obrońca reprezentacji Polski i tureckiego MKE […]
13.07.2020
Anglia
13.07.2020

Szok i niedowierzanie – City jednak zagra w pucharach. Zasady FFP skompromitowane

Niby człowiek wiedział, a jednak się trochę łudził. Manchester City nie zostanie wykluczony z gry w europejskich pucharach. Ani na dwa lata, ani na rok, ani wcale. Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu w Lozannie (CAS) zasądził „Obywatelom” wyłącznie grzywnę, na dodatek zredukowaną do zaledwie 10 milionów euro. To tyle na temat Finansowego Fair Play. I […]
13.07.2020
Weszło
13.07.2020

Pompka odpalona, bo Slisz pokazał, że może wzmocnić Legię

– Ostatni transfer wyniósł nas 1,5 mln euro i w przypadku Bartosza Slisza są to najlepiej wydane pieniądze w historii klubu. Najtańszy transfer, jaki można by sobie wyobrazić. Jestem w 100% przekonany, że wszyscy już niebawem to zobaczą – powiedział na konferencji prasowej po zdobyciu tytułu Aleksandar Vuković. Jest to wypowiedź, w której bez trudu […]
13.07.2020
Weszło
13.07.2020

Premierowe gole Piszczka i Wilczka, kolejna asysta „Grosika”. Jak grali stranieri?

Co tam słychać w Europie, a konkretniej tam, gdzie mamy swoich przedstawicieli? Choć w sumie już nie tylko w Europie, bo do grania wrócili nawet w USA. Tyle że za wielką wodą nasi stranieri jeszcze nie błysnęli, dlatego w biało-czerwonym raporcie skupiamy się głównie na Anglii, Turcji oraz Włoszech. Tam było najlepiej, głównie za sprawą […]
13.07.2020
Weszło
13.07.2020

Dariusz Mioduski: Mistrzostwo to dopiero początek

Poniedziałkowa prasa to przede wszystkim echa mistrzostwa Legii. Duża rozmowa z Dariuszem Mioduskim, analiza jej gry, pucharowe nadzieje. Inne tematy? Coraz gorzej dzieje się w Zagłębiu Sosnowiec.  PRZEGLĄD SPORTOWY Aleksandar Vuković cieszy się z tytułu dla Legii, ale też zdaje sobie sprawę, że drużyna wymaga pilnych wzmocnień. Szkoleniowiec Legii doskonale wie, że będzie rozliczany nie […]
13.07.2020
Włochy
12.07.2020

Nieustępliwy Milan wydarł punkt Napoli

Mogą żałować piłkarze Napoli, że nie udało im się dzisiaj zwyciężyć nad Milanem. Neapolitańczycy na trzy punkty po prostu zasłużyli. Dominowali nad rywalami, wykreowali sobie więcej bramkowych okazji i rzadko dopuszczali piłkarzy z Mediolanu w okolice własnej bramki. Ale cóż – muszą się zadowolić remisem. Milan potwierdził reputację drużyny, która nigdy nie odpuszcza. Stuprocentowa skuteczność […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Mecz jak z orlika. Bramkarze jak z pośredniaka

Lech Poznań wytrzymał mecz grany pod presją uciekającego Piasta i ograł Lechię Gdańsk 3:2. Natomiast sam mecz… Cóż, momentami czuliśmy się jak na orliku. Otwarte granie, wysoki pressing, akcja za akcją, jazda to w jedną, to w drugą stronę. No i bramkarze, którzy wyglądali tak, jakby piłkarze obu ekip umówili się, że kto najbliżej bramki, […]
12.07.2020
WeszłoTV
12.07.2020

LIGA MINUS. Paczul, Rokuszewski, Białek, Kowalczyk

Niedzielny wieczór, zatem czas na Ligę Minus. Tematów do dyskusji jak zwykle sporo. Będzie grillowanie Wojciecha Mycia i Dusana Kuciaka, będzie rozmowa o mistrzostwie Polski dla Legii Warszawa. No i oczywiście omówienie wszystkich spotkań kolejki. W studio Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Jakub Białek i Wojciech Kowalczyk. Odpalajcie tuż po meczu Lech Poznań – Lechia Gdańsk! […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Piątka z plusem dla Karbownika, trója dla Novikovasa. Oceniamy mistrzowską ekipę Legii

Był taki moment sezonu 2019/20, gdy wydawało się, że Legia po prostu pozamiata ligową konkurencję i zdobędzie mistrzowski tytuł w naprawdę spektakularnym stylu. Demolując kolejnych rywali. Ostatecznie nie do końca się to udało, dyspozycja „Wojskowych” po lockdownie pozostawiała sporo do życzenia. Jeśli sobie jednak przypomnimy sytuację, w jakiej znajdował się klub jeszcze na początku rozgrywek, […]
12.07.2020
Inne sporty
12.07.2020

F1. Sezon 2020. Odcinek drugi: Hamilton wraca na tron

Jeśli chcieliście dziś poczuć emocje, nie mogliście skupiać się na walce o zwycięstwo w Grand Prix Styrii. Głównie dlatego, że tej walki… po prostu nie było. Lewis Hamilton wystartował z pole position i od początku aż do końca wyścigu jechał niezagrożony. Sporo działo się za to w środku stawki. I to temu naprawdę warto było […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Jaga nie pomogła Lechowi. Piast coraz bliżej srebra

Jeśli Lech Poznań myśli o wicemistrzostwie ligi, a po porażce w Pucharze Polski myśli zapewne intensywniej niż kiedykolwiek wcześniej, potrzebuje „sojuszników”. Kolejorzowi nie wystarczy wygranie wszystkiego do końca sezonu, bo jeszcze mający przed tą kolejką tyle samo oczek Piast musi coś stracić. A na to na razie się nie zanosi. Jeśli w stolicy Wielkopolski w […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Status quo w II lidze zachowany. GKS na remis z Widzewem

Remis w przypadku takich meczów określa się zazwyczaj mianem: dwóch rannych zamiast jednego zabitego. To jest po części prawda, bo ani katowiczanie, ani łodzianie, płakać nad jednym punktem raczej nie będą. Zarazem jedni i drudzy mogą sobie pluć w brodę, bo trzy punkty i o wiele mocniejsza sytuacja w tabeli była na wyciągnięcie ręki. Mecz […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Śląsk remisuje z Pogonią i najpewniej kończy sezon

O ile co chwile dostajemy jakiś mecz o złote kalesony, o tyle starcie Śląska z Pogonią rzeczywiście miało stawkę inną niż symboliczną. Śląsk, gdyby dzisiaj wygrał, miałby 56 punktów i doskoczyłby do podium, wywarł pewną presję na Piaście i Lechu. A pamiętajmy: w finale Pucharu Polski zmierzą się Lechia z Cracovią, więc czwarte miejsce ze […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Beniaminek w barażach – Radomiak pokazuje, że warto było zreformować I ligę

31. kolejka pierwszej ligi to czas, w którym większość drużyn w ostatnich latach grała już o nic. Najpilniejsze kwestie były już rozstrzygnięte, albo zmierzały do rozstrzygnięcia bardzo pewnym krokiem. A tymczasem dziś, dzięki reformie rozgrywek, taki Radomiak nadal ma o co grać. Nie musi liczyć na cud, kilka potknięć rywali. Beniaminek na zapleczu Ekstraklasy ograł […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Legia najbardziej utytułowanym klubem w historii ligi

Nie dojdziesz z kibicem Legii do porozumienia – czy ma czternaście mistrzostw czy piętnaście. Ale po przyklepanym wczoraj tytule tak naprawdę nie ma to aż tak wielkiego znaczenia z punktu widzenia historii Ekstraklasy. Legia Warszawa, bez względu na interpretację sezonu 1992/93, została oficjalnie najbardziej utytułowanym klubem w historii ligi. Zerknijmy na czołówkę klasyfikacji medalowej (za […]
12.07.2020
Live
12.07.2020

LIVE: Lech odegrał się na Lechii

Przed nami ostatni niedzielny maraton w tym sezonie! Za tydzień czeka nas już Multiliga i szalenie emocjonująca końcówka (oczywiście żartujemy), a więc celebrujmy ten moment. Na start Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin. Jakie to będzie meczycho!!! Potem Piast z Jagą. Już nie możemy się doczekać!!! O 17:30 Lech z Lechią. Zacieramy ręce!!! A na deser […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Dla Piasta znów brawa, ale raczej nie za skuteczność transferową

Cokolwiek się stanie na mecie sezonu, Piastowi Gliwice znów należą się brawa. Po sensacyjnym mistrzostwie wielu zakładało, że nastąpi szybki powrót do miejsca w szeregu, tymczasem podopieczni Waldemara Fornalika najdłużej starali się deptać Legii po piętach i od pewnego momentu byli jedynym zespołem, który ewentualnie mógłby jej pomieszać szyki. Nie udało się, ale sezon prawdopodobnie […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Lech Poznań jako klub zasłużył na joby. Drużyna Lecha jeszcze nie

Jako dziennikarze bardzo często pojęcia „klub” i „drużyna” stosujemy zamiennie. Ale między tymi słowami jest istotna różnica. Na przykładzie Lecha Poznań widać to wyraźnie. Lech – jako klub – zasłużył na to, by przez ostatnie lata stać się obiektem drwin. Ale Lech Poznań – jako obecna drużyna – póki co nie nagrzeszył tak, by wrzucać […]
12.07.2020